Podrobnosti o dávkování pro Motegrity

Motegrity (prucaloprid) je lék na předpis používaný k léčbě chronické idiopatické zácpy. Lék přichází jako tableta, kterou spolknete. Obvykle se užívá jednou denně.

Motegrity se používá u dospělých k léčbě chronické idiopatické zácpy. Tento typ zácpy trvá 3 měsíce nebo déle a nesouvisí s jiným zdravotním stavem.

Aktivní složkou Motegrity je prucaloprid. Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje. Motegrity patří do skupiny léků nazývaných agonisté receptoru serotoninu-4 (5HT-4).

Tento článek popisuje dávkování Motegrity, stejně jako jeho silné stránky a jak ho užívat. Chcete-li se dozvědět více o Motegrity, přečtěte si tento podrobný článek.

Jaké je dávkování Motegrity?

Níže uvedená tabulka zdůrazňuje základy dávkování Motegrity. Všechny dávky jsou uvedeny v miligramech (mg).

Pro koho je Motegrity předepsáno Doporučené dávkování
Dospělí 2 mg jednou denně
dospělých s těžkým onemocněním ledvin 1 mg jednou denně

Pokračujte ve čtení pro další podrobnosti o dávkování Motegrity.

Jaká je forma Motegrity?

Motegrity je dostupný jako perorální tableta.

Jaké silné stránky má Motegrity?

Motegrity se dodává ve dvou silách: 1 mg a 2 mg.

Jaké jsou obvyklé dávky Motegrity?

Níže uvedené informace popisují dávkování, které se běžně používá nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dávkování u chronické idiopatické zácpy

Typická dávka Motegrity pro dospělé s chronickou idiopatickou zácpou je 2 mg jednou denně. To je také maximální dávka založená na studiích. Vaši dávku můžete užívat s jídlem nebo bez jídla.

Používá se Motegrity dlouhodobě?

Někdy. Pokud vy a váš lékař určíte, že je pro váš stav bezpečný a účinný, můžete jej užívat dlouhodobě.

Úpravy dávkování

Váš lékař může upravit vaši dávku Motegrity na základě funkce vašich ledvin. Pokud máte závažné onemocnění ledvin, lékař vám pravděpodobně doporučí nižší dávku Motegrity. Pokud však potřebujete dialýzu, může vám lékař doporučit jinou možnost léčby.

Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

Dávka Motegrity, kterou jste předepsali, může záviset na několika faktorech. Tyto zahrnují:

 • závažnost stavu, k jehož léčbě užíváte lék
 • tvůj věk
 • další stavy, které můžete mít (viz část „Úpravy dávkování“ výše)

Jak se Motegrity bere?

Motegrity přichází jako perorální tableta. Pokud máte potíže s polykáním tablet, v tomto článku najdete tipy, jak tuto formu léků užívat.

Informace o expiraci, uchovávání a likvidaci Motegrity vám poskytne váš lékař nebo lékárník.

Přístupné obaly a štítky na léky

Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

 • mají velký tisk
 • používat Braillovo písmo
 • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Informujte svého lékárníka, pokud máte potíže s otevíráním lahviček s léky. Mohou mít tipy, jak pomoci, nebo mohou být schopni dodat Motegrity ve snadno otevíratelné nádobě.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku Motegrity, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je však téměř čas na další dávku, vynechejte vynechanou dávku a vezměte si další dávku v obvyklou dobu. Pokud si nejste jistý/á, zda máte užít vynechanou dávku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud potřebujete pomoc, abyste si nezapomněli vzít dávku Motegrity včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Neužívejte více Motegrity, než Vám předepsal lékař, protože to může vést ke škodlivým účinkům.

Příznaky předávkování

Příznaky způsobené předávkováním mohou zahrnovat:

 • bolest hlavy
 • nevolnost
 • průjem

Co dělat v případě, že užijete příliš mnoho Motegrity

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho Motegrity. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Často kladené otázky

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování Motegrity.

Jak dlouho trvá, než Motegrity začne fungovat?

Motegrity začne působit po první dávce. Ve studiích si mnoho lidí všimlo, že Motegrity začíná fungovat během jednoho dne. Ale mnoho lidí mělo kompletní stolici během několika dní.

Váš lékař vás bude během léčby sledovat, aby zkontroloval, zda lék dobře funguje při léčbě vašeho onemocnění.

Máte-li další otázky ohledně toho, co očekávat od léčby Motegrity, promluvte si se svým lékařem.

Lze Motegrity použít pro gastroparézu? Pokud ano, jaké je dávkování?

Gastroparéza nastává, když trvá déle než normálně, než se jídlo přesune ze žaludku do střev. Motegrity není schválen pro gastroparézu. Ale v některých případech může váš lékař předepsat pro tento stav off-label. (Použití mimo označení je, když se lék používá k léčbě jiného stavu, než pro který je schválen.)

Motegrity může na základě toho pomoci při léčbě gastroparézy studie. Ale další studie zjistili, že užívání tohoto léku na gastroparézu může zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Protože Motegrity není schválen k léčbě gastroparézy, výrobce léku neposkytuje doporučené dávkování pro tento stav. Pokud váš lékař doporučí tento lék, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé.

Chcete-li se dozvědět více o možnostech léčby gastroparézy, včetně Motegrity, promluvte si se svým lékařem.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem. Pokud váš lékař doporučí Motegrity, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé. Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování Motegrity bez jejich doporučení. Tento lék užívejte pouze přesně podle předpisu.

Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky. Zde je několik příkladů otázek, které si možná budete chtít položit:

 • Může být moje dávka snížena, pokud mám pocit, že mé vedlejší účinky jsou nesnesitelné?
 • Co mám dělat, když mám pocit, že Motegrity již neléčí mou chronickou idiopatickou zácpu?
 • Lze Motegrity používat s jinými volně prodejnými laxativními přípravky?

Chcete-li se dozvědět více o Motegrity, přečtěte si tyto články:

 • Motegrity (prucaloprid)
 • Nežádoucí účinky motegrity: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY