Vyšetření

Co je to fyzické vyšetření?

Fyzické vyšetření je rutinní test, který provádí váš poskytovatel primární péče (PCP), aby zkontroloval vaše celkové zdraví. PCP může být lékař, praktický lékař nebo asistent lékaře. Zkouška je také známá jako kontrola wellness. Na zkoušku nemusíte být nemocní.

Fyzická zkouška může být vhodnou dobou k pokládání otázek PCP ohledně vašeho zdraví nebo k diskusi o jakýchkoli změnách nebo problémech, kterých jste si všimli.

Během vašeho fyzického vyšetření lze provést různé testy. V závislosti na vašem věku nebo zdravotní nebo rodinné anamnéze může váš PCP doporučit další testování.

Účel každoroční fyzické zkoušky

Fyzické vyšetření pomáhá vašemu PCP určit obecný stav vašeho zdraví. Zkouška vám také dává šanci promluvit si s nimi o jakékoli přetrvávající bolesti nebo příznacích, se kterými se setkáváte, nebo o jiných zdravotních problémech, které byste mohli mít.

Fyzická prohlídka se doporučuje alespoň jednou ročně, zejména u osob starších 50 let. Tyto zkoušky se používají k:

 • zkontrolujte možné nemoci, aby je bylo možné včas léčit
 • identifikovat jakékoli problémy, které by se v budoucnu mohly stát zdravotními problémy
 • aktualizovat nezbytná očkování
 • ujistěte se, že dodržujete zdravou výživu a cvičíte
 • vybudujte si vztah se svým PCP

Přečtěte si více: Co chcete vědět o očkování? »

Tyto zkoušky jsou také dobrým způsobem, jak zkontrolovat hladinu cholesterolu, krevního tlaku a hladiny cukru v krvi. Tyto úrovně mohou být vysoké, aniž byste kdy projevili jakékoli příznaky. Pravidelný screening umožňuje vašemu PCP léčit tyto stavy dříve, než se stanou závažnými.

Váš PCP může také provést fyzickou prohlídku před operací nebo před zahájením léčby zdravotního stavu.

Jak se připravit na fyzické vyšetření

Domluvte si schůzku s PCP podle vašeho výběru. Pokud máte rodinný PCP, mohou vám poskytnout fyzické vyšetření. Pokud ještě nemáte PCP, můžete kontaktovat své zdravotní pojištění a získat seznam poskytovatelů ve vaší oblasti.

Správná příprava na vaše fyzické vyšetření vám může pomoci maximálně využít čas strávený s PCP. Před fyzickým vyšetřením byste měli shromáždit následující dokumenty:

 • seznam aktuálních léků, které užíváte, včetně volně prodejných léků a jakýchkoli bylinných doplňků
 • seznam jakýchkoli příznaků nebo bolesti, které pociťujete
 • výsledky z nedávných nebo relevantních testů
 • lékařská a chirurgická historie
 • jména a kontaktní informace na další lékaře, se kterými jste se v poslední době mohli setkat
 • pokud máte implantované zařízení, jako je kardiostimulátor nebo defibrilátor, vezměte si kopii přední a zadní části karty zařízení
 • jakékoli další otázky, na které byste chtěli odpovědět

Možná se budete chtít obléknout do pohodlného oblečení a vyvarovat se přebytečných šperků, líčení nebo jiných věcí, které by vašemu PCP bránily v úplném prozkoumání vašeho těla.

Jak probíhá fyzické vyšetření?

Před setkáním s vaším PCP vám sestra položí řadu otázek týkajících se vaší anamnézy, včetně alergií, operací v minulosti nebo příznaků, které byste mohli mít. Mohou se také ptát na váš životní styl, včetně toho, jestli cvičíte, kouříte nebo pijete alkohol.

Váš PCP obvykle zahájí zkoušku kontrolou vašeho těla, zda neobsahuje neobvyklé známky nebo výrůstky. Během této části zkoušky můžete sedět nebo stát.

Dále vás mohou nechat ležet a cítit vaše břicho a další části těla. Přitom vaše PCP kontroluje konzistenci, umístění, velikost, něhu a strukturu vašich jednotlivých orgánů.

Další informace: Získání fyzického vyšetření »

Váš PCP bude pomocí stetoskopu – naslouchacího zařízení, které lékaři obvykle drží kolem krku – poslouchat různé části vašeho těla. To může zahrnovat poslech vašich plic při hlubokém nádechu a poslechu střev.

Váš PCP bude také pomocí stetoskopu poslouchat vaše srdce, aby se ujistil, že nejsou žádné neobvyklé zvuky. Váš PCP může během zkoušky vyhodnotit funkci vašeho srdce a chlopně a slyšet váš srdeční rytmus.

Váš PCP bude také používat techniku ​​známou jako „bicí“, která zahrnuje klepání na tělo, jako by to byl buben. Tato technika pomáhá vašemu PCP objevit tekutinu v oblastech, kde by neměla být, a také lokalizovat okraje, konzistenci a velikost orgánů.

Váš PCP také zkontroluje vaši výšku, hmotnost a puls (ať už je příliš pomalý nebo příliš rychlý).

Pokud máte během zkoušky nějaké obavy, nezapomeňte komunikovat se svým PCP. I když se můžete kdykoli obrátit na svého PCP, vaše fyzické vyšetření je váš soukromý čas nastavený na pokládání otázek ohledně čehokoli souvisejícího se zdravím. Pokud nerozumíte žádnému testu, který vaše PCP provádí, neváhejte se zeptat.

V návaznosti na fyzické vyšetření

Po domluvě máte volný den. Váš PCP vás může po zkoušce kontaktovat telefonicky nebo e -mailem. Obecně vám poskytnou kopii vašich výsledků testů a pečlivě si zprávu projdou. Váš PCP upozorní na jakékoli problémové oblasti a řekne vám vše, co byste měli dělat. V závislosti na tom, co váš PCP zjistí, budete možná potřebovat další testy nebo projekce později.

Pokud nejsou potřeba žádné další testy a nedojde k žádným zdravotním problémům, jste nastaveni do příštího roku.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY