Rozhovor se Healthline: Daryl Hall

Zpěvačka/skladatelka Daryl Hall v každém smyslu přežije duši. S Johnem Oatesem založil Hall & Oates, nejúspěšnější nahrávací duo všech dob, které skórovalo několik singlů č. 1 včetně „Rich Girl“, „Kiss on My List“ a „Sara Smile“ na šesti po sobě jdoucích multi-platinových albech v 70. a 80. letech.

V nedávné době se znovu objevil pro digitální věk spoluprací se směsicí legend a novějších interpretů včetně Smokey Robinson, The Doors, Todd Rundgren, Train, Rob Thomas, Chromeo a Eric Hutchinson na vlastní oceněné estrádě WEBBY Live From Darylův dům. Ale Hallova největší výzva byla splněna v jeho osobním životě. Na patě svého nejnovějšího vydání Laughing Down Crying hovořil Hall upřímně se společností Healthline o svém pětiletém boji s boreliózou, o tom, jak úspěšně zvládá záhadnou nemoc a v 65 letech je silný a mladistvý.

Daryle, diagnostikovali ti boreliózu asi před pěti lety a jsi vždy ochotný o tom veřejně mluvit. Začněme od začátku. Jak jste se nakazili boreliózou?

Pochopil jsem to tak, jak to chápou všichni. Žiji v zemi mnoho a mnoho let – na hranici New York / Connecticut; je to semeniště jelenů a dalších divokých zvířat. Během těch let jsem byl tolikrát pokousán a myslím, že to nakonec dosáhlo kritického množství, a asi před pěti lety jsem havaroval a spálil.

Jaké přesně jste měli příznaky?

Myslel jsem si, že mám alergii, protože jsem měl horečku. Změřil bych si teplotu a někdy by byla nižší než normální; někdy by to bylo trochu nad normální. A pamatuji si, že jsem si myslel, že to bylo trochu zvláštní, ale myslel jsem si, že pocit horečky je jen moje tělo reagující na alergie.

A pak jsem začal mít podivné alergie na věci, na které jsem nikdy předtím alergický nebyl. Najednou jsem dostal tu opravdu pobuřující alergii na celer, kde mi oči a obličej otekly jako dýně a celer jsem jedl celý život, takže mi to přišlo divné. Jindy se mi začala třást levá ruka a ruka a začal jsem se třást. Pak se s alkoholem začala dít tato podivná věc. Nejsem těžký alkoholik, ale najednou jsem měl velkou citlivost na alkohol, kde bych si dal jeden drink a šel bych na Měsíc.

A pak jsem jednoho dne dostal opravdu vysokou horečku, ztuhl mi krk, měl jsem všechny druhy bolestí a měl jsem opravdu špatný třes. Nevěděl jsem, co to je, tak jsem šel na testy a v tom prvotním výsledku testu se objevila ehrlichia – což je nemoc klíšťat. Asi týden poté jsem se dozvěděl, že mám šest nebo sedm nemocí přenášených klíšťaty.

Další informace o příznacích lymské boreliózy.

Daryl Hall a John Oates (Foto s laskavým svolením Mick Rock) Jakou reakci jste měli po zjištění vaší diagnózy?

Po pravdě řečeno, moje první reakce byla úleva, protože jsem nic lepšího nevěděl. Pamatuji si, že jsem si říkal: „Dobře, teď vím, co mám; Mám boreliózu! Huh, to nezní tak vážně; teď se toho prostě musím zbavit. ‘ Řeknu vám … netušil jsem.

Jak jste odtamtud postupovali a kdy jste se dozvěděli o závažnosti onemocnění?

Stále jsem měl dojem, že to není nic velkého, ale chtěl jsem se o to hned postarat. Šel jsem online, abych udělal výzkum, a pak jsem šel za lékařem, který byl v té době jedním z nejlepších ve svém oboru. Dal mi správné testy a přesně mi vysvětlil, o čem je lymská nemoc, co to obnáší a jaká bude moje budoucnost.

Musím být upřímný; všechno to bylo dost depresivní. Za tu dobu, co jsem k němu chodil, jsem viděl některé z jeho pacientů v čekárně a to, co jsem viděl, byla jen noční můra. Byli to lidé, kteří plakali, křičeli, padaly jim vlasy, nejrůznější věci. To, co jsem u těch lidí viděl, byly nejhorší scénáře této nemoci a bylo to děsivé.

Nakonec se ten doktor přestěhoval do oblasti výzkumu, takže jsem dostal nového lékaře a od té doby jsem s ním.

Řekl jste, že jste si prošel nejhoršími částmi nemoci hned po první diagnostice. Jak to na vás dnes působí?

Někdy se mě to vůbec netýká, ale pak se to po fázích vrací. Právě teď jsem ve fázi, kdy to přichází a odchází s trochu větší pravidelností, a když to řeknu, myslím tím, že dostanu něco, čemu se říká herxheimerova reakce, což je druh potulné skupiny symptomů. Ovlivňuje různé lidi různými způsoby a dokonce mě ovlivňuje různými způsoby pokaždé, když to dostanu.

Abych uvedl příklad, asi před měsícem jsem najednou měl takové artritické bolesti nohou, že jsem skoro nemohl spát. Trvalo to asi týden a pak to zmizelo. Poté jsem začal bušit srdce a pak to také zmizelo. A pak jsem začal pociťovat bolesti hlavy, ale pak to zmizelo.

Takže všechny tyto příznaky se šíří; pohybují se. Pokud tedy někdo má příznaky a pak se mění nebo se stále mění, může být dobré nechat se vyšetřit na lymskou boreliózu, protože příznaky napodobují tolik jiných věcí.

Jo, jen jsem chtěl říct, že všechny ty věci, které jsi právě zmínil, mohou být symptomatické pro jiné věci. Máte někdy strach, že některý z těchto příznaků odráží nesouvisející nemoc?

Podívejte, teď je na té nemoci něco divného. Chci říct, jak to víš? Nebo jak to nevíš? Když má někdo bušení srdce, jedině po návštěvě kardiologa by věděl, zda má špatné srdce nebo ne. A byl jsem u kardiologa a vím, že nemám špatné srdce, a také vím, že jsem už dříve měl bušení srdce a vím, že to odezní.

Lyme nemoc je tedy rozhodně něco, s čím se začnete učit žít, a obvykle pokud symptom napodobuje jiný symptom – bez ohledu na to, co to je – a pak se pohne a udělá něco jiného, ​​obvykle to není skutečný symptom jiné věci; obvykle to souvisí s nemocí klíšťat. (Foto s laskavým svolením Mark Maglio)

To je fascinující. Poté, co vám byla poprvé diagnostikována, byla někdy doba, kdy jste nemohli vystupovat?

Jo, hned po první diagnostice jsem musel zrušit prohlídku. Když mě to poprvé zasáhlo, bylo to tak špatné, že jsem musel hned začít brát léky a byl jsem opravdu na dně. Na samém začátku jsem se opravdu snažil propracovat a dostal jsem se na show ve Phoenixu, ale zhroutil jsem se. Tehdy jsem věděl, že musím přestat. Takže jsem přestal a musel jsem zrušit prohlídku a byl jsem na několik měsíců mimo provoz a bral jsem docela těžké dávky různých léků.

Ale pak jsem se naprosto mohl vrátit a považoval bych to teď za udržované a pod kontrolou. Jak jsem řekl, mám různé vzplanutí, ale nezdá se, že by oslabovaly; tyto vzplanutí nejsou něco, s čím bych na jevišti nemohl žít. To zvládnu.

Já sám jsem vyrostl na venkově v New Jersey a kvůli velké populaci jelenů byla veřejnost varována před boreliózou. Zprávy se ale omezovaly na základní prevenci; bylo nám řečeno, abychom se ujistili, že jsme zkontrolovali klíšťata. Po vyslechnutí podrobností o nemoci právě teď – hodně z toho poprvé Zajímalo by mě, jestli si myslíte, že je kolem této nemoci dostatečné povědomí veřejnosti.

Kolem boreliózy je tolik kontroverzí a zmatků a myslím si, že každý, kdo ji má – včetně mě, nemůže pochopit, proč tomu tak je.

Kvůli zmatku a kontroverzi se objevují všechny druhy teorií; všechno od vládních po pojišťovací spiknutí atd. Odpověď opravdu neznám, ale myslím si, že mohou existovat někteří lidé, kteří mají vlastní zájem na tom, aby to bylo ticho. Centrum pro kontrolu nemocí není Lyme nemoc uznávána jako chronické onemocnění a pro každého, kdo žije s Lyme nemocí, skutečnost, že ji jako takovou nepoznávají, je téměř špatný vtip.

Opravdu nerozumím tomu, proč to CDC nerozpoznalo, a nikdo mi nikdy nedal odpověď, která by mě uspokojila, proč se to vlastně neřešilo ani neuznávalo. Každý, kdo trpí boreliózou, je tak nějak sám.

Zjistěte, které oblasti jsou ohnisky boreliózy.

Před několika lety jste v rozhovoru zmínili něco o kontrole jelenů v souvislosti s tím, jak by to mohlo pomoci zvládnout Lyme nemoc.

Mluvil jsem o tom The Show Howarda Sterna, a než o tom zde budu mluvit, chci podotknout, že by někdo mohl tento příběh vyvrátit a znovu zopakovat, že jen opakuji příběh, který jsem slyšel.

Dobře, slyšel jsem, že před několika lety přicházeli lidé s Lyme nemocí vlevo a vpravo na ostrově Monhegan v Maine, a že stát zaujal radikální postoj k převzetí kontroly nad situací a oni to udělali tak, že zabili všechny jeleny . A slyšel jsem, že jakmile to udělali, do značné míry to zastavilo šíření nemoci v této oblasti.

Nejsem si jistý, jestli je to pravda, ale jde o to, že když se zbavíte jelenů, můžete pomoci zbavit se té nemoci. Podívejte se, klíšťata opravdu potřebují větší zvířata, aby dokončila svůj chovný cyklus, a na myších a chipmuncích to opravdu nedokážou, takže jeleni jsou skutečně největším problémem, který máme v souvislosti s touto nemocí v USA. Průměrný jelen má na sobě asi 1 000 klíšťat; jsou doslova prošpikovaní klíšťaty.

Kdykoli jste na Přehlídka Howarda Sterna, ty a on si děláte legraci z toho, jak moc nesnášíte jeleny kvůli své nemoci. Je něco na světě, co nesnášíš víc než jeleny?

Vlastně nesnáším ty ubohé jeleny! Je mi líto ubohých jelenů! Nesnáším, když se ke mně přiblíží! [Laughs].

[Laughing]. Dobře, skončíme na jiném tématu. Právě jsem vás viděl hrát a byl jsem šokován, když jsem se dozvěděl, že vám je 65 let. Úžasně jsi zestárl. Jak to děláš?

Dobře Děkuji. Ale říkám vám, je to všechno v genech! V rodině to prostě běží. Prostě mám skvělé rodiče! Moji rodiče jsou ve svých myslích a tělech velmi, velmi mladí lidé, stejně jako moji sourozenci, a já jsem zdědil jejich geny. Vážně za to nemohu vzít žádnou zásluhu.

Ale také si myslím, že s tím má hodně společného duševní stav člověka, a myslím si, že být opravdu aktivní, dělat to, co dělám a být typ člověka, který dělá práci, kterou dělám, je pro mě dobré, pokud jde fyzická aktivita. Ale to, čím se živím, také udržuje můj mozek palný jako dělo!

Podívejte se na 10 nejlepších potravin pro zdravou pokožku.

Poslední otázka. Ve vaší webové sérii Živě z Darylova domu„Měli jste neuvěřitelný seznam hostujících umělců (The Doors, Rob Thomas, Todd Rundgren atd.), kteří přišli do vašeho venkovského domu a hráli s vámi. Díky tomu mají diváci pocit, že žijí vedle, a mohou se jen tak povalovat na své verandě a sledovat bezplatnou show. Kdo by byl tvým vysněným hostem?

Abych byl upřímný, objeví se téměř každý, koho se zeptám! Vážně, každý obvykle říká ‘ano’, ale je to jen logistika, jak dostat plány každého na správnou cestu. Seznam přání tedy opravdu nemám. Vím, že lidé chtějí přijít a hrát; je to jen logistika.

Ale myslím, že nechat Boba Dylana přijít a hrát by bylo zajímavé, už jen proto, že by to bylo divné a zajímavé zároveň.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY