Kolik stojí terapie? Hluboký ponor do cen

Zahájení hledání terapeuta může být zdrcující, zvláště pokud si nejste jisti, kde začít s rozpočtem. Zde se hluboce ponoříme do nákladů, finanční pomoci, pojištění a dalších.

Přehled nákladů na terapii

 • Typické náklady na relace a časové rozsahy
 • Pojištění
 • Finanční pomoc
 • Jak určit rozpočet
 • Cenově dostupní a levní terapeuti

Online terapie není určena pro mimořádné události duševního zdraví

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, zažíváte krizi duševního zdraví, zavolejte Lifeline pro sebevraždu a krizi na čísle 988nebo zavolejte na linku 911 nebo místní pohotovostní služby.

Bylo to užitečné?

Pokud řešíte nějaké těžké věci, ať už je to nefunkční vztah, trauma, nová fáze života nebo cokoli jiného, ​​co ovlivňuje vaše duševní zdraví, je důležité, abyste to plně zvládli. Někdy to sami nedokážeme udělat dobře, v tom může být terapie velmi užitečná.

Můžete si vybrat osobní cestu – možná získáte více z neverbálních podnětů, budete se cítit pohodlněji tváří v tvář nebo ji upřednostníte z jakéhokoli jiného důvodu. Online terapie je další možností, která nabízí výhody, jako je schopnost přijímat schůzky téměř z jakéhokoli místa a úspora nákladů a času při cestě do kanceláře vašeho terapeuta.

Existují možnosti terapie pro každý rozpočet – s online možnostmi v průměru asi 65–95 USD za sezení (a některé zdroje jsou levnější nebo zdarma) a osobními možnostmi za asi 100–200 USD za sezení.

Orientace ve všech úvahách, které přicházejí s hledáním správného terapeuta, může být zdrcující, zvláště zpočátku. Může být náročné najít vhodné řešení v rámci vašeho rozpočtu. Ať už učiníte jakékoli rozhodnutí ohledně svých terapeutických potřeb, ujistěte se, že proveďte svůj výzkum, ptejte se a naslouchejte sobě a svým pocitům.

Průměrné náklady na terapii

 • Osobně: 100 – 250 USD za sezení
 • online: 85 – 135 USD (může být i méně nebo více než 100 USD)

Je důležité si uvědomit, že náklady na terapii se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně místa, délky sezení, typu terapie duševního zdraví, typu specialisty a toho, zda máte pojištění. Proto je důležité mluvit přímo s terapeutem nebo společností poskytující terapeutické služby, o které uvažujete, abyste získali konkrétní informace o nákladech pro vaši situaci.

Bylo to užitečné?

Typické náklady na terapii na jedno sezení

Osobní terapie

Typické náklady na osobní terapii v USA se pohybují od 100 do 250 USD za sezení (v závislosti na státu). To znamená, že ceny mohou kolísat podle místa, odborného vzdělání terapeuta, typu potřebné terapie a dalších.

Pokud máte zdravotní pojištění, můžete část nákladů kompenzovat placením za terapii. Mějte na paměti, že pokud je váš terapeut považován za „mimo síť“, budete pravděpodobně muset zaplatit celý poplatek předem a poté požádat o náhradu.

Někteří terapeuti pracují na klouzavém měřítku založeném na příjmu (s pojištěním nebo bez něj), což pacientům umožňuje přístup k léčbě za konkrétní rozpočet. To se bude lišit od terapeuta k terapeutovi, ale model je obvykle založen na finanční potřebě.

Online terapie

Mnoho online terapeutických platforem účtuje týdně, často na základě jednoho sezení.

Stejně jako u osobní terapie se sazby liší a mohou kolísat podle místa (i při online terapii musí mít terapeuti licenci k nabízení léčby na konkrétních místech). odborný titul, který má terapeut, typ potřebné terapie a další.

Mnoho možností online terapie stojí asi 65–95 USD za týden, i když některé mohou být až 40 USD nebo dokonce zdarma. Pokud hledáte pouze služby zasílání zpráv, může to v některých případech stát méně než video, zasílání zpráv a dokonce i workshopy (což může být více než 100 USD za relaci).

Co určuje cenu terapie?

Náklady na terapii může ovlivnit několik faktorů, od konkrétního specialisty, typu terapie a techniky nebo frekvence sezení až po nabízené léky a geografickou polohu terapeuta.

Terapeuti například nastaví své sazby na základě jejich vzdělání, zkušeností a dalších. Ceny se liší pro různé specializace nebo typy terapie, jako je psychodynamická nebo behaviorální. Frekvence sezení může ovlivnit náklady, protože někteří terapeuti nabízejí nižší sazbu za sezení, když se terapie účastníte určitý početkrát.

Použité techniky, včetně nabízených receptů a řízení léků, mohou také ovlivnit sazby terapeuta. Terapeuti se od psychologů liší svým vzděláním, diagnostickou autoritou a léčebným přístupem a jejich sazby to budou odrážet. (Terapeuti mají magisterský titul, zatímco psychologové doktorát).

A konečně, různé státy nebo regiony mohou mít typické rozsahy poplatků. Například terapeuti na jihu mohou účtovat méně než ti, kteří se nacházejí na západním pobřeží.

A co pojištění?

Pokud máte pojištění, je to skvělý způsob, jak pokrýt alespoň část nákladů na terapii. Můžete předpokládat, že váš plán automaticky pokrývá terapii, ale to nemusí být nutně pravda, protože některé mají své limity. Pro společnosti různé velikosti platí různé zákony týkající se plánů zdravotního pojištění a nemusí vždy zahrnovat služby duševního zdraví.

Je tedy důležité si předem ověřit, jaké máte pokrytí zdravotním pojištěním pro online nebo osobní terapii a jaké budou vaše kapesné, než si zarezervujete první schůzku.

Chcete-li zjistit, zda většina online terapeutických služeb bere pojištění, podívejte se na webové stránky společnosti. Většina z nich bude mít informace o pojistitelích, se kterými spolupracuje, uvedené nebo poskytnuté prostřednictvím odkazu.

Pokud si nemůžete zkontrolovat své konkrétní krytí plánu online, je dobré zavolat do kanceláře potenciálního terapeuta a zjistit, zda přijmou vaše pojištění, nebo zavolat přímo svému pojistiteli a zeptat se, s kým můžete pracovat.

Jak rozpočet na terapii

Když zvažujete terapii a zda je to v rámci vašeho rozpočtu, může být užitečné prozkoumat, co vaše pojištění kryje (pokud ho máte), spolu s dostupnými a levnými možnostmi terapie.

Dostupné a levné možnosti terapie

Existuje několik dostupných a levných možností terapie. Mezi bezplatné zdroje patří například Bliss (online služba pro terapii deprese), Crisis Text Line (služba textové nebo zprávové linky), Mental Health America a FindTreatment.gov.

Můžete získat týdenní plány pro online terapii v rozmezí od 50 do 110 USD na různých platformách nabízejících různé služby. Jiní, jako Therapy Aid Foundation; platforma, která nabízí služby speciálně pro první zasahující a zdravotníky; nabízí video schůzky zdarma až do výše 50 USD za sezení, zatímco Open Path Psychotherapy Collective nabízí osobní nebo online schůzky od 40 USD.

Hledejte další dostupné možnosti terapie prostřednictvím vaší zdravotní pojišťovny, programu pomoci zaměstnancům, místní vysoké školy nebo univerzity nebo organizací duševního zdraví.

Osobní vs. online terapie

Možná si nejste jisti, zda je nejlepší osobní nebo online terapie. Odpověď není pro všechny stejná. Hodně záleží na vašich preferencích, potřebách, rozpočtu a životním stylu nebo situaci.

Teleterapie je terapie prováděná na dálku přes telefon nebo video. Terapeuti to často nabízejí prostřednictvím svých soukromých, osobních praxí. Na druhou stranu některé společnosti, jako Talkspace a BetterHelp, jsou online platformy, které poskytují pouze teleterapii. Mohou vás spojit s terapeutem pro online nebo telefonní sezení.

Studie ukázaly, že oba modely terapie mohou být stejně účinné. Platformy digitální terapie jsou pohodlné a mohou být dokonce dostupnější než osobní terapie. Je také užitečné vzít v úvahu, že emocionální zážitek z osobní a online terapie může být zcela odlišný.

Osobní terapie je přirozeně intimnější. S online terapií nemusí být váš terapeut schopen porozumět vašim nevysloveným pocitům, řeči těla a dalším vizuálním podnětům, které mohou být užitečné. To může být v pořádku, zvláště pokud se cítíte pod kontrolou a jste si jisti svým terapeutem.

Co hledat u terapeuta

Najít správného terapeuta může být složité, protože každý upřednostňuje vlastnosti nebo vlastnosti jinak a každý z nás má jiné hodnoty a potřeby. To vše dělá „správného“ terapeuta odlišným od jedné osoby k druhé.

Existuje několik věcí, které je třeba zvážit, díky nimž může být proces rychlejší, plynulejší a efektivnější. Patří mezi ně přemýšlet o svých cílech předem, prozkoumávat místní zdroje, používat spolehlivý online zdroj a další.

Zdroje pro barevné lidi

Přístup ke kulturním terapeutům může být důležitý pro vaši pohodu. Zde je několik zdrojů, které je třeba zvážit při hledání terapeuta:

 • The Yellow Couch Collective, online podpůrná skupina pro černé ženy

 • Terapie pro černé dívky
 • Černá aliance pro duševní zdraví
 • National Asian American Pacific Islander Mental Health Association, nezisková organizace věnující se duševnímu zdraví a pohodě komunit asijských Američanů a tichomořských ostrovanů

 • Inclusive Therapists, online nástroj, který nabízí jednoduchý způsob, jak najít terapeuta, který se zaměřuje na mezisektorové identity

 • WeRNative, která poskytuje mládeži domorodých Američanů nástroje pro holistické zdraví a růst, včetně zdrojů duševního zdraví

 • Latinx terapie

Často kladené otázky o tom, kolik stojí terapie

Placení terapie se mnoha lidem vyplatí. Naše duševní zdraví je nedílnou součástí našeho celkového zdraví a štěstí. Často, pokud máte co do činění s něčím, co se neléčí, bude to přetrvávat nebo se to zhorší.

Terapeuti mají náklady na licenční poplatky, které jim umožňují léčit pacienty a kvalifikovat je k diagnostice konkrétních věcí. Musí platit za své kanceláře nebo prostory na klinice, technologii používanou k rezervaci a platbě schůzky, pojištění a další režijní náklady.

Navíc čas terapeutů tráví nejen na sezeních, ale také mezi sezeními, aby bylo zajištěno, že jsou připraveni vydat ze sebe to nejlepší pro pokrok v léčebných plánech svých pacientů.

Cena terapie se liší a závisí na mnoha věcech (včetně umístění lékaře, specializace, typu nabízené terapie, techniky nebo frekvence sezení a předepsaných léků, pokud existují). To, kolik utratíte za terapii, bude záviset na vašich potřebách, rozpočtu a životním stylu nebo osobních preferencích.

Typicky bude osobní terapie ve Spojených státech stát asi 100–200 USD za sezení (v závislosti na státu). Sazby online terapie se liší, mnoho možností stojí asi 65–95 USD za týden, i když některé mohou být až 40 USD nebo zdarma. Někteří terapeuti mohou nabízet posuvnou stupnici založenou na příjmu (která může zahrnovat pojistné krytí).

Odnést

Pokud žijete s problémy duševního zdraví, bez ohledu na to, jaké jsou, je důležité vyhledat pomoc. Terapie je přístupný a užitečný způsob, jak může mnoho lidí získat pomoc, kterou potřebují.

Zatímco terapie může být pro mnohé drahá nebo mimo rozpočet, existují různé dostupné možnosti, včetně levnější nebo dokonce bezplatné terapie.

Nalezení toho správného pro váš rozpočet a okolnosti může chvíli trvat, ale pamatujte, že nalezení toho správného je klíčem ke správné podpoře vašich potřeb v oblasti duševního zdraví a celkové pohody.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY