Co dělat, když nesplňujete podmínky nebo vám Medicaid není obnoven

I když jste již byli na programu Medicaid pro pokrytí zdravotní péče, můžete zjistit, že již nemáte nárok, pokud se váš příjem domácnosti zvýšil nebo pokud jste dosáhli 65 let. Zde je místo, kde můžete najít pokrytí.

Během pandemie americká vláda pomohla americkým občanům na Medicaidu udržet si přístup ke zdravotní péči tím, že zavedla krátkodobé nepřetržité ustanovení o registraci pro Medicaid. V podstatě to umožnilo lidem, kteří již byli na Medicaidu, zůstat kryti, aniž by museli znovu žádat. Nyní však končí.

Ustanovení o nepřetržitém zápisu do Medicaid končí 31. března 2023, což znamená, že pokud používáte Medicaid, budete muset znovu požádat, abyste znovu získali své zdravotní pojištění.

Odhaduje se, že 5–14 milionů Američanů letos ztratí pokrytí Medicaid, protože skončí ustanovení o nepřetržitém zápisu.

Můžete však zvážit tyto možnosti zdravotního pojištění – bez Medicaid.

Medicare

Pokud vám bylo 65 let a jste americkým občanem, máte nyní nárok na Medicare. Kvalifikovat se mohou i mladší lidé, včetně těch s určitým postižením nebo s terminálním onemocněním ledvin (ESRD).

Různé „části“ Medicare pokrývají různé aspekty zdravotní péče a jsou účtovány odlišně:

 • Medicare část A: Jedná se o lůžkovou péči v nemocnicích a jiných zařízeních a domácí péči.
 • Medicare část B: To zahrnuje návštěvy lékaře, ambulantní péči, preventivní lékařství a zdravotnické potřeby.
 • Medicare část C: Nazývá se také Medicare Advantage a jedná se o kombinaci částí A a B plus doplňkové služby a další nabídky.
 • Medicare část D: To zahrnuje léky na předpis, včetně některých vakcín.

V závislosti na vaší situaci a preferencích jsou k dispozici různé možnosti pokrytí.

Prostřednictvím zaměstnaneckých výhod

Váš zaměstnavatel může nabízet zdravotní pojištění jako součást vašich zaměstnaneckých výhod. O 49 % Američanů (156 milionů) pobírá zdravotní pojištění od svých zaměstnavatelů.

Je dobré porozumět krytí a souvisejícím nákladům, včetně pojistného, ​​spoluúčasti, spoluúčasti a spolupojištění, abyste se mohli rozhodnout, zda je to pro vás to pravé.

Náklady na zvážení

 • Pojistné: Platba předem vy nebo vaše rodina, aby vaše zdravotní pojištění zůstalo aktivní. Pojistné se často platí prostřednictvím srážek ze mzdy, když získáte zdravotní pojištění prostřednictvím svého zaměstnavatele. Při nákupu na Marketplace jsou účtovány měsíčně.
 • Odpočitatelné: Spoluúčast je částka, která se obvykle ročně platí za zdravotní služby předtím, než pojišťovna začne platit.
 • Spoluúčast: Pokaždé, když potřebujete službu, platí se spoluúčast nebo doplatek zdravotníkovi. Ne všechny plány vyžadují poplatky.
 • Spolupojištění: Jedná se o část nákladů, za kterou jsou odpovědní zaměstnanci po jejich odečtení. Například v plánu s 30% spolupojištěním pojišťovna zaplatí 70 % z každého krytého účtu, zatímco vy zaplatíte 30 %.

Malé podniky s 1–50 zaměstnanci nejsou ze zákona povinni poskytovat žádné výhody sociálního nebo zdravotního pojištění. V některých případech, pokud pracujete pro malou firmu, vám však může nabídnout pokrytí Programem možností zdraví malých firem (SHOP).

Velké podniky také nemají ze zákona povinnost nabízet svým zaměstnancům zdravotní pojištění. Podle zákona o cenově dostupné péči (ACA) však musí zaplatit pokutu úřadu Internal Revenue Service (IRS), pokud neposkytnou pokrytí alespoň 95 % svých zaměstnanců na plný úvazek.

Pokuty, které mohou podniky utrpět, jsou poměrně vysoké – 3 860 USD na zaměstnance ročně v roce 2020. To motivuje velké podniky, aby svým zaměstnancům poskytovaly zdravotní pojištění.

Aby bylo zdravotní pojištění v souladu s ACA, musí splňovat minimální požadavky na krytí a cenovou dostupnost. Vztahují se také na vaše adoptované a biologické děti mladší 26 let. Ale manželé, nevlastní děti a pěstouni se nevztahují.

Ačkoli zaměstnanci obvykle nemohou požadovat zdravotní pojištění, můžete požadovat krytí, pokud:

 • Vaše smlouva stanoví: Pokud vaše pracovní smlouva říká, že váš zaměstnavatel bude poskytovat zdravotní pojištění, je ze zákona povinen tak učinit.
 • Podobně situovaným zaměstnancům je nabízeno zdravotní pojištění: Zákon o přenositelnosti a odpovědnosti zdravotního pojištění (HIPAA) uvádí, že zaměstnavatelé musí nabízet stejné zdravotní pojištění zaměstnancům s podobnou pracovní pozicí, zaměstnaneckým postavením nebo zeměpisnou polohou. Pokud zjistíte, že spolupracovníci s profilem podobným vašemu dostávají zdravotní pojištění, můžete požadovat podobné výhody.
 • Váš zaměstnavatel nabízí diskriminační zdravotní pojištění: Podle zákona o občanských právech nemohou zaměstnavatelé při nabízení zaměstnaneckých výhod a kompenzací diskriminovat. Bylo by nezákonné, kdyby vám zaměstnavatel odepřel krytí na základě věku, rasy, pohlaví, postižení, náboženství, národnosti, těhotenství nebo barvy pleti.

Tržiště zdravotního pojištění

Pokud nesplňujete podmínky pro Medicaid, stále můžete mít nárok na zlevněné zdravotní pojištění ve vašem státě.

Každý stát nabízí Tržiště zdravotního pojištění – nazývané také Tržiště nebo Burza. Jedná se o registrační služby pro zdravotní pojištění, které byly vytvořeny ACA v roce 2010.

Pokud je váš příjem 100 %–400 % federální úrovně chudoby (FPL), můžete si zakoupit zlevněné zdravotní pojištění prostřednictvím tržiště vašeho státu.

Plány jsou k dispozici za méně než 10 $ měsíčně pro 4 z 5 přihlášených. Všechny plány zahrnují pokrytí pro:

 • léky na předpis
 • návštěvy lékaře
 • neodkladná péče
 • návštěvy v nemocnici

Není třeba se obávat, že zmeškáte Období otevřené registrace. Do plánu Marketplace se můžete přihlásit mimo období otevřené registrace, protože ztráta krytí Medicaid nebo Dětského zdravotního pojištění (CHIP) je kvalifikační životní událostí (QLE), podle Medicaid.gov.

Státy nabízejí tržiště svým občanům jedním ze tří způsobů:

Federální tržiště

Váš stát může vyžadovat, abyste našli pojištění pomocí federálního trhu. Více informací o tom můžete najít online na HealthCare.gov.

Na federální platformě Marketplace můžete:

 • Vyplňte aplikaci Marketplace a zjistěte, zda máte nárok na nižší měsíční pojistné nebo kapesní úspory na základě vašeho příjmu.
 • Zjistěte, zda máte nárok na další programy, jako je program dětského zdravotního pojištění (CHIP).

Státní tržiště – federální platforma

V tomto modelu mají státy státní Marketplace, ale spoléhají na federální web Healthcare.gov, pokud jde o způsobilost a funkce registrace. Zde se přihlašujete na federální platformě, ale dostáváte služby od svého státu.

Státní tržiště

Státy se státním tržištěm provádějí všechny funkce tržiště pro daný stát. Můžete požádat o pokrytí a přihlásit se do něj prostřednictvím webové stránky Marketplace vytvořené vaším státem.

Odkazy na tržiště podle státu

Marketplace pro váš stát najdete v tabulce níže.

Stát Tržiště
Alabama Nakupujte pokrytí
Aljaška Nakupujte pokrytí
Arizona Nakupujte pokrytí
Arkansas Nakupujte pokrytí
Kalifornie Kalifornské tržiště
Colorado Tržiště v Coloradu
Connecticut Connecticut Marketplace
Delaware Nakupujte pokrytí
District of Columbia Tržiště District of Columbia
Florida Nakupujte pokrytí
Gruzie Nakupujte pokrytí
Havaj Nakupujte pokrytí
Idaho Tržiště v Idahu
Illinois Nakupujte pokrytí
Indiana Nakupujte pokrytí
Iowa Nakupujte pokrytí
Kansas Nakupujte pokrytí
Kentucky Kentucky Marketplace
Louisiana Nakupujte pokrytí
Maine Maine Marketplace
Maryland Maryland Marketplace
Massachusetts Massachusetts Marketplace
Michigan Nakupujte pokrytí
Minnesota Minnesota Marketplace
Mississippi Nakupujte pokrytí
Missouri Nakupujte pokrytí
Montana Nakupujte pokrytí
Nebraska Nakupujte pokrytí
Nevada Nevadské tržiště
New Hampshire Nakupujte pokrytí
New Jersey New Jersey Marketplace
Nové Mexiko Tržiště v Novém Mexiku
New York New York Marketplace
Severní Karolina Nakupujte pokrytí
Severní Dakota Nakupujte pokrytí
Ohio Nakupujte pokrytí
Oklahoma Nakupujte pokrytí
Oregon Nakupujte pokrytí
Pensylvánie Pennsylvania Marketplace
Rhode Island Rhode Island Marketplace
Jižní Karolína Nakupujte pokrytí
Jižní Dakota Nakupujte pokrytí
Tennessee Nakupujte pokrytí
Texas Nakupujte pokrytí
Utah Nakupujte pokrytí
Vermont Vermont Marketplace
Virginie Nakupujte pokrytí
Washington Washington Marketplace
západní Virginie Nakupujte pokrytí
Wisconsin Nakupujte pokrytí
Wyoming Nakupujte pokrytí

Skupinové plány zdravotního pojištění

Další možností, jak získat pokrytí zdravotním pojištěním, je prostřednictvím plánů skupinového zdravotního pojištění. Další názvy pro tento typ pojištění zahrnují:

 • Asociace zdravotních plánů
 • Zdravotní plány sponzorované členstvím ve skupině
 • Členské zdravotní plány
 • Skupinové lékařské plány

Odbory, absolventi, organizace a profesní a náboženské skupiny mohou svým členům nabídnout tyto zdravotní plány. Tento typ pojištění obvykle stojí méně než individuální plány, protože riziko pro poskytovatele pojištění je rozloženo mezi členy skupiny.

Tento typ pojištění můžete využít, pokud patříte do skupiny, která toto nabízí, nebo se k ní připojíte. Zde je jen několik příkladů skupin se zdravotním pojištěním pro své členy:

 • Zdraví AARP
 • Unie svobodných povolání
 • Small Business Service Bureau
 • Cech spisovatelů Ameriky
 • Aliance za dostupné služby
 • Asociace pro výpočetní techniku
 • Trh zdravotního pojištění Costco

Pokud již nemáte nárok na Medicaid, můžete získat zdravotní pojištění prostřednictvím zaměstnavatelů, státních a federálních tržišť a organizací.

Pochopení pokrytí a nákladů je dobrý nápad. A pohled na zdroje dostupné ve vašem státě vám může pomoci učinit informované rozhodnutí.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY