Co způsobuje bolest na hrudi při kouření?

Je běžné, že kouření způsobuje bolest na hrudi. I když to není bezprostředně nebezpečné, může přispívat k celkovému poškození srdce a plic, čím déle kouříte.

Kouření je těžké pro vaše tělo a způsobuje širokou škálu zdravotních účinků, včetně bolesti na hrudi.

Bolest na hrudi z kouření může být spojena s poškozením vašich krevních cév a srdce nebo vašeho dýchacího systému a plic.

Vždy je důležité navštívit lékaře, pokud máte bolest na hrudi, aby mohl pomoci identifikovat základní příčinu.

Lidé, kteří kouří, mohou také pociťovat bolest na hrudi spolu s příznaky, které by mohly naznačovat srdeční infarkt, což je vždy lékařská pohotovost.

Může kouření cigaret způsobit bolest na hrudi?

Kouření cigaret způsobuje, že vdechujete chemikálie a látky, které dráždí vaše plíce a zužují krevní cévy v celém těle.

To zahrnuje krevní cévy, které vedou krev do vašeho srdce. V důsledku tohoto poškození plic a krevních cév může někdo, kdo kouří, pociťovat bolest na hrudi.

Kouření ztěžuje dýchání. Může způsobit chronický kašel a může zhoršit stavy, jako je astma.

Je také spojena se stavy, jako je chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Tyto dýchací potíže mohou také vést k bolesti na hrudi.

Jak poznám, zda je moje bolest na hrudi vážná?

Bolest na hrudi může být vážným zdravotním příznakem. Bolest na hrudi je dobré konzultovat s lékařem, i když přichází a odchází nebo je jen příležitostná. Mohou pomoci diagnostikovat základní příčinu.

Bolest na hrudi může také někdy signalizovat infarkt. Srdeční infarkt je lékařská pohotovost, která vyžaduje okamžitou léčbu. Je důležité zavolat 911 nebo pohotovostní služby, pokud pociťujete bolest na hrudi spolu s:

 • bolest, která se šíří do paží, krku, zad nebo čelisti
 • dušnost
 • nevolnost a zvracení
 • vlhká nebo zpocená kůže
 • kašel
 • sípání
 • točení hlavy nebo závratě

 • pálení žáhy
 • pocity úzkosti nebo paniky
Bylo to užitečné?

Zmizí bolest na hrudi z kouření?

Bolest na hrudi z kouření může přijít a odejít. Ale kouření může také způsobit bolest na hrudi, která se stává chronickou. To se může stát, když kouření vede k srdečním a respiračním onemocněním.

Často je možné přestat kouřit dříve, než se tyto stavy rozvinou. Platí pravidlo, že čím dříve člověk přestane kouřit, tím více prospěje jeho zdraví.

Může přestat kouřit způsobit bolest na hrudi?

Někdy lidé pociťují bolest na hrudi, když přestanou kouřit. To může pociťovat jako svírání nebo tlak na hrudi. Obvykle trvá několik týdnů po ukončení kouření.

Může se to stát z různých důvodů, včetně:

 • vedlejší účinek vysazení nikotinu
 • vaše tělo se přizpůsobuje nedostatku zánětu
 • svalové napětí z touhy po nikotinu
 • bolestivost z kašle
 • řasinky dorůstající, jak se vaše dýchací cesty hojí

Tato bolest je dočasná. Vyřeší se to, jakmile si vaše tělo zvykne na nedostatek nikotinu a tabáku. Můžete si přečíst tento článek a zjistit, co dalšího můžete očekávat, když skončíte.

Přestat kouřit: Zdroje na cestu

Přestat kouřit je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které můžete udělat pro své zdraví. Zde je několik užitečných zdrojů, které můžete použít, pokud chcete skončit.

Až budete na tento krok připraveni, můžete se podívat na:

 • Smokefree.gov: Smokefree.gov je federální stránka, která nabízí programy podpory s průvodcem pro každého, kdo je připraven přestat kouřit. K dispozici jsou všeobecní průvodci a také průvodci přizpůsobení konkrétním skupinám, jako jsou ženy, dospívající, veteráni a dospělí starší 60 let.
 • Horká linka Agentury pro zneužívání návykových látek a služby duševního zdraví (SAMHSA): Můžete kontaktovat bezplatnou horkou linku SAMSHA 24 hodin denně, 7 dní v týdnu o pomoc v angličtině nebo španělštině. Mohou vás napojit na místní léčebné programy, poradenské služby, podpůrné skupiny a další. SAMSHA můžete kontaktovat zavoláním na číslo 1-800-622-HELP (4357) nebo pomocí jejich online vyhledávače.
 • Národní textový portál: Bezplatnou podporu a tipy ze svého telefonu můžete získat pomocí této bezplatné služby poskytované Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí Spojených států (CDC). Začít můžete kdykoli zasláním textové zprávy QUITNOW na číslo 333888.
 • Aplikace quitSTART: Pro další možnost založenou na telefonu si můžete stáhnout bezplatnou aplikaci quitSTART. Aplikace nabízí motivační nástroje, jako jsou tupy, sledování pokroku a další, které vám pomohou zvládnout chutě. Najdete ji v obchodech Apple a GooglePlay.
Bylo to užitečné?

Kouření může poškodit vaše plíce, dýchací cesty a krevní cévy. Může vést k onemocnění srdce a dýchacích cest a může mít za následek bolest na hrudi.

Přestat kouřit může pomoci zlepšit vaše zdraví a snížit pravděpodobnost těchto stavů.

Můžete mít zvýšenou bolest na hrudi, když poprvé přestanete kouřit a vaše tělo se přizpůsobí nedostatku nikotinu a tabáku. To obvykle přejde po několika týdnech.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY