Dětská obezita

Pravděpodobně jste slyšeli, že dětská obezita je na vzestupu. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), za posledních 30 let se počet dětí, které jsou obézní, téměř zdvojnásobil. Báli jste se někdy, že by tento trend mohl ovlivnit vaše děti?

Podnikněte kroky ke snížení rizika vašeho dítěte pomocí těchto 10 jednoduchých kroků. Cvičením těchto strategií k prevenci dětské obezity můžete pomoci svým dětem, aby byly aktivnější, jedly zdravější stravu a potenciálně dokonce zlepšily jejich sebevědomí.

Nesoustřeďte se na hubnutí

Protože se dětská těla stále vyvíjejí, ministerstvo zdravotnictví státu New York (NYSDH) nedoporučuje tradiční strategie hubnutí pro mladé lidi. Dieta s omezeným příjmem kalorií může dětem bránit v získávání vitamínů, minerálů a energie, které potřebují pro správný růst. Místo toho se zaměřte na to, abyste svému dítěti pomohli rozvíjet zdravé stravovací návyky. Vždy si promluvte se svým pediatrem nebo rodinným poskytovatelem zdravotní péče, než svému dítěti dáte dietu.

Poskytujte výživné potraviny

Zdravá, vyvážená jídla s nízkým obsahem tuku nabízejí výživu, kterou vaše děti potřebují, a pomáhají jim rozvíjet chytré stravovací návyky. Naučte je, jak je důležité jíst vyvážená jídla s řadou potravin bohatých na živiny, jako jsou celozrnné výrobky, ovoce a zelenina, mléčné výrobky, luštěniny a libové maso.

Sledujte velikost porce

Přejídání může přispět k obezitě, proto dbejte na to, aby vaše děti jedly správné porce. Například NYSDH radí, že dvě až tři unce vařené drůbeže, libového masa nebo ryb jsou jedna porce. Stejně tak jeden krajíc chleba, půl šálku vařené rýže nebo těstovin a dvě unce sýra.

Zvedněte je

The CDC navrhuje omezit čas dětí na pohovce na ne více než dvě hodiny denně. Děti už potřebují mít čas na domácí úkoly a tiché čtení, takže byste měli omezit jejich čas na jiné sedavé činnosti, jako jsou videohry, televize a surfování na internetu.

Udržujte je v pohybu

The CDC doporučuje, aby se všechny děti věnovaly alespoň hodinové fyzické aktivitě každý den. Může to být aerobní aktivita, jako je běh, posilování svalů jako gymnastika a posilování kostí jako skákání přes švihadlo.

Buďte kreativní

Některé děti se snadno nudí a monotónní formy cvičení je nezaujmou. Není třeba se obávat – vyzkoušejte různé formy aktivit, které budou vaše dítě stimulovat a inspirovat, jako je hraní tagů, tanec, skákání přes švihadlo nebo fotbal.

Odstraňte pokušení

Pokud zásobíte spíž nezdravým jídlem, vaše dítě je pravděpodobně sní. Děti hledají u rodičů příklady, jak jíst. Buďte tedy zdravým vzorem a odstraňte z domu lákavé, ale nezdravé možnosti, jako jsou kaloricky bohaté, cukrem a slané svačiny. Pamatujte, že kalorie ze slazených nápojů se také sčítají – zkuste proto omezit množství sody a džusu, které kupujete pro svou rodinu.

Omezte tuky a sladkosti

Děti nepochopí, že konzumace příliš velkého množství kalorií z cukrovinek a jiných sladkostí a výkrmových pochoutek může vést k obezitě, pokud jim to nevysvětlíte. Nechte děti mít příležitostné dobroty, ale neudělejte si z toho zvyk.

Při jídle vypněte televizi

Podle odborníků z Harvard School of Public Health (HSPH) se děti mohou přejídat, pokud se při svačině dívají na televizi. Výzkum ukázal, že čím více se děti dívají na televizi, tím je pravděpodobnější, že přiberou kila navíc. HSPH také poznamenává, že děti s televizí ve svých ložnicích mají také vyšší pravděpodobnost nadváhy než děti s pokoji bez televize.

Učte zdravé návyky

Když se děti naučí, jak plánovat jídla, nakupovat nízkotučné potraviny a připravovat výživná jídla, osvojí si zdravé návyky, které jim mohou přetrvat po celý život. Zapojte děti do těchto aktivit a povzbuďte je, aby se zapojily do lepšího povědomí o jejich výběru potravin.

HealthAhead Tip: Zaměřte se na zdraví

Podle CDC, když jsou děti obézní, jsou vystaveny většímu riziku mnoha zdravotních stavů. Mezi tyto problémy patří astma, srdeční onemocnění, cukrovka 2. typu a poruchy spánku.

NYSDH uvádí, že praktikování zdravého stravování, pravidelné cvičení a snížení množství času stráveného sedavými aktivitami jsou nejlepšími způsoby, jak předcházet obezitě. Začněte cvičit našich 10 jednoduchých kroků a možná jste na dobré cestě ke snížení rizika obezity vašeho dítěte.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY