Mifepristone a cena: Co potřebujete vědět

Mifepristone je generická perorální tableta na předpis, která se používá k lékařskému potratu. Cena mifepristonu může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik stojí mifepriston?

Cena, kterou zaplatíte za mifepriston, se může lišit. Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za mifepriston, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte níže do další části a zjistěte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Poznámka: Mifepristone je dostupný pouze prostřednictvím programu strategie zmírňování rizik (REMS). Food and Drug Administration (FDA) vyžaduje programy REMS pro určité léky, aby se zajistilo, že jsou předepisovány bezpečně. To znamená, že lékaři mohou předepisovat mifepriston a lékárny mohou vydávat mifepriston, pouze pokud jsou certifikovány lékovým programem REMS. Pro více informací o tomto programu volejte 855-MIFEINFO (855-643-3463) nebo navštivte webové stránky výrobce léků.

Mifepristone kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu mifepristone, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na mifepristone s výhodami Optum

Ušetřete až 80 % bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

1 mifepriston (1 krabička)

reklama

Ušetřete na mifepristone

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně a okamžitě ušetřete bez použití pojištění.

nejlepší cena

62 %

Úspory

Mini logo Target (CVS).

Cíl (CVS)

29,81 $

maloobchodní 80 dolarů

62 %

Úspory

Mini logo CVS Pharmacy

Lékárna CVS

29,81 $

maloobchodní 80 dolarů

62 %

Úspory

Mini logo Walgreens

Walgreens

30,01 $

maloobchodní 80 dolarů

15 %

Úspory

Mini logo Walmart

Walmart

67,30 dolarů

maloobchodní 80 dolarů

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je mifepriston dostupný jako značkový lék?

Mifepriston je generický lék. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Mifepristone je také dostupný jako značkový lék Mifeprex. (Korlym je další značková verze mifepristonu, ale je předepsána pro jiné stavy.)

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Mifeprex a mifepriston, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud Vám byl předepsán mifepriston a máte zájem o užívání přípravku Mifeprex, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Mohu získat pomoc s platbou za mifepriston?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na mifepriston nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a mifepristone

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se mifepristonu a ceny.

Kolik stojí mifepriston bez pojištění?

Cena mifepristonu bez pojištění závisí na několika faktorech. Ale obecně budou vaše náklady bez pojištění vyšší.

Vaše cena za mifepriston může záviset na faktorech, jako jsou:

  • zda máte nárok na nějaké spořící programy
  • lékárna, kterou si vyberete

Chcete-li zjistit přesnou cenu mifepristonu bez pojištění, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Možná budete chtít porovnat ceny v několika lékárnách.

Můžete také navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro mifepristone, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s pojištěním nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Jaká je cena mifepristonu v porovnání s cenou misoprostolu?

Mifepriston a misoprostol jsou běžně předepisovány společně pro lékařský potrat. Cena každého léku může záviset na několika faktorech.

Například mifepriston je schválen pro použití jako lékařská potratová pilulka. Misoprostol je schválen jako preventivní léčba ke snížení rizika žaludečních vředů při užívání nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Ale lékaři také předepisují misoprostol off-label pro použití jako lékařská potratová pilulka. Použití off-label je, když je lék předepsán k léčbě stavu, k jehož léčbě jej FDA neschválil. Někdy může tento rozdíl ve schválení ovlivnit vaše náklady.

Mezi další faktory, které mohou ovlivnit výši platby, patří:

  • vaše dávkování
  • zda jsou k dispozici nějaké programy pro úsporu nákladů na lék, který vám byl předepsán
  • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy

Máte-li otázky ohledně ceny mifepristonu ve srovnání s cenou misoprostolu, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Mohou sdílet další podrobnosti o nákladech na léčbu na základě vaší konkrétní situace.

Závisí moje cena mifepristonu na zákonech o potratech v mém státě?

To by mohlo. Od roku 2022, kdy Nejvyšší soud USA zrušil ústavní práva na potrat, se přístup k chirurgickým a lékařským potratům v jednotlivých státech liší. Ačkoli je mifepriston schválen FDA pro lékařský potrat, místo, kde žijete, může ovlivnit váš přístup k tomuto léku. V některých případech možná budete muset cestovat do jiného státu, abyste dostali určité druhy lékařské péče, včetně mifepristonu.

Máte-li otázky ohledně přístupu k mifepristonu v místě, kde žijete, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje mifepriston. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou mifepriston ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud mifepriston vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda mifepriston vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky ohledně ceny mifepristonu, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za mifepriston.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Jaké mám možnosti, pokud si nemohu dovolit mifepriston?
  • Jaká je cena mifepristonu v porovnání se značkou Mifeprex?
  • Byla by moje cena za mifepriston vyšší, kdybych potřebovala využít lékárnu mimo stát?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY