Mohsova operace pro bazaliom: před a po léčbě

Mohsova operace je postup, který může úspěšně léčit a vyléčit různé formy rakoviny kůže, včetně bazaliomu.

Mohsova chirurgie, pojmenovaná po Dr. Fredericu Mohsovi, všeobecném chirurgovi, který tuto techniku ​​vyvinul ve 30. letech 20. století, se používá k diagnostice a léčbě určitých typů rakoviny kůže, jako je bazaliom a spinocelulární karcinom.

Mohsova operace vám umožní udržet co nejvíce zdravé kůže – chirurg odstraní pouze kůži s rakovinnými buňkami. A co je ještě lepší, většina Mohsových postupů je úspěšná při úplném vyléčení vaší rakoviny.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o Mohsově operaci, včetně toho, co lze očekávat od postupu a zotavení.

Co je cílem Mohsovy operace?

Cílem Mohsovy operace je úplné odstranění veškeré rakovinné tkáně a získání diagnostických informací z odstraňované tkáně.

Během Mohsovy procedury lékař odstraní oblasti kožní tkáně, které jsou považovány za rakovinné, a okamžitě je prozkoumá pod mikroskopem. Tato metoda umožňuje lékaři pokračovat v odstraňování a vyšetřování podezřelé tkáně, dokud nebudou odstraněny všechny rakovinné oblasti.

Fotky před a po Mohsově operaci bazaliomu

Níže uvedená galerie poskytuje obrázky před a po Mohsově operaci bazaliomu.

Jaký je postup při Mohsově operaci?

Mohsova operace je obvykle ambulantní zákrok, který lze provést, když jste vzhůru. Oblast, o které se předpokládá, že je rakovinná, je znecitlivěna malým množstvím vstříknuté lokální anestezie.

Dále se odstraní podezřelý nádor a malá oblast tkáně obklopující oblast. Tkáň je okamžitě převezena do blízké laboratoře k analýze a chirurg prohlédne tkáně pod sklíčky.

Další tkáň může být odstraněna, dokud se chirurg neujistí, že zbývající tkáň kolem místa nádoru je bez rakovinných buněk. Váš chirurg si může být jistý, že veškerá rakovinová tkáň byla odstraněna, může trvat jedno nebo více odběrů a analýz.

Zatímco většina Mohsových operací se provádí během několika hodin, je nejbezpečnější naplánovat si postup tak, aby vám zabral celý den.

Jaká je rekonvalescence po Mohsově operaci?

Mohsova operace se obvykle provádí během jednoho dne. Ihned po zákroku byste měli být schopni jít domů. Obnova však může trvat o něco déle, v závislosti na tom, kolik tkáně bylo odstraněno a jak rychle se uzdravíte.

Během Mohsovy operace jsou najednou odstraněny pouze velmi tenké vrstvy kůže a tkáně, ale více odstraněných vrstev by mohlo způsobit rozsáhlou ránu.

U menších operačních ran může být váš chirurg schopen nechat oblast otevřenou, aby se včas sama zahojila. Rány, které jsou o něco větší, mohou vyžadovat stehy.

V některých případech jsou rány po Mohsově operaci dostatečně velké, že vyžadují nějakou formu rekonstrukční chirurgie. V případě potřeby může k rekonstrukci dojít kdekoli ode dne po vaší Mohsově operaci do měsíce později.

Mějte na paměti: konečným cílem je úplné odstranění všech rakovinných tkání. Rekonstrukce a úplné zhojení může trvat až rok po zákroku.

Jak úspěšná je Mohsova operace?

Mohsova operace je úspěšná a oblíbená mezi chirurgy a dermatology, protože je minimálně invazivní a vysoce účinná.

Podle American College of Mohs Surgery Mohsova operace úspěšně léčí asi 99 % primárních nádorů a asi 94 % recidivujících nádorů.

Vysoká míra vyléčení tímto postupem vedla k tomu, že se stal součástí školení pro každý dermatologický rezidenční program ve Spojených státech.

Mohsova operace: Dobrá volba pro bazaliom

Mohsova chirurgie má vysokou míru vyléčení mnoha forem rakoviny kůže. U bazaliomu se míra vyléčení pohybuje kolem 99 %.

Mohsova operace je ambulantní zákrok, který se obvykle provádí v rozmezí jednoho dne. I když jsou během této operace odstraněny velmi tenké vrstvy tkáně, cílem je úplné odstranění všech rakovinných oblastí, takže hloubka operační rány se může lišit.

Většina lidí, kteří podstoupili Mohsovu operaci, je zcela vyléčena z rakoviny a z chirurgického řezu se hojí přirozeně nebo pomocí stehů. Rekonstrukce většího rozsahu je potřeba jen zřídka.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY