Zeposia a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby určitých autoimunitních stavů, možná se budete chtít dozvědět více o Zeposii (ozanimod).

Zeposia je lék na předpis, který se používá k léčbě následujících stavů u dospělých:

 • relabující-remitující RS
 • aktivní sekundárně progresivní RS
 • klinicky izolovaný syndrom (CIS), který může být prvním příznakem RS

 • středně těžká až těžká ulcerózní kolitida

Zeposia přichází jako tobolka, kterou spolknete. Účinnou látkou je ozanimod. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Pokračujte ve čtení podrobností o Zeposii, její ceně a jak ušetřit peníze na receptech.

Poznámka: Další podrobnosti o Zeposii naleznete v tomto podrobném článku.

Jaká je cena společnosti Zeposia?

Cena, kterou zaplatíte za Zeposia, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Možná vás bude zajímat, kolik za Zeposii zaplatíte, jako jsou vaše měsíční nebo roční náklady. Chcete-li se dozvědět více, můžete si promluvit se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Zeposii. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou přípravek Zeposia ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud přípravek Zeposia vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Zeposia vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Zeposii

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Zeposii a ceně.

Jaká je cena přípravku Zeposia pro léčbu ulcerózní kolitidy?

Cena přípravku Zeposia pro ulcerózní kolitidu závisí na několika různých věcech. Tyto zahrnují:

 • vaše pojistné krytí (pokud ho máte)
 • lékárna, kterou si vyberete
 • vaše způsobilost pro programy šetřící náklady Zeposia

Máte-li otázky o tom, jaké budou vaše náklady na přípravek Zeposia, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Kolik stojí Zeposia bez pojištění vs. s pojištěním?

Částka, kterou zaplatíte za Zeposia, může záviset na několika faktorech, včetně toho, zda máte pojištění. Obecně platí, že pokud nemáte pojištění, můžete platit více.

Zdroje, které vám mohou pomoci ušetřit peníze na Zeposii, naleznete v části „Mohu získat pomoc s platbou za Zeposii?“ sekce níže. Můžete také mluvit se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění (pokud máte pojištění).

Je přípravek Zeposia dostupný jako generikum?

Zeposia přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generika obvykle stojí méně než značkové léky.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Zeposia dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu Zeposie, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na přípravek Zeposia. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Zeposia. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Zeposia?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Zeposii nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Programy pro úsporu nákladů Zeposia
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na přípravek Zeposia, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Zeposii zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit Zeposii?
 • Existují levnější léky, které mohou léčit mou roztroušenou sklerózu?
 • Ovlivní moje dávka Zeposie cenu?
 • Je pravděpodobnější, že moje zdravotní pojištění pokryje levnější lék na ulcerózní kolitidu?
 • Mám nárok na nějaké programy na úsporu nákladů Zeposia?

Chcete-li se dozvědět více o Zeposii, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Zeposii
 • Nežádoucí účinky Zeposie: Co potřebujete vědět
 • Vše o dávkování Zeposia

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY