Vareniklin a cena: Co potřebujete vědět

Vareniklin je generický lék na předpis používaný k léčbě závislosti na nikotinu. Cena léku může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik stojí vareniklin?

Cena, kterou zaplatíte za vareniklin, se může lišit. Chcete-li zjistit, kolik za tento lék zaplatíte, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte do sekce níže, kde se dozvíte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Vareniklinové kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze za recept na vareniklin, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks. (Poznámka: Kupóny Optum Perks nelze použít s žádnými platbami z pojištění nebo výhodami.)

Ušetřete na předpisu vareniklinu

Ušetřete na vareniklinu bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

1 mg vareniklinu (60 tablet)

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

Najděte si svou lékárnu

reklama
ZOBRAZIT VÍCE VÝSLEDKŮ

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je vareniklin dostupný jako značkový lék?

Vareniklin je generický lék. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Vareniklin přichází ve značkové verzi zvané Tyrvaya, ale Tyrvaya má jiné použití a není předepisován pro závislost na nikotinu.

Vareniklin je založen na předchozím značkovém léku (Chantix), který již není dostupný.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte vareniklin dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu vareniklinu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na vareniklin. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na vareniklin. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za vareniklin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na vareniklin nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a varenicline

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o vareniklinu a ceně.

Jaké jsou náklady na vareniklin s pojištěním vs. bez pojištění?

Náklady na vareniklin s pojištěním versus bez pojištění se mohou lišit v závislosti na několika faktorech.

Mezi faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady na vareniklin bez pojištění, patří:

 • váš léčebný plán a dávkování léků
 • lékárna, kterou používáte
 • množství vareniklinu, které máte předepsáno (například zásoba na 30 nebo 90 dní)
 • jakékoli programy úspory nákladů, na které se kvalifikujete a o které se ucházíte

Stejné faktory ovlivňují vaše náklady na lék, pokud platíte prostřednictvím pojištění. Ale vaše náklady na pojištění mohou také záviset na:

 • výhody vašeho individuálního plánu
 • jakékoli požadavky na předchozí autorizaci pro váš plán (další informace naleznete v části „Předchozí autorizace“ níže)

Chcete-li se dozvědět více o svých nákladech s pojištěním a bez něj, obraťte se na svého lékaře, lékárníka nebo poskytovatele pojištění (pokud jej máte).

Ať už máte pojištění nebo ne, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro vareniklin, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Medicare vareniklin?

Je to možné. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na vareniklin, zavolejte svého poskytovatele plánu. Existuje mnoho různých plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude pokrývat vareniklin. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Můžete se také zeptat svého lékaře na cenu vareniklinu, pokud máte Medicare.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje vareniklin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o léku s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud vareniklin vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda vareniklin vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky týkající se nákladů na vareniklin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste za vareniklin zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jak dlouho budu muset plánovat platbu za léčbu vareniklinem?
 • Existují jiné levnější léky, které léčí závislost na nikotinu?
 • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit léky?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY