Podrobnosti o dávkování pro Nexletol

Nexletol (kyselina bempedoová) je lék na předpis, který je předepisován dospělým k léčbě vysokého cholesterolu. Lék se dodává jako perorální tableta. Obvykle se užívá jednou denně.

Nexletol se předepisuje se statiny a nízkocholesterolovou dietou k léčbě:

 • heterozygotní familiární hypercholesterolémie
 • vysoké hladiny cholesterolu s nízkou hustotou lipoproteinů (LDL) u dospělých s aterosklerózou

Aktivní složkou přípravku Nexletol je kyselina bempedová. (Účinná látka způsobuje, že lék funguje.) Je to inhibitor adenosintrifosfát-citrát lyázy, který blokuje protein v játrech, který vytváří LDL cholesterol.

Tento článek popisuje dávkování Nexletolu, stejně jako jeho sílu a jak ho užívat. Chcete-li se dozvědět více o Nexletolu, přečtěte si tento podrobný článek.

Jaké je dávkování Nexletolu?

Tato část popisuje obvyklé dávkování Nexletolu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Jaká je forma Nexletolu?

Nexletol je dostupný jako tableta, kterou spolknete.

Jakou sílu má Nexletol?

Nexletol se dodává v jedné síle 180 miligramů (mg).

Jaké jsou obvyklé dávky Nexletolu?

Váš lékař vám pravděpodobně zahájí nízkou dávku a časem ji upraví, abyste dosáhli správného množství pro vás. Nakonec předepíšou nejmenší dávku, která poskytuje požadovaný účinek.

Níže uvedené informace popisují dávkování Nexletolu, které se běžně používá nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dávkování při vysokém cholesterolu

K léčbě vysokého cholesterolu vám lékař obvykle předepíše 180 mg přípravku Nexletol jednou denně. Předepíší vám také statinové léky a doporučí vám, abyste přijali dietu s nízkým obsahem cholesterolu.

Používá se Nexletol dlouhodobě?

Ano, Nexletol se obvykle používá jako dlouhodobá léčba. Pokud vy a váš lékař zjistíte, že je to bezpečné a účinné pro váš stav, pravděpodobně to budete brát dlouhodobě.

Jak se přípravek Nexletol užívá?

Nexletol je dostupný jako perorální tableta. Budete ho užívat jednou denně podle pokynů svého lékaře. Můžete jej užívat s jídlem nebo bez jídla.

Není známo, zda je bezpečné krájet, drtit nebo žvýkat tablety Nexletolu. Pokud máte potíže s polykáním tablet, v tomto článku najdete tipy, jak tuto formu léků užívat.

Informace o expiraci, skladování a likvidaci Nexletolu naleznete v tomto článku.

Přístupné obaly a štítky na léky

Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

 • mají velký tisk
 • používat Braillovo písmo
 • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Informujte svého lékárníka, zda máte potíže s otevíráním lahviček s léky. Mohou mít tipy, jak pomoci, nebo mohou být schopni dodat Nexletol ve snadno otevíratelné nádobě.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku přípravku Nexletol, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je však téměř čas na další dávku, vynechejte vynechanou dávku a vezměte si další dávku v obvyklou dobu. Pokud si nejste jistý/á, zda máte užít vynechanou dávku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud potřebujete pomoc se zapamatováním si dávky Nexletolu včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Neužívejte více přípravku Nexletol, než Vám předepsal lékař, protože to může vést ke škodlivým účinkům.

Co dělat v případě, že užijete příliš mnoho Nexletolu

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho Nexletolu. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem. Pokud vám lékař doporučí Nexletol, předepíše vám dávku, která je pro vás vhodná.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Nexletol bez doporučení lékaře. Nexletol užívejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

 • Závisí moje dávka Nexletolu na tom, jaké statinové léky beru?
 • Jak je dávkování Nexletolu v porovnání s jinými léky na snížení cholesterolu, jako je Repatha (evolocumab)?
 • Mohu rozdělit svou dávku Nexletolu na dvě dávky?

Chcete-li se dozvědět více o Nexletolu, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Nexletolu
 • Nežádoucí účinky Nexletolu: Co potřebujete vědět
 • Nexletol a náklady: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY