Boření mýtů za vaginální těsností

Existuje něco jako příliš těsné?

Pokud jste zažili bolest nebo nepohodlí během pronikání, můžete se obávat, že vaše vagina je příliš malá nebo příliš těsná na sex. Pravda je, že není. Až na vzácné výjimky není téměř žádná pochva příliš těsná pro styk. Někdy však musíte pomoci s přípravou na průnik.

V nebuzeném stavu je pochva dlouhá tři až čtyři palce. To se nemusí zdát dostatečně dlouhé pro některé penisy nebo sexuální hračky. Ale když jste vzrušení, vaše vagína se prodlužuje a rozšiřuje. Uvolňuje také přírodní lubrikant. Pokud pociťujete bolest nebo potíže s pronikáním, může to být známka toho, že jste nebyli dostatečně vzrušeni, ne že jste příliš těsní.

Navíc bolest během pronikání může být známkou stavu, jako je infekce, zranění nebo vrozená abnormalita.

Jak se mění vagína?

Pochva se během života člověka hodně mění. Je navržen tak, aby měl sex a porodil dítě. Obě události mění tvar a těsnost pochvy. Pochopení těchto změn vám může pomoci zjistit, kdy můžete mít problém.

Změny během sexu

Pochva je navržena tak, aby se během vzrušení roztahovala a prodlužovala. Když jste zapnutá, horní část pochvy se prodlužuje a tlačí váš děložní čípek a dělohu dovnitř těla více. Tímto způsobem penis nebo sexuální hračka nezasáhne děložní čípek během pronikání a nezpůsobí nepohodlí. (I když stimulace děložního čípku může být někdy příjemná.)

Vagina také uvolňuje přirozené lubrikanty, takže když dojde k průniku, je to méně bolestivé nebo obtížné. Pokud pronikání začne příliš brzy a nejste namazaní, můžete pociťovat bolest. Adekvátní předehra vám může pomoci zajistit dostatek přirozeného lubrikantu. Pokud to stále nestačí, můžete použít lubrikant na vodní bázi z obchodu.

Ale tyto přirozené procesy ne vždy znamenají, že je sex pohodlný. Jedna studie to zjistila 30 procent žen pociťuje bolest při vaginálním styku. Pokud bolest nebo napětí přetrvávají, domluvte si schůzku s lékařem.

Změny během porodu

Vaše pochva může růst a expandovat, aby se přizpůsobila narození dítěte. I poté se vrátí do své normální velikosti.

Po vaginálním porodu však můžete mít pocit, že vaše vagina není úplně stejná. Pravdou je, že asi ne. To neznamená, že to ještě není těsné.

Přirozený tvar a elasticita vagíny se v průběhu života mění, a to znamená, že se těmto změnám musíte přizpůsobit. To může znamenat vyzkoušet nové sexuální polohy nebo posílit svaly pánevního dna, abyste znovu získali sílu a napětí.

Pokud se bojíte, že jste příliš těsní

Několik podmínek může ovlivnit, jak těsná je vagína. Většina těchto problémů je nezávažná a snadno léčitelná. Mezi tyto podmínky patří:

Nedostatečné vzrušení nebo mazání

Arousal poskytuje tělu přirozenou lubrikaci. Zkuste vnější kurs, aby vás více vzrušil. Pamatujte, že váš klitoris je větší, než si myslíte. Pokud je však penetrace i po předehře stále obtížná, použijte na pomoc lubrikant z obchodu.

Infekce nebo porucha

Infekce, včetně sexuálně přenosných infekcí, nemění tvar ani těsnost vaší vagíny. Mohou však způsobit, že sex bude bolestivější.

Zranění nebo trauma

Zranění vaší pánve nebo genitálií může způsobit bolest při sexu. Počkejte, dokud se úplně nevyléčíte, než se zapojíte do sexuální aktivity.

Pokud jste někdy byli sexuálně napadeni, jakékoli sexuální setkání může být obtížné bez adekvátní terapie.

Vrozená abnormalita

Některé ženy se rodí s panenskou blánou, která je tlustá nebo neohebná. Během sexu může penis nebo sexuální hračka tlačící na panenskou blánu pociťovat bolest. I poté, co se tkáň roztrhne, může být při zasažení při sexu bolestivá.

vaginismus

Vaginismus způsobuje mimovolní kontrakce svalů pánevního dna. Před penetrací tento stav způsobí, že se svaly pánevního dna napnou natolik, že penis nebo sexuální hračka nemohou dovnitř. Tento stav může být způsoben úzkostí nebo strachem. Někteří lidé s tímto onemocněním mají také potíže s používáním tamponů nebo s vyšetřením pánve.

Léčba zahrnuje kombinaci terapií. Kromě sexuální terapie nebo terapie rozhovorem s vámi bude váš lékař spolupracovat na používání vaginálních dilatátorů nebo trenažérů. Tato zařízení ve tvaru kužele vám pomohou získat kontrolu nad pánevním dnem a naučit se uvolnit mimovolní svalovou reakci, kterou zažíváte před proniknutím.

Pokud se bojíte, jste příliš volní

Drby mezi přáteli vás mohou vést k domněnce, že vagina se může „opotřebovat“ nebo příliš roztáhnout. To však prostě není pravda.

Vagina se v průběhu vašeho života hodně mění. Porod a porod dítěte je jednou z nejvýznamnějších událostí, které mohou změnit přirozené napětí vaší vagíny. Je však důležité pamatovat na to, že se vaše vagína vrátí do původního stavu před porodem. Může to vypadat jinak a to se dá očekávat. To neznamená, že to není tak těsné jako kdysi.

Pokud se vám nedávno narodilo dítě, můžete pomoci obnovit svalovou sílu a zpevnit pánevní dno. Více tónované pánevní dno nezmění tvar vaší pochvy, ale může vám pomoci více ovládat svou pochvu a více si užívat sex. (Může také zlepšit tón močového měchýře, což může zabránit úniku moči, což je běžný problém po porodu.)

Kegelovy cviky jsou klíčem k posílení svalů pánevního dna. Existuje více cviků, ale ten nejzákladnější je stále docela účinný.

Jak udělat Kegels

Nejlepší čas na to, abyste to zpočátku praktikovali, je při močení. To proto, že snáze poznáte, zda mačkáte ty správné svaly. Pokud se změní proud moči, používáte správné svaly. Pokud ne, nejste.

Při močení zatněte svaly pánevního dna a pokuste se zastavit tok moči. Nevadí, když to zpočátku nezvládnete. Držte stisk po dobu čtyř sekund a poté uvolněte. Nedělejte to pokaždé, když čůráte. Dělejte to jen do té doby, než se naučíte, jaké svaly zatnout.

Pokud byste to raději nezkoušeli, když močíte, můžete si jeden nebo dva prsty vložit do pochvy a stisknout. Pokud cítíte, jak se vaše pochva stahuje kolem vašich prstů, byť jen stěží, víte, že používáte správné svaly.

Proveďte 5 až 10 těchto sevření za sebou a snažte se udělat 5 až 10 sérií každý den.

Stejně jako u jiných cvičení se vyplatí praxe a trpělivost. Za dva až tři měsíce byste měli cítit zlepšení. Měli byste také cítit větší pocity při sexu.

„Uvolnění“ během menopauzy

Menopauza může také způsobit určité změny ve vaší vagíně. Jak hladiny estrogenu klesají, váš přirozený lubrikant nemusí být dostatečný pro usnadnění pronikání. Podívejte se na maziva zakoupená v obchodě, abyste doplnili své vlastní.

V této fázi vašeho života se také ztenčují tkáně pochvy. Neznamená to, že je vaše vagína volnější, ale pocity z pronikání se mohou změnit.

Jídlo s sebou

Každá vagína je jiná. To znamená, že se nemůžete spoléhat na zkušenosti někoho jiného, ​​kdo vám řekne, zda je vaše vagina „normální“ nebo ne. Své vlastní tělo znáte nejlépe, takže pokud vám něco při sexu nesedí, přestaňte. Najděte řešení, které vám vyhovuje, a zkuste to znovu.

Sex nemusí být nepohodlný a neměli byste se cítit příliš těsní nebo nepružní. Mnoho stavů, které mohou vést k tomuto pocitu, jsou snadno léčitelné. Pokud se obáváte bolesti, nepohodlí nebo krvácení při sexu, navštivte svého lékaře. Společně můžete najít důvod a řešení.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY