Cvičení s atopickou dermatitidou

Pravděpodobně již víte, že cvičení může pomoci zmírnit stres, zlepšit vaši náladu, posílit vaše srdce a zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu. Ale když máte atopickou dermatitidu (AD), všechny tréninky vyvolávající pot a zvyšující teplo, které děláte, vám mohou způsobit červenou a svědivou kůži.

Naštěstí existují věci, které můžete udělat, aby vaše cvičení bylo pohodlnější. Chytrými rozhodnutími o rutině cvičení a oblečení můžete mít pohodlný trénink, který nezhoršuje vaši pokožku.

Snížení vystavení potu a teplu

Tělo se potí, aby regulovalo tělesnou teplotu, takže se tomu nelze vyhnout. Jak se pot z vaší pokožky odpařuje, vaše tělo se začíná dehydratovat a na pokožce zůstávají zbytky soli. Čím více potu se odpařuje, tím je vaše pokožka sušší.

Věnovat pozornost tomu, jak moc se potíte, a dělat to nejlepší, abyste to minimalizovali, může pomoci předejít zbytečnému suchu. Při cvičení mějte s sebou ručník, abyste si mohli otřít pot, když se hromadí.

Horko je dalším známým spouštěčem AD a bohužel nejde jen o letní vedra. Vaše tělesná teplota stoupá, když se věnujete intenzivnímu cvičení. I v klimatizované posilovně se při dobrém tréninku horko těžko vyhnete.

Je důležité mít náskok před křivkou přehřátí. Zkuste si během tréninku dělat časté přestávky, aby se vaše tělo ochladilo. Mějte s sebou během tréninku láhev s vodou, aby bylo snazší zůstat hydratovaný, a dělejte si časté přestávky na vodu, abyste se ochladili.

Správné oblékání

Existuje mnoho nových umělých oděvních materiálů, které jsou navrženy tak, aby odváděly vlhkost od pokožky. Bohužel tyto syntetické savé materiály nejsou skvělou volbou pro lidi s ekzémem nebo AD. Textura syntetického materiálu může působit drsně a dráždit vaši pokožku.

Většina běžců a nadšenců outdoorových sportů doporučuje vlněné ponožky pro podobné schopnosti odvodu vlhkosti. Ale stejně jako u syntetiky je vlna příliš drsná pro většinu lidí s AD.

Prodyšná, 100procentní bavlna je nejlepší na trička, spodní prádlo a ponožky. Bavlna je přírodní tkanina, která propouští více vzduchu než novější „tech“ oblečení.

Fit je stejně důležitý. Těsné oblečení uzamkne pot a teplo. Udržujte střih dostatečně volný, aby se materiál během cvičení neotíral o kůži.

I když si uvědomujete svou AD, odolejte nutkání se příliš oblékat. Šortky jsou lepší než kalhoty, pokud je to možné, zvláště pokud máte sklony k vzplanutí v záhybech kolen. Když budete mít více odkrytou pokožku, pomůže vám to zůstat chladnější a budete mít příležitost setřít si pot při cvičení.

Cvičební rutiny

Pokud máte oblíbenou rutinu, rozhodně se jí držte. Zkuste provést drobné úpravy, které udrží vzplanutí pod kontrolou.

Ale pokud chcete vyzkoušet něco jiného, ​​co by pomohlo vaší AD, zvažte jeden (nebo více) z těchto tréninků.

Silový trénink

Silový trénink má mnoho podob. Můžete cvičit se závažím, používat posilovací stroje nebo používat vlastní váhu. V závislosti na zvoleném stylu rutiny vám odporový trénink může pomoci budovat svaly, zesílit a spalovat tuk.

Pokud máte AD, budete chtít využít vestavěné přestávky. Téměř každý silový tréninkový program vyžaduje odpočinek mezi sériemi alespoň 60 sekund. Během této doby, jak se vaše tělo zotavuje, můžete vypít trochu vody a osušit veškerý pot.

Se silovým tréninkem můžete také začít z pohodlí klimatizované tělocvičny nebo dokonce svého domova. Jsou to skvělé možnosti na léto, kdy možná nebudete chtít trénovat v horku.

Můžete dokonce využít efektivní formu silového tréninku zvanou kruhový trénink, abyste se dostali do dobrého kardio tréninku. Je to skvělé celotělové cvičení, které buduje sílu a zároveň udržuje vaše srdce zdravé. Kruhový trénink můžete cvičit doma s o něco více než s párem činek. Nezapomeňte si mezi okruhy odpočinout, abyste se ochladili.

Chůze

Každodenní procházka je skvělý způsob, jak zůstat aktivní s nižším dopadem na klouby a menším potem než při běhu. Za pěkného počasí se můžete projít venku nebo uvnitř použít běžecký pás.

Při chůzi je méně pravděpodobné, že se přehřejete než jiné namáhavější formy cvičení. Můžete s sebou nosit láhev vody a dokonce i malý ručník pro případ, že byste se začali potit.

Pokud jdete za slunečného dne, noste klobouk a/nebo opalovací krém. Ujistěte se, že najdete opalovací krém nebo opalovací krém, který neobsahuje dráždivé chemikálie.

Zkuste se každý den projít asi 30 minut, pokud je to vaše primární forma cvičení.

Plavání

Halové plavání je vynikající celotělové cvičení, které chrání vaše tělo před přehřátím. Při pobytu v bazénu se také nemusíte bát, že by se vám pot držel na kůži.

Hlavním problémem pro plavce jsou vysoce chlorované veřejné bazény. Pokud vám chlór dráždí pokožku, zkuste se ihned po plavání osprchovat. Většina tělocvičen a veřejných bazénů nabízí přístup ke sprchám. Odstranění chlóru z pokožky co nejdříve pomůže snížit podráždění.

Odnést

Nikdy byste se neměli vzdát zdravotních výhod cvičení jen proto, že máte AD. Existuje mnoho způsobů, jak minimalizovat vystavení potu a teplu a přitom stále dobře cvičit. Sbalte si do tašky do tělocvičny malý ručník a velkou láhev ledové vody a brzy vyzkoušejte jeden z těchto tří tréninkových postupů.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY