Nejlepší ponožky a další oblečení pro artritidu

Oblékání pro méně stresu

Artritida vám může způsobit chlad a bolest. Chcete se zahřát v pohodlném oděvu, ale oblékání a svlékání může být oříšek.

Inovativní výrobci oblečení přišli s inspirativními řešeními, která vám pomohou. Speciální oděvy pro muže a ženy jsou navrženy tak, aby je usnadnily ztuhlým nebo slabým prstům, a to vše s cílem pomoci vám udržet si soběstačnost.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o nejlepším oblečení pro artritidu.

Přizpůsobení oblečení každodenním úkolům

Je důležité udržovat nohy s artrózou v teple. “Teplo obecně pomáhá kloubům cítit se pohodlněji a lépe promaštěné,” poznamenává Julie Buck, spolumajitelka Buck & Buck Clothing.

Společnost se sídlem v Seattlu strávila 36 let navrhováním a poskytováním originálního přizpůsobivého oblečení, které lidem s artritidou pomáhá udržet si nezávislost. Tento typ oblečení nepomáhá jen člověku s artritidou. Usnadňuje také členům rodiny nebo pečovatelům pomoc při oblékání.

Vytahování ponožek

Pokud vás při chůzi bolí nohy, mohou vám pomoci vycpané ponožky. Kompresní ponožky pomáhají, pokud máte otoky. Vzhledem k tomu, že kompresní ponožky jsou méně pružné než běžné ponožky, může být obtížné je dostat přes nohy.

K navlékání kompresních nebo běžných ponožek můžete použít ponožkovou pomůcku. Ty se dodávají v různých provedeních, včetně polotrubice s připojenými držadly. Ponožku nasadíte na hadičku a přetáhnete ji přes nohu.

Suché zipy

Pacienti s artritidou mohou mít problémy s manipulací s malými tlačítky. Kvůli nedostatku síly v rukou a prstech: „Chcete udělat zavírání co nejjednodušší,“ říká Buck.

“Záleží na tom, jak artritida ovlivňuje konkrétního člověka.” Každý je jiný. Je to pohyb, ať už vytváří spoustu nepohodlí. Je mnoho věcí, které lze udělat. Suchý zip poskytuje mnohem jednodušší alternativu k knoflíkům.“

Rozšíření pánského oblečení

Kalhoty se suchým zipem také výrazně usnadní oblékání mužům. Suchý zip šetří čas a usnadňuje oblékání a používání toalety.

Suché zipy také rozšiřují sortiment šatníku pro muže s artritidou. Ženy mohou nosit šaty, sukně a svetry. Muži jsou omezeni převážně na kalhoty a košile. S menším počtem možností oblečení potřebují muži způsob, jak si udržet nezávislost. Velkým pomocníkem je suchý zip.

Pánské košile a kravaty

Polokošile, jednoduše přetažené přes hlavu, poskytují jednu z možností pro muže s artritidou. Kromě toho se suchý zip znovu zvedá k záchraně, aby umožnil košile, které připomínají košile s knoflíky, a dokonce i společenské košile. Přizpůsobené košile pro muže s artritidou mají místo knoflíků zapínání na suchý zip.

Pokud je košile určena k nošení s kravatou, má horní zapínání na suchý zip. Pokud ne, zapínání zůstane všude, kde by normálně byly knoflíky, včetně manžet. Muži mohou využít i kravaty na zip. S těmito úvazy můžete uzel posunout nahoru pomocí zipu.

Prostorná velikost

Oblečení přizpůsobené pro pacienty s artritidou má prostornější velikost a elastický pas. „Spousta stylů je elastická, takže je o něco pružnější a prostornější než to, co byste našli na běžném trhu,“ poznamenává Buck.

Výrobci se snaží, aby pasy byly dostatečně elastické pro nezávislost oblékání. Stahovací kalhoty mohou mít celoelastický pas.

Příslušenství a tipy

Kromě speciálně navrženého oblečení můžete pro usnadnění oblékání použít následující doplňky a tipy:

Chrániče pro zápěstí, paže a nohy vyrobené z polar fleece také poskytují teplo pro klouby. V nouzi můžete odříznout nohy z ponožek a vytvořit hadičky, které udrží kolena nebo lokty v teple.

Stahování zipu může zpřístupnit hlavu zipu. Protažením zipu protáhnete prsty smyčkou.

Elastické tkaničky na botách lze zavázat na semipermanentní mašli. To vám umožní nazout a vyzout boty bez převazování.

Přední uzávěry usnadňují správu podprsenek.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY