Jaké jsou výhody infrasauny pro revmatoidní artritidu?

Infrasauny mohou pomoci lidem s revmatoidní artritidou léčit tkáň, zlepšit pohyblivost a snížit bolest.

Infrasauna využívá infračervené lampy, které produkují elektromagnetické záření k přímému ohřevu vašeho těla namísto ohřívání vzduchu kolem vás. Také nejsou tak horké jako tradiční sauny – při teplotách 120–140 °F jsou o 30–40 stupňů chladnější.

Teplo z infračervených saun může pomoci snížit zánět kloubů způsobený revmatoidní artritidou (RA), typem artritidy, ke které dochází, když váš imunitní systém napadne zdravou kloubní tkáň. Snížený zánět může znamenat úlevu od některých příznaků, které pociťujete při RA, včetně bolesti kloubů, únavy a ztuhlosti.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak může infrasauna pomoci při léčbě RA, jaká rizika a vedlejší účinky byste měli mít na paměti a kde můžete infrasaunu pro RA vyzkoušet.

Jak funguje infrasauna při léčbě revmatoidní artritidy?

Elektromagnetické záření z infračervených saunových lamp může přímo procházet vaší kůží a dostat se do tkání hlouběji ve vašem těle. Teplo z tohoto záření stimuluje produkci adenosintrifosfátu (ATP). ve vašich buňkách.

ATP pomáhá vašemu tělu produkovat kyselinu dusičnou, který přivádí více kyslíku do vašeho krevního oběhu. Tato krev bohatá na kyslík může pomoci snížit otoky kloubů, ke kterým dochází v důsledku sníženého kyslíku (hypoxie) ze zánětu.

Jak záření ohřívá vaše tělo, pocení také pomáhá vašemu tělu uvolňují toxické látky které jsou výsledkem zánětu a přispívají k zánětu u RA.

Přímá aplikace tepla vám pomůže získat výhody, které může mít teplo na zanícené klouby a poškozenou tkáň, aniž byste vystavovali zbytek těla vysokým teplotám a přehřívali vás.

Je infrasauna dobrá na revmatoidní artritidu?

Infrasauny mají výhody pro RA, které jsou podpořeny výzkumem.

Zlepšený průtok krve

Zánět v kloubech způsobený RA snižuje množství kyslíku, který je dostupný pro vaši kloubní tkáň. Teplo pomáhá rozšířit vaše krevní cévy v a proces tzv vazodilatace. To přináší a zdravý tok krve bohaté na kyslík, která může snížit zánět ve vašich kloubech.

Může také zvýšit průtok krve pomoci léčit zanícená synoviální kloubní tkáň, která byla zesílena zánětem a opravou poškození, které RA způsobila v jiných částech vašeho těla.

Zvýšená pohyblivost kloubů

Krev bohatá na kyslík pomáhá vyčistit zánětlivé vedlejší produkty které mohou snížit pohyblivost kloubů, jako jsou reaktivní formy kyslíku. Teplo také pomáhá kloubní tkáni se snadněji pohybovat, takže se necítíte tak ztuhlí.

Kromě toho, pocení během používání infrasauny může vyčistit látky, jako je např mikroživiny a zplodiny metabolismu které se mohou hromadit ve vašich kloubech v důsledku zánětu a jiných tělesných procesů. To může uvolnit kloubní prostor a pomoci vám znovu získat širší rozsah pohybu.

Snížená bolest

Tepelné ošetření z infračervené sauny vám může pomoci přetrénovat vaši stresovou reakci, takže budete cítit bolest a nepohodlí způsobené zánětem méně akutně.

Teplo stimuluje vaše tělo k produkci endorfinů, které zlepšují vaši náladu. Endorfiny mohou také změnit to, jak vaše tělo vnímá bolest z tkání postižených RA utlumení nervových buněk které přenášejí signály bolesti do vašeho mozku. To může způsobit, že bolest bude méně závažná.

Existují nějaké vedlejší účinky nebo rizika?

Možné vedlejší účinky používání infračervené sauny pro RA nebo jiné stavy zahrnují:

 • nepohodlí v důsledku tepelné intolerance
 • snížený krevní tlak
 • točení hlavy
 • bolest v dolní části těla
 • podráždění dýchacích cest a plic
 • příznaky klaustrofobie v sauně

 • popáleniny tam, kde je aplikováno teplo
 • ztráta vědomí, zvláště pokud máte zdravotní stav citlivý na teplo

Kdo by měl zvážit vyzkoušení infrasauny pro RA?

Infračervená sauna může být účinným způsobem, jak zvládat symptomy RA spolu s tradičními imunitně cílenými léčbami.

Můžete zvážit vyzkoušení infračervené sauny pro RA, pokud vám léčba první linie, jako jsou léky a dieta a strategie životního stylu, nepomáhá zvládat bolest a další příznaky.

Infračervená sauna může také pomoci, abyste se cítili uvolněněji.

Dlouhodobá bolest a zánět způsobený RA mohou způsobit, že se budete cítit vyčerpaní a frustrovaní, pokud vám tento stav brání žít život, který chcete. Díky přívalu endorfinů z infrasauny se budete cítit pohodlněji a optimističtěji.

Kdo by se tomu měl vyhnout?

Používání infračervené sauny může vyvolat příznaky jiných stavů. Před použitím infrasauny se poraďte s lékařem, pokud máte:

 • ischemická choroba srdeční
 • ischemické srdeční selhání
 • ortostatická hypotenze
 • syndrom posturální tachykardie
 • stavy srdeční chlopně
 • stavy duševního zdraví

Kde vyzkoušet infrasaunu na revmatoidní artritidu

Infrasauny najdete ve zdravotnických zařízeních, klinikách fyzikální terapie, soukromých léčebných centrech a lázních. Zdravotní pojištění obvykle nepokrývá procedury v infračervené sauně, ale váš poskytovatel pojištění vám může proplatit náklady na služby, které vám zdravotnický pracovník doporučí.

Lékař nebo fyzioterapeut vás může odkázat do léčebného centra, které nabízí služby infračervené sauny.

pokud máte prostor a peníze, můžete si infrasaunu zakoupit v železářstvích, která jsou dostatečně velká na to, aby uvnitř seděla jedna nebo čtyři lidé. Tato zařízení začínají kolem 2 000 USD, ale mohou stát 10 000 USD nebo více v závislosti na tom, jak jsou velká nebo výkonná.

Infrasaunu si můžete nechat nainstalovat i licencovaný dodavatel.

Pokud máte málo peněz, můžete si pořídit saunové deky, které prohřejí vaše tělo a napodobí účinky infrasauny. Tyto přikrývky však nemusí nabízet stejné výhody jako infračervená sauna, protože se nezaměřují na konkrétní oblasti a mohou zahřát celé tělo.

Odnést

Infrasauny jsou jedním z mnoha možných způsobů, jak zvládnout bolest a komplikace, které RA přináší.

Pokud máte zájem vyzkoušet infrasaunu, promluvte si nejprve se zdravotníkem, abyste se ujistili, že je pro vás bezpečná a správná.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY