Durex vs. Trojan: Jaký je rozdíl?

Kondomy jsou vysoce účinnou metodou antikoncepce, která také chrání před sexuálně přenosnými infekcemi (STI). Najdete je ve většině obchodů se smíšeným zbožím, drogeriích a obchodech s potravinami po celých Spojených státech. Lze je zakoupit bez lékařského předpisu a jsou relativně levné.

Jakou značku kondomu je nejlepší koupit? Přečtěte si o značkách Durex a Trojan.

Jak kondomy fungují

Při správném použití jsou mužské kondomy účinné z 98 procent a ženské kondomy z 95 procent při prevenci těhotenství, uvádí Planned Parenthood. Při typičtějším použití tato čísla mírně klesají na 82 procent, respektive 79 procent.

Mnoho dalších metod kontroly porodnosti spoléhá na umělé hormony, aby se zabránilo těhotenství. Naproti tomu kondomy poskytují fyzickou bariéru, která brání spermiím proniknout do pochvy. Většina kondomů je vyrobena z latexu nebo plastových materiálů, kterými tekutiny neprojdou. Kondomy mohou také chránit před určitým kontaktem kůže na kůži. Díky tomu poskytují spolehlivou ochranu proti mnoha typům pohlavně přenosných chorob.

Pánské kondomy jsou obvykle vyrobeny z latexu, polyisoprenu nebo polyuretanu. Zakrývají penis pro ochranu během orálního, vaginálního a análního sexu. V průměru stojí každý kondom jen asi 1 dolar. K dispozici je mnoho možností, pokud jde o:

 • velikost
 • úroveň mazání
 • textura
 • příchuť

Ženské kondomy jsou obvykle vyrobeny z polyuretanu nebo nitrilu. Vejdou se dovnitř pochvy nebo konečníku pro ochranu při orálním, vaginálním nebo análním sexu. Jsou o něco dražší než mužské kondomy a jejich cena se pohybuje od 2 do 4 $ za kus. Kromě základního pláště je k dispozici mnohem méně možností.

Někteří lidé volí kondomy vyrobené z přírodních materiálů, jako je jehněčí kůže, kvůli citlivosti nebo alergii na latex. Přírodní materiály nejsou tak účinné při blokování přenosu STI, protože jsou poréznější než latex. To znamená, že materiál obsahuje malé otvory, kterými mohou tekutiny procházet. Pokud máte alergii na latex, promluvte si se svým lékařem o svých možnostech.

Pokud jde o výběr konkrétní značky a typu kondomu, je to do značné míry na vás a vašich preferencích. Žádný typ kondomu není nutně lepší než jiný. Durex i Trojan nabízejí širokou škálu bezpečných a účinných kondomů, které jsou spolehlivé a dobře testované.

O společnosti Durex

Společnost Durex byla založena jako London Rubber Company v roce 1915 a má více než 90 let zkušeností s výrobou kondomů. Dnes Durex nabízí řadu kondomů, lubrikantů a vibrátorů.

Durex byl prvním výrobcem kondomů, který vyvinul a použil elektronické testování svých produktů. Mezinárodní normy vyžadují, aby kondomy vydržely při elektronickém testování až 18 litrů vzduchu. Kondomy Durex zvládnou bez kompromisů až 40 litrů vzduchu.

Oproti jiným značkám má Durex poměrně malý sortiment. Na jeho stránkách je uvedeno pouze sedm druhů kondomů.

Zde jsou některé z jejich nejoblíbenějších možností:

 • Avanti Bare RealFeel kondomy jsou ultratenké, nelatexové kondomy, které simulují kontakt kůže na kůži. Jsou vyrobeny z high-tech polyisoprenu, což je skvělá volba pro lidi s alergií na latex, kteří chtějí lepší ochranu proti STI, než by mohli získat z přírodních materiálů.
 • Invisible Ultra Thin kondomy jsou nejtenčí kondomy dostupné v řadě Durex. Durex tvrdí, že tyto maximalizují pocit a zároveň poskytují bezpečnost a ochranu.
 • Kondomy Intense Sensation Studded mají stovky cvočků. Tento latexový kondom je navržen pro zvýšení potěšení. Je také vybaven špičkou rezervoáru pro větší ochranu.

O Trojanovi

Trojan nabízí asi 30 různých druhů kondomů spolu s řadou vibrátorů a lubrikantů na vodní bázi. Stejně jako Durex existuje již asi 90 let.

S tolika typy kondomů v produktové řadě Trojan může být těžké vybrat jen jeden. Web Trojan nabízí snadno použitelný nástroj, který vám pomůže vybrat produkt se správnou kombinací funkcí pro vás. Můžete zadat své preference pro střih, materiál a mazivo, stejně jako jakýkoli konkrétní design.

Zde jsou některé oblíbené možnosti:

 • Kondomy Supra Bareskin jsou chváleny jako americké „nejtenčí nelatexové kondomy“. Kondomy Supra jsou vyrobeny z lékařského polyuretanu. Jejich tenký materiál pomáhá přenášet více tělesného tepla během sexu a přitom zůstává dostatečně pevný, aby poskytoval ochranu.
 • Kondomy Groove jsou novým kondomem v řadě Trojan, který byl navržen tak, aby poskytoval lubrikaci, která vydrží až dvakrát déle než standardní lubrikovaný kondom. Tajemství spočívá v patentované žebrované struktuře, která udržuje lubrikant na místě, takže se při sexu neodírá.
 • Na rozdíl od Durexu nabízí Trojan širokou škálu kondomů pro větší penisy. Kondomy Magnum jsou k dispozici s lubrikanty, texturami zvyšujícími potěšení a dalšími zábavnými funkcemi.

Jak používat mužské kondomy

Při správném použití poskytují kondomy solidní ochranu před těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami. Stojí za to věnovat jim čas a pozornost, abyste je správně používali. To vám může pomoci vyhnout se uklouznutí, polití, roztržení a dalším nehodám.

Jak používat mužské kondomy:

 • Balení otevřete opatrně. Nepoužívejte zuby, které mohou roztrhnout kondom.
 • Při nasazování sevřete špičku kondomu prsty. To pomůže ponechat prostor pro semeno.
 • Umístěte kondom na ztopořený penis. Poté jej pomocí druhé ruky pomalu rozviňte po dříku penisu.
 • Zvažte použití lubrikantu na vodní bázi s kondomem. To může chránit před příliš velkým třením.
 • Po ejakulaci sejměte kondom. Při sundávání držte spodní část kondomu, abyste zabránili rozlití.

Kondomy by se neměly používat opakovaně. Až jeden skončíte, hned ho vyhoďte do odpadu. Nesplachujte to do záchodu.

Co když kondom praskne?

I při zvýšené opatrnosti se vám může kondom během nebo po sexu zlomit. Pokud k tomu dojde, snažte se zůstat v klidu.

Nouzová antikoncepce

Volně prodejnou nouzovou antikoncepci, jako je Plan B One-Step, najdete v mnoha drogeriích. Nouzová antikoncepce zastavuje uvolňování vajíčka z vaječníku, což je proces známý jako ovulace. Může zabránit spermiím v oplodnění již uvolněného vajíčka. Může také zabránit implantaci oplodněného vajíčka do dělohy. Podle výrobce Plan B One-Step může pilulka zabránit otěhotnění v sedmi z osmi případů, pokud se vezme do 72 hodin po selhání antikoncepce.

Ženy mohou po užití nouzové antikoncepce zaznamenat některé nežádoucí účinky, jako jsou:

 • rané nebo pozdní období
 • silnější nebo lehčí tok během menstruace
 • nevolnost
 • citlivost prsou

Nouzová antikoncepce není určena k použití jako běžná antikoncepce. Je také důležité vědět, že nechrání před pohlavně přenosnými chorobami.

Testování STI

Pokud si myslíte, že jste mohli přijít do kontaktu s někým, kdo je pozitivní na STI, proveďte následující kroky k ochraně svého zdraví:

 • Pokud je to možné, zeptejte se svého partnera na jeho sexuální anamnézu a na to, zda má v anamnéze pohlavně přenosné choroby.
 • Navštivte svého lékaře a nechte si co nejdříve udělat test STI.
 • Sledujte sami sebe na jakékoli příznaky možné STI.

Mezi běžné STI a příznaky patří:

 • Pokud máte syfilis, můžete si všimnout malých, obvykle nebolestivých vřídek kolem genitálií. Může se také objevit vyrážka, horečka, zduření lymfatických uzlin a únava.
 • Pokud máte chlamydie, můžete pociťovat bolestivé močení, bolesti břicha a neobvyklý výtok z genitálií. Ženy s chlamydiemi mohou zaznamenat špinění mezi menstruacemi. U mužů se může objevit bolest varlat.
 • Pokud máte kapavku, můžete zaznamenat neobvyklý výtok, pocit pálení při močení, bolest při pohybech střev a svědění konečníku.
 • Pokud máte genitální herpes, yV oblasti genitálií nebo kolem nich se mohou objevit malé hrbolky, puchýře, bolest nebo svědění.

Pokud máte některý z těchto příznaků, kontaktujte svého lékaře ještě dnes.

Je důležité vědět, že mnoho STI může být asymptomatických, zejména v jejich raných stádiích. To znamená, že možná nějakou dobu nebudete vědět, že máte STI. I když nemáte příznaky, je možné přenést STI na další sexuální partnery. Nejlepší je praktikovat bezpečný sex a zvážit odložení sexu, dokud nebudete vědět, že vy a váš partner nemáte STI. Mnoho STI lze léčit.

Výhled

Správné používání je důležitější než značka, pokud jde o získání nejlepší možné ochrany před latexovými a plastovými kondomy. Abyste se vyhnuli zádrhelům a slzám, nikdy nepoužívejte k otevření obalu kondomu zuby. Při sexu používejte nový kondom. Při nasazování postupujte podle pokynů na obalu. Kromě toho se bavte experimentováním s různými typy kondomů, abyste zjistili, který druh je pro vás a vašeho partnera nejlepší.

Samotné kondomy poskytují dobrou ochranu před pohlavně přenosnými chorobami a těhotenstvím. Používání druhé formy antikoncepce spolu s kondomy může ještě více snížit riziko náhodného těhotenství. Pokud hledáte další metodu antikoncepce, můžete vy a váš partner zvážit použití hormonálních antikoncepčních pilulek, nitroděložního tělíska (IUD) nebo jiných možností. Váš lékař vám může poskytnout informace o každém typu antikoncepce. Mohou vám také pomoci rozhodnout, který typ by pro vás mohl být nejlepší. Promluvte si se svým partnerem a zapište si všechny otázky, které budete muset probrat při návštěvě lékaře.

Žádná jiná možnost antikoncepce nechrání před pohlavně přenosnými chorobami, takže nejlepší obranou je používání kondomů. Bez ohledu na to, jakou značku kondomu si vyberete, použití kondomu je chytrým rozhodnutím pro vaše zdraví.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY