Nejlepší HIV/AIDS videa roku

Tato videa jsme pečlivě vybrali, protože se aktivně snaží své diváky vzdělávat, inspirovat a poskytovat jim osobní příběhy a vysoce kvalitní informace. Nominujte své oblíbené video zasláním e-mailu na adresu nominations@healthline.com!

V současné době žije ve Spojených státech více než milion lidí s HIV. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvádí, že jen v roce 2015 bylo diagnostikováno 39 513 nových případů HIV.

Je čas rozbít myšlenku, že tato virová infekce je rozsudkem smrti, a pochopit, že při správné léčbě může většina lidí s HIV žít plnohodnotný a šťastný život.

Ať už jste nově diagnostikováni, máte HIV nebo AIDS po mnoho let nebo hledáte další informace, existuje podpora. Shromáždili jsme ta nejvíce nadějná, vzdělávací a potěšující videa, která ilustrují, že s HIV a AIDS se dá dobře žít.

Můj příběh o HIV/AIDS

V tomto inspirativním videu Jennifer Vaughan sdílí, jak se nakazila HIV prostřednictvím sexuálního partnera, se kterým měla vztah. Hovoří o příznacích na počátku nemoci a problémech se získáním přesné diagnózy. Vaughan vytvořil tento krátký film, aby ostatní, kteří se pokoušejí překonat tuto nemoc, mohli z první ruky slyšet svědectví o HIV a AIDS a věděli, že v tom nejsou sami. S povzbuzujícím týmem lékařů a správnými léky říká, že vede normální život, je „super zdravá“ a její HIV je dobře kontrolováno.

Jaké to je žít s HIV/AIDS?: Vyplňte prázdné místo

Toto video, které vám přináší Logo a je natočeno na počest Národního dne informovanosti černochů o HIV/AIDS, žádá členy komunity LGBTQ, aby „doplnili prázdné místo“ o tom, jaké to je říct svým blízkým, že jsou HIV pozitivní. Poté jsou jejich blízcí požádáni, aby prodiskutovali, jaká byla jejich úroveň porozumění HIV, než se dozvěděli, že se jejich partner, přítel nebo člen rodiny virem nakazil. Toto video nepomáhá pouze prolomit tabu, ale také poučuje o prevenci HIV a zmiňuje použití PrEP – preexpozičního profylaktického léku – k prevenci HIV. Podle CDCBylo prokázáno, že důsledně užívaný PrEP snižuje riziko u lidí s vysokým rizikem nákazy HIV až o 92 procent, i když je méně účinný, pokud je užíván nekonzistentně.

Osobní příběhy lidí žijících s HIV

Pokud si myslíte, že HIV a AIDS postihují pouze určitý typ člověka, toto video od My HIV Treatment Hang-Up ukazuje, jak virus ovlivňuje lidi ze všech společenských vrstev. Film zdůrazňuje příběhy šesti jednotlivců – Stephanie, Dekota, Guy, Masonia, Devin a Yuri – a dokazuje, že můžete prosperovat v životě a ve vztazích navzdory diagnóze HIV nebo AIDS.

Život s HIV – jižanský lék

Tato epizoda Southern Remedy od Mississippi Public Broadcasting (MPB) se zabývá HIV a AIDS a hlubokými náboženskými kořeny v Mississippi. Podle pořadu tvoří afroameričtí muži mnoho nově diagnostikovaných případů ve státě. Toto video představuje životy pěti Afroameričanů a jedné ženy a zaznamenává vzestupy a pády při získávání diagnózy, hledání síly a podpory v číslech a prožívání prosperujícího života s HIV a AIDS.

Tichá krize HIV, která zaplavuje americký jih: TONIC Specials

V tomto videu TONIC, zdravotnického kanálu Vice, se reportéři vydávají do Jacksonu ve státě Mississippi, aby prozkoumali okolnosti, které vedly ke krizi AIDS u mladé, gay černé mužské populace. Zatímco Spojené státy jako celek zažily a pokles pokud jde o výskyt HIV, Jackson je jižní město, kde případy raketově rostou. Jackson zařadil čtvrté místo mezi hlavními metropolitními oblastmi, podle CDC. Když lze HIV a AIDS zvládnout, proč se tolik mužů stává obětí této nemoci? TONIC se snaží na tuto otázku odpovědět tím, že se ponoří do problémů, jako je systémový rasismus, nedostatečný přístup ke zdravotní péči a sociální stigma obklopující nemoc. Video také upozorňuje na pozoruhodné jednotlivce v komunitě, kteří se snaží destigmatizovat virus a zpřístupnit zdroje lidem s HIV a AIDS.

Jak jsem zjistil, že jsem HIV pozitivní – Ken jako Barbie

V tomto videu Ken Williams vystupuje jako host na KirstyTV, aby vyprávěl svůj příběh o nakažení HIV a sdílel emoce, které zažil, když dostal diagnózu. Williams také diskutuje o výzvách mluvení s budoucími sexuálními partnery a zdůrazňuje, jak to, že setrvání v důvěře ve svůj HIV status přimělo ostatní, aby se o něm mohli bavit také. Sdílením svého příběhu Williams odhaluje, že se již necítí být „zatížen“ svými tajemstvími a že v tomto procesu našel silný smysl pro komunitu.

Příznaky a příznaky HIV pozitivní: Jak poznáte, že jste HIV pozitivní!

Sledujte spolu s Dr. Malikem, jak diskutuje o časové ose příznaků HIV. V tomto videu Dr. Malik naznačuje, že po prvním přenosu nejsou žádné bezprostřední známky a brzké testování bude pravděpodobně negativní. Po několika týdnech však můžete zaznamenat obecné příznaky podobné chřipce – které lze přehlédnout nebo napodobovat příznaky jiných onemocnění. Po dvou až třech měsících může být váš test na HIV pozitivní – přesto zůstanete prakticky asymptomatičtí. Je důležité vědět, že během této doby budete moci přenést infekci na další lidi. Mezitím se virus začne tiše odštípávat do vašeho imunitního systému a způsobit vám nevolnost. Pokud jste sexuálně aktivní, Dr. Malik doporučuje provádět rutinní testy na HIV každých šest měsíců, abyste zůstali zdraví a ostražití ohledně viru.

Den, kdy jsem zjistil, že jsem HIV pozitivní – True Gay Stories

ImFromDriftwood představuje toto působivé video, ve kterém Chris Richey, 24letý muž z malého města v Texasu, vypráví svůj osobní příběh o diagnóze HIV pozitivní. Richey se zabývá některými stigmaty, které zažil v souvislosti s touto nemocí a jak se naučil přijímat svou diagnózu. V povznášejícím konci filmu Richey cítí, že konečně našel cestu k uzdravení z nemoci.

Příznaky a symptomy HIV

V tomto krátkém klipu Dr. Justin Sim pro Dr. Tan & Partners v Singapuru představuje příznaky a symptomy HIV. Poznamenává, že symptomy se liší člověk od člověka a liší se podle stádia onemocnění. Sim provede diváky progresí viru, včetně varovných příznaků, že nemoc postoupila do AIDS.

Generace HIV: Mladí Britové se narodili HIV pozitivní

Toto video z produkce The Guardian obsahuje záběry mladých lidí v Británii, kteří se narodili s HIV – kteří s virem žili celý život. Tito jedinci se narodili v 90. letech, kdy ještě neexistovaly možnosti zabránit přenosu viru z matky na dítě. Pro mnoho z těchto lidí to není nemoc samotná, co je nejobtížnějším aspektem života s HIV a AIDS, ale spíše stigma s tím spojené. Subjekty filmu se proto rozhodly skrýt svou identitu, protože otevřeně mluví o zkouškách, kterým čelí při navazování vztahů, bojují proti tři desetiletí starému stereotypu, že AIDS vede ke smrti, a neochvějné naději, že budoucí generace to neudělají. musí vydržet emocionální a fyzické napětí, které zažili.

Odkaz Marlona Riggse a tento politický okamžik – LIVE Edition

V tomto videu AIDS United představuje svůj první kus ze série Google Hangoutů, které se zabývají realitou života s HIV a AIDS mezi gayi a bisexuálními muži barvy pleti. Video bylo zveřejněno 3. února 2015 na počest narozenin zesnulého černošského gay filmaře Marlona Riggse. Účastníci panelu – mezi nimiž jsou Yolo Akili, Kenyon Farrow, Charles Stephens a Aquarius Gilmer – diskutují o dopadu Marlona Riggse, vedoucího postavení v organizacích zabývajících se AIDS a jak lépe sloužit komunitě gayů a bisexuálních mužů barvy pleti.

The MIC Trap: Panelová diskuse pořádaná AHF

AIDS Healthcare Foundation sdružuje v tomto videu panel odborníků, aby diskutovali o mezinárodních problémech zemí, které přešly z nízkopříjmového na středněpříjmový status. Různá skupina jednotlivců nabízí pohledy na vhodnou definici statusu se středním příjmem po celém světě a na to, jak tento status ovlivňuje dostupnost drog a jejich ceny. Postavení země se středním příjmem potenciálně snižuje způsobilost země získat globální finanční prostředky na prevenci a léčbu HIV a AIDS a dalších život ohrožujících nemocí.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY