Terapie červeným světlem (RLT): Je to účinná léčba astmatu?

Přestože je nutný další výzkum, raná zjištění jsou slibná. RLT může být schopen snížit celkový zánět a zmírnit příznaky astmatu.

Terapie červeným světlem (RLT) je neinvazivní léčba, která využívá nízké vlnové délky světla k léčbě široké škály stavů.

Může léčit stavy, jako je chronická bolest, kožní rány a vyrážky a deprese.

Nedávné studie naznačují, že může být také užitečný při respiračních stavech, včetně astmatu.

Odborníci stále studují možné přínosy RLT pro astma, ale může být součástí léčebných plánů v budoucnu. Podívejme se na tyto studie a na to, jak se na vás mohou vztahovat.

Pomáhá terapie červeným světlem snížit příznaky astmatu?

Terapie červeným světlem zahrnuje mnoho léčebných výhod, jako je snížení zánětu a zlepšení funkce plic. Ty by mohly pomoci zmírnit některé příznaky astmatu.

Bylo také zjištěno, že RLT pomáhá se specifickými faktory souvisejícími s astmatem.

Ve studiích byla RLT schopna ovládat žírné buňky, buňky, které mohou vést k alergickým reakcím a astmatickým záchvatům. Také zvýšil hladiny protizánětlivých cytokinových proteinů.

To by mohlo snížit imunitní odpověď těla a uklidnit chronický zánět spojený s astmatem.

Podobně, studie naznačují že RLT snižuje celkový oxidační stres v plicích, což vede k celkovému snížení zánětu.

Kdo by neměl používat terapii červeným světlem?

RLT je obvykle bezpečný. Ale výzkum použití RLT jako léčby stavů, jako je astma, je nový. To znamená, že výhody jsou neprokázané. Nejlepší je promluvit si se svým lékařem, než zkusíte RLT pro astma.

Také, ačkoli vlnové délky používané při ošetření RLT jsou nízké, stále ovlivňují pokožku. Odborníci nedoporučují RLT, pokud máte fotosenzitivitu na léky nebo na stavy, jako je lupus.

Možné účinky během těhotenství nejsou dobře prozkoumány. Vzhledem k tomu, že rizika nejsou známa, není bezpečné mít RLT během těhotenství.

Související otázky o terapii červeným světlem (FAQ)

Více o terapii červeným světlem se můžete dozvědět přečtením odpovědí na některé běžné otázky níže.

Snižuje terapie červeným světlem zánět?

Ano. Terapie červeným světlem byl ukázán ke snížení zánětu. To vám může pomoci, pokud žijete s chronickými bolestivými stavy nebo stavy plic a dýchacích cest.

Zvyšuje terapie červeným světlem kyslík?

Terapie červeným světlem byl ukázán ke zvýšení krevního oběhu a zlepšení transportu kyslíku v celém těle. To může zvýšit hladinu kyslíku, pokud zaznamenáte zhoršenou funkci plic.

Pomáhá terapie červeným světlem vyčistit dutiny?

Výzkum spojil terapii červeným světlem se zlepšením ucpání dutin. RLT pomáhá snižovat produkci hlenu a pomáhá vám rychleji odstranit stávající hlen.

Lidé s alergiemi a jinými sinusovými stavy viděli významné výhody terapie červeným světlem.

Alternativní léčba astmatu

Pro lidi s astmatem jsou k dispozici různé možnosti léčby. Správná léčba pro vás závisí na faktorech, jako jsou vaše příznaky, spouštěče astmatu, váš věk a vaše celkové zdraví. Možnosti zahrnují:

  • Bronchodilatancia: Bronchodilatátory jsou rychle působící inhalátory, které poskytují rychlou úlevu od příznaků astmatu.
  • Preventivní inhalační kortikosteroidy: Preventivní inhalační kortikosteroidy jsou každodenní součástí mnoha plánů léčby astmatu.
  • Kombinované inhalátory: Kombinované inhalátory mají jak rychle působící lék, tak preventivní kortikosteroid.
  • Modifikátory leukotrienů: Modifikátory leukotrienů jsou perorální léky, které mohou pomoci zmírnit příznaky astmatu.
  • Nebulizéry: Nebulizéry jsou stroje, které přeměňují léky na astma na dýchatelnou mlhu. K dýchání mlhy pak použijete obličejovou masku.
  • Perorální nebo intravenózní kortikosteroidy: Někdy zdravotníci léčí závažné příznaky astmatu perorálními nebo intravenózními kortikosteroidy. Na rozdíl od inhalačních kortikosteroidů není bezpečné užívat tyto léky dlouhodobě.
  • Léky na alergii: Alergie může často vyvolat astma nebo zhoršit příznaky. Pomoci může užívání léků na alergii.
  • Biologie: Biologické léky jsou typem léků, které se zaměřují na váš imunitní systém. Jsou volbou pro lidi s těžkým astmatem.
  • Bronchiální termoplastika: Bronchiální termoplastika je postup, který může pomoci při léčbě těžkého astmatu. Během léčby lékař používá elektrodu k zahřátí a uvolnění dýchacích cest.
Bylo to užitečné?

Terapie červeným světlem je léčba, která využívá nízké vlnové délky k léčbě různých stavů. Má známé výhody pro zdraví pokožky a snížení bolesti.

Nedávné studie naznačují, že terapie červeným světlem může být přínosná pro lidi s astmatem.

Výzkum stále pokračuje, ale studie spojují terapii červeným světlem s přínosy astmatu, jako je zlepšení funkce plic, snížená imunitní odpověď a snížený oxidační stres v plicích.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY