Top 7 dovolenkových míst pro psoriázu

Svědění cestovat

Pokud hledáte záminku, jak vynechat město, nechte se vést svou lupénkou. Existuje spousta míst, kam můžete jít, abyste si odpočinuli a zároveň pomohli své pleti. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jaké nápady pro vaši příští cestu jsou příznivé pro lupénku.

Florida

Pravidelné sluneční záření a vlhkost na Floridě jsou skvělé pro vaši pokožku. Pokud je vám představa plavek nepříjemná, v Sunshine State jsou k dispozici soukromé pláže. Mezi Sarasotou a Fort Myers se podívejte na Warm Mineral Springs – bájnou „Fontánu mládí“. Tyto prameny se mohou pochlubit jednou z nejvyšších koncentrací minerálů v celé Severní Americe.

Středozemní moře

Letní počasí kolem Středozemního moře je teplé a slunečné, ale počasí není jedinou přitažlivostí této oblasti. Středomořská strava je plná omega-3 mastných kyselin. Tyto zdravé tuky jsou spojeny s řadou zdravotních výhod, včetně snížení závažnosti příznaků psoriázy. Města podél pobřeží, jako je Barcelona, ​​Řím a Monako, nabízejí jedny z nejlepších a nejzdravějších jídel na světě.

Termální pramen Avène, Francie

Termální pramen Avène, objevený asi před 250 lety, se po staletí používá ke zmírnění zánětů a podráždění kůže. Vodoléčebné centrum Avène nabízí 6, 12 nebo 18denní léčebné programy pro lidi se všemi různými typy kožních onemocnění, včetně psoriázy. Děti jsou tam také vítány.

Mrtvé moře, Izrael

Bájné Mrtvé moře v Izraeli je již dlouho cílem lidí s lupénkou. Snížená elevace chrání vaši pokožku před poškozením sluncem, takže se můžete ponořit do dalších paprsků, které pomohou zlepšit vaši pokožku. Vysoký obsah soli ve vodě – který brání většině organismů v ní žít – může také zmírnit a zabránit šupinám lupénky.

Modrá laguna, Island

Modrá laguna na Islandu je skvělým místem, kde můžete strávit několik týdnů. 100stupňová geotermální mořská voda je plná prospěšných řas a minerálů, které byly propagovány pro jejich schopnost zlepšit příznaky psoriázy. Je to však drahé dobrodružství. Kromě cestování začíná denní vstup do lázní kolem 45 USD. Pokud je problém s cenou, podívejte se na Soap Lake, minerální jezero ve státě Washington.

Soap Lake, Washington

Soap Lake je spíše DIY lázeňská léčba. V jezeře nejsou žádné formální léčby, ale namáčení ve vodách bohatých na minerály a bahně se k léčbě lupénky používá po celá desetiletí. Letní teploty v 80. a 90. letech dělají ležení kolem jezera zavalené bahnem změkčujícím kůži ještě lákavějším.

Manitou Beach, Kanada

Pláž Manitou ve Watrous v Saskatchewanu je napájena podzemními prameny, které přeměňují toto mělké jezero v Huronském jezeře na 14 mil dlouhé léčebné lázně bohaté na minerály. Kolem jezera je spousta malých hotelů a hostinců, kde můžete ubytovat návštěvníky, ale nejlepším řešením je vyrazit v letních měsících, než zavládne chladné kanadské počasí.

Jste připraveni ještě vyrazit?

Než si zarezervujete letenky, zjistěte, co dalšího daná oblast nabízí. Péče o lupénku vám zabere dost z každodenní rutiny, a tak jí také nechcete věnovat všechen čas dovolené. Pamatujte, že stres je hlavním spouštěčem vzplanutí lupénky, takže čím uvolněnější budete na dovolené, tím lépe na tom bude vaše pokožka.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY