Monjuvi a náklady: Co potřebujete vědět

Monjuvi (tafasitamab-cxix) je lék na předpis používaný k léčbě difuzního velkobuněčného B-lymfomu. Cena Monjuvi může záviset na faktorech, jako je vaše dávka, zda máte zdravotní pojištění a kolik budete muset zaplatit za podání infuze.

Konkrétně se přípravek Monjuvi používá u dospělých k léčbě difuzního velkobuněčného B-lymfomu (DLBCL), který je relabující (vrátil se po léčbě) nebo refrakterní (přestal reagovat na léčbu).

Účinnou látkou přípravku Monjuvi je tafasitamab-cxix*. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Monjuvi přichází jako prášek v lahvičce, který se smíchá s tekutinou, aby se vytvořil roztok. Tento roztok je podáván jako intravenózní (IV) infuze (injekce do žíly podaná v průběhu času) zdravotnickým pracovníkem.

Lékaři předepisují Monjuvi spolu s dalším lékem zvaným Revlimid (lenalidomid). Tuto kombinaci budete pravděpodobně užívat až 12 léčebných cyklů. Pak vám lékař pravděpodobně doporučí pokračovat v léčbě Monjuvi samotnou.

Další podrobnosti o Monjuvi najdete v tomto podrobném článku.

* Důvod, proč se na konci názvu léku objevuje „-cxix“, je ukázat, že tento lék se liší od podobných léků, které mohou být vytvořeny v budoucnu.

Kolik stojí Monjuvi?

Cena, kterou zaplatíte za Monjuvi, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu a vašem pojištění (pokud ho máte). Bude také záležet na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu lékaře, abyste dostali přípravek Monjuvi.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Monjuvi, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Monjuvi. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Monjuvi ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud přípravek Monjuvi vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Monjuvi vyžaduje předchozí povolení.

Je přípravek Monjuvi dostupný jako generický nebo biosimilární?

Monjuvi je biologický lék, což znamená, že je vyroben z částí živých organismů. Nepřichází v biosimilární formě. Biosimilars jsou jako generické léky. Ale na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, biosimilars jsou vyráběny pro biologická léčiva.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biosimilární verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Mohu získat pomoc s platbou za Monjuvi?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Monjuvi nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Podpora mé mise
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li dotazy ohledně toho, jak zaplatit za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Časté dotazy o ceně a Monjuvi

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Monjuvi a nákladech.

Jaké jsou náklady na Monjuvi v porovnání s náklady na Revlimid?

Náklady na Monjuvi ve srovnání s náklady na Revlimid mohou záviset na několika faktorech. Vaše pojištění může mít například různé krytí pro různé léky.

Mezi další faktory, které mohou ovlivnit výši platby, patří:

 • zda jsou pro předepsaný lék k dispozici nějaké programy na úsporu nákladů na kupóny
 • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • jak dlouho vaše léčba trvá

Máte-li dotazy ohledně nákladů na Monjuvi ve srovnání s podobnými léky, promluvte si se svým lékařem nebo poskytovatelem pojišťovny. Mohou sdílet další podrobnosti o nákladech na léčbu na základě vaší konkrétní situace.

Kolik stojí Monjuvi bez pojištění?

Kolik zaplatíte za Monjuvi bez pojištění závisí na několika faktorech. Obecně platí, že vaše náklady budou vyšší bez pojištění.

Mezi faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady, patří:

 • vaše dávkování
 • zda máte nárok na nějaké spořící programy
 • jak dlouho vaše léčba trvá

Chcete-li zjistit přesné náklady na Monjuvi bez pojištění, zeptejte se svého lékaře.

Můžete také navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Monjuvi, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky ohledně nákladů na Monjuvi, promluvte si se svým lékařem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Monjuvi zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Pokud si nemohu dovolit léky, existují jiné způsoby léčby mého stavu?
 • Kolik budu muset zaplatit, abych dostal infuzi Monjuvi?
 • Pokud půjdu na jinou kliniku, budou náklady na podání infuze nižší?

Chcete-li se dozvědět více o Monjuvi, přečtěte si tyto články:

 • Monjuvi (tafasitamab-cxix)
 • Vše o dávkování Monjuvi
 • Nežádoucí účinky Monjuvi: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY