Abilify and Cost: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud se díváte na možnosti léčby určitých stavů duševního zdraví, možná se budete chtít dozvědět více o Abilify (aripiprazol). Je to lék na předpis používaný k léčbě:

 • podrážděnost spojená s poruchou autistického spektra u některých dětí

 • velká depresivní porucha u dospělých

 • manické a smíšené epizody spojené s bipolární poruchou I u dospělých a některých dětí

 • schizofrenie u dospělých a některých dětí

 • Tourettův syndrom u některých dětí

Abilify je k dispozici v několika verzích různých značek:

 • Abilify přichází jako tableta, kterou spolknete.
 • Abilify MyCite se dodává jako tablet se senzorem, který spolknete.*
 • Abilify Maintena se dodává jako tekutá suspenze s prodlouženým uvolňováním. V tomto případě se prášek rozpustí ve vodě za vzniku kapalné suspenze. Suspenze je podávána jako injekce do svalu zdravotnickým pracovníkem. Prodloužené uvolňování znamená, že se lék v průběhu času pomalu uvolňuje do vašeho systému.

* Tablety Abilify MyCite obsahují senzor. Poté, co tabletu spolknete, senzor vyšle signál do náplasti na břiše. Patch se připojí k aplikaci ve vašem smartphonu. Poté, co náplast přijme signál ze senzoru, aplikace zaznamená, že jste si užili dávku léku. Tento senzor je vyroben z přírodních ingrediencí a po užití tablety se ve vašem těle rozloží.

Účinnou látkou ve všech formách přípravku Abilify je aripiprazol. (Účinná látka způsobuje, že lék funguje.) Aripiprazol patří do skupiny léků nazývaných atypická antipsychotika. Různé formy léku se používají k léčbě specifických stavů v určitých věkových skupinách:

 • Abilify Maintena a Abilify MyCite se používají k léčbě schizofrenie a bipolární poruchy I u dospělých.
 • Abilify Mycite se také používá k léčbě velké depresivní poruchy u dospělých.
 • U bipolární poruchy I lze Abilify MyCite použít spolu s jiným lékem, jako je lithium nebo valproát.

Pokračujte ve čtení podrobností o Abilify a ceně a o tom, jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Abilify naleznete v tomto podrobném článku.

Jaká je cena Abilify?

Cena, kterou zaplatíte za Abilify, se může lišit. Může to záviset na několika faktorech, například:

 • váš léčebný plán
 • formu drogy, kterou užíváte
 • vaše pojistné krytí (pokud ho máte)
 • lékárna, kterou používáte

Pokud potřebujete injekci Abilify Maintena, může to také zvýšit vaše náklady. Může se totiž stát, že budete muset zaplatit za návštěvu v ordinaci nebo na klinice, abyste dostali injekci.

Chcete-li zjistit, kolik za Abilify zaplatíte, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Abilify. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Abilify ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Abilify vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Abilify vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Abilify

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Abilify a nákladů.

Budou se náklady na Abilify, Abilify MyCite nebo Abilify Maintena lišit v závislosti na dávce, kterou jsem předepsal?

Je to možné. V některých případech se vaše náklady na Abilify, Abilify MyCite nebo Abilify Maintena mohou lišit v závislosti na vašem dávkování a léčebném plánu. Pravděpodobně zaplatíte více, pokud nemáte pojištění nebo pokud váš pojistný plán nepokrývá předepsanou formu Abilify.

Abilify přichází v různých dávkových formách a silách, včetně:

 • Abilify Maintena injekční suspenze s prodlouženým uvolňováním*: 300 miligramů (mg), 400 mg
 • Abilify MyCite perorální tableta se senzorem†: 2 mg, 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg, 30 mg
 • Abilify perorální tableta: 2 mg, 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg, 30 mg

* V této formě se prášek rozpustí ve vodě za vzniku kapalné suspenze. Podává se jako injekce do svalu zdravotnickým pracovníkem. Prodloužené uvolňování znamená, že se lék v průběhu času pomalu uvolňuje do vašeho systému.
† Tablety Abilify MyCite obsahují senzor. Poté, co tabletu spolknete, senzor vyšle signál do náplasti na břiše. Patch se připojí k aplikaci ve vašem smartphonu. Poté, co náplast přijme signál ze senzoru, aplikace zaznamená, že jste si užili dávku léku. Tento senzor je vyroben z přírodních ingrediencí a po užití tablety se ve vašem těle rozloží.

Abilify Maintena se dodává ve vyšších silách než Abilify MyCite a Abilify perorální tablety. Je to proto, že lék se aplikuje měsíčně a po injekci se pomalu uvolňuje do vašeho systému. Ale Abilify MyCite a Abilify perorální tablety obsahují menší síly, které se užívají denně.

Z tohoto důvodu mohou být náklady na Abilify Maintena vyšší než na Abilify MyCite a Abilify perorální tablety. Dalším faktorem, který ovlivňuje náklady, je nutnost navštívit lékařskou ordinaci nebo kliniku, kde dostanete injekce Abilify Maintena. To znamená, že kromě ceny léku budete muset zaplatit zvláštní poplatek za schůzky.

Náklady na Abilify MyCite mohou být také vyšší než ekvivalentní dávkování tablet Abilify. Je to proto, že Abilify MyCite je speciální dávková forma, která je dodávána se senzorem, který sleduje, kdy jste si vzali svou dávku.

Váš lékař nebo lékárník vám může poskytnout více informací o různých formách, dávkách a nákladech pro každý druh Abilify.

Kolik stojí Abilify měsíčně bez pojištění?

Je pravděpodobné, že vaše náklady na Abilify bez pojištění budou vyšší než vaše náklady s pojištěním. Vaše měsíční náklady bez pojištění závisí na několika faktorech, včetně:

 • formu drogy, kterou užíváte
 • váš léčebný plán
 • zda máte nárok na nějaké programy na úsporu nákladů

Vaše kapesné za měsíc se také mohou lišit v závislosti na lékárně, kterou používáte. Pokud nemáte pojištění, ověřte si nejlepší cenu v několika lékárnách.

Pokud nemáte pojištění, mohou být k dispozici možnosti úspory nákladů. Podívejte se na „Mohu získat pomoc s platbou za Abilify?“ níže. A promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem o dalších programech, které mohou existovat.

Je Abilify k dispozici jako generikum?

Abilify je k dispozici jako generický lék aripiprazol. Generický lék obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální značkový lék, ale obvykle stojí méně.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Abilify a aripiprazol, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán přípravek Abilify a máte zájem místo toho užívat aripiprazol, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi drogy místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Abilify Maintena a Abilify MyCite jsou dostupné pouze jako značkové léky, nemají generické verze.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Abilify dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní dodávku Abilify, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní dodávku Abilify, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Abilify MyCite je k dispozici pouze prostřednictvím specializovaných lékáren. Pokud je vám předepsán Abilify MyCite, podívejte se na tento web, kde najdete informace o možných úsporách nákladů. Můžete také mluvit se svým lékařem a specializovaným lékárníkem o dalších možnostech, které mohou existovat.

Abilify Maintena je k dispozici pouze při návštěvě ordinace lékaře nebo kliniky.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Abilify. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Abilify?

Ano, pro ty, kteří se kvalifikují, jsou k dispozici určité programy na úsporu nákladů.

Pro tablety Abilify je k dispozici spořicí karta. Chcete-li se dozvědět více, navštivte web výrobce léků. Můžete také napsat „PĚT“ na číslo 37500 nebo zavolat na číslo 888-922-4543.

S Abilify MyCite můžete mít nárok na úsporu nákladů. Pro podrobnosti můžete navštívit tento web.

Abilify Maintena má spořící kartu pro ty, kteří jsou způsobilí. Více informací naleznete na webových stránkách programu.

Další informace o pomoci při nákladech nebo porozumění vašemu pojištění naleznete v těchto zdrojích:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li další otázky týkající se způsobu úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na Abilify, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, co zaplatíte, na základě formy léku, který vám byl předepsán. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Abilify zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Existuje velký rozdíl v ceně mezi generickým a značkovým Abilify?
 • Budou moje náklady na Abilify záviset na formě léku, který mi předepsal?
 • Ušetřil bych na nákladech na Abilify, kdybych dostal zásobu na 90 dní?

Další informace o Abilify naleznete v těchto článcích:

 • Vše o Abilify
 • Abilify interakce: Alkohol, léky a další
 • Nežádoucí účinky Abilify: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY