Ruská masáž

Co je ruská masáž?

Ruská masáž je masážní terapeutická technika vyvinutá v bývalém Sovětském svazu. Nejčastěji se řadí mezi sportovní masáže. Ruská masáž je někdy označována jako masáž pojivové tkáně, bodová masáž nebo reflexní masáž v závislosti na technikách používaných při ošetření.

Ruské masážní techniky jsou podobné většině sportovních masážních praktik, ale zahrnují pomalejší, měkčí pohyby. Ruské masáže se zaměřují na využití tření k vytváření tepla v těle. Masérka to kombinuje s vibracemi pro zmírnění bolesti a ztuhlosti svalů. Uvolňuje také psychické napětí.

Jaký je účel ruské masáže?

Ruská masáž uvolňuje svaly. Masážní terapeuti používají kombinaci technik hnětení, plácání a vibrací. Důraz je kladen na části těla, které pociťují nebo způsobují bolest. Odborníci na ruskou masáž věří, že zlepšuje činnost nervového systému, imunitního systému a dýchacího systému.

Jaké jsou výhody ruské masáže?

Ruské masáže ošetřují všechny oblasti těla. Hlavním účelem je snížit napětí ve svalech. Působí také na zlepšení krevního oběhu v těle. To může ovlivnit schopnost pacienta správně dýchat, trávit a léčit.

U mnoha pacientů dochází po terapii ke zvýšenému rozsahu pohybu a metabolismu a také ke snížení svalové únavy. Ruská masáž se může vyskytovat v kombinaci s jinými lékařskými postupy k léčení konkrétní nemoci, stavu nebo zranění.

Ruská masáž může využít téměř každý. Mezi sportovci je to běžné. Používá se také jako pomoc při příznacích kožních onemocnění, krevních poruch, akutních bolestí žaludku a dalších stavů.

Poraďte se s lékařem, zda lze ruskou masáž použít v kombinaci s nebo samostatně jako léčbu vašich příznaků.

Co se děje při ruské masáži?

Ruské masážní techniky se mohou lišit od jednoho masážního terapeuta k druhému. Hlavní techniky jsou rozděleny do čtyř hlavních skupin: hlazení, tření, hnětení a vibrace.

Ruská masáž zahrnuje rozsah pohybových cvičení, která jsou v jiných masážních technikách neobvyklá. Tyto praktiky se zaměřují na nepoužívané oblasti těla a jsou podobné protahovacím praktikám v józe.

Nejvýrazněji ruská masáž zahrnuje fackovací techniku ​​známou jako „perkuse“, která uvolňuje svalové srůsty.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY