Lynparza a náklady: Co potřebujete vědět

Lynparza (olaparib) je lék na předpis používaný k léčbě určitých druhů rakoviny. Náklady na Lynparza mohou záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Lynparza se používá u dospělých k léčbě:

 • rakovina prsu
 • rakovina vaječníků
 • rakovina slinivky
 • rakovina prostaty

Lynparza se dodává jako tableta, kterou spolknete. Obsahuje účinnou látku olaparib. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Další podrobnosti o Lynparze naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Lynparza?

Cena, kterou zaplatíte za Lynparza, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Lynparza, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Lynparzu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o léku s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud přípravek Lynparza vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Lynparza vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Lynparze

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Lynparze a ceně.

Stojí Lynparza 150 mg více než Lynparza 100 mg?

Je to možné. Cena tablet Lynparza 150 miligramů (mg) oproti tabletám 100 mg závisí na vaší konkrétní situaci. Mezi faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady, patří:

 • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • lékárnu, kterou používáte, pokud nemáte pojištění
 • množství, které jste předepsali, například zásoba na 30 nebo 90 dní

Chcete-li se dozvědět o cenovém rozdílu mezi dvěma silnými stránkami přípravku Lynparza, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění (pokud ho máte).

Je Lynparza kryta Medicare?

Může to být. To závisí na vašem konkrétním plánu Medicare a výhodách pokrytí drogami.

Pokud máte plán Medicare část C nebo část D s pokrytím léků na předpis, obraťte se na svého poskytovatele plánu. Mohou vám poskytnout podrobnosti o vašich výhodách, včetně toho, zda je Lynparza kryta a kolik byste za ni zaplatili. Mohou vám také říci, zda pro tento lék existují nějaké požadavky na předchozí povolení.

Váš lékař nebo lékárník vám také může poskytnout více informací o pokrytí Medicare pro Lynparza.

Je Lynparza dostupná jako biosimilar?

Lynparza je biologický lék, což znamená, že je vyroben z částí živých organismů. Nepřichází v biosimilární formě. Biosimilars jsou jako generické léky. Ale na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, biosimilars jsou vyráběny pro biologická léčiva.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biosimilární verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Lynparza dlouhodobě, může se vám podařit snížit náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Lynparzy. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní zásobu Lynparzy, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Lynparzu. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Lynparza?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Lynparzu nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • AstraZeneca Access 360
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Lynparza, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Lynparzu zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Závisí náklady na přípravek Lynparza na stavu, k jehož léčbě se používá?
 • Existují možnosti s nižšími náklady, pokud si nemohu dovolit Lynparzu?
 • Jaká je cena Lynparzy v porovnání s cenou Zejula?

Chcete-li se dozvědět více o Lynparze, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Lynparze
 • Dávkování pro Lynparza: Co potřebujete vědět
 • Vedlejší účinky Lynparzy: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY