Rychlé fitness – fixace oblouků, klepání kolen a bolesti kolen bez protetiky

Zde je Fast Friday Fitness-Zastavte jeden hlavní zdroj dovnitř obracejících se kolen (klepání kolen).

  1. Podívejte se na své bosé nohy v zrcadle s chodidly směřujícími dopředu.
  2. Podívejte se, jestli se kolena obracejí dovnitř, aby směřovala více k sobě než dopředu.
  3. Vnímejte, jak se svaly mohou vytáhnout ven, aby jemně pohybovaly (nikoli silou) v poloze kolen. Tyto svaly se rády používají správně, nenechávají je nevyužité.

Kolena obrácená dovnitř jsou často jednoduchým případem, kdy se tělesná hmotnost nechá klesnout dolů na vnitřní stranu nohy a klenby chodidla, nikoli v případě neměnné anatomie. Bolest často pochází z toho, že necháte kolena a kotníky kroutit, otáčet se a prohýbat. Obnovení neutrální polohy může zastavit tento zdroj bolesti. Netahejte ani nevnucujte jeden segment, jako je koleno, a způsobujte ostatním problémy. Obnovení neutrálu znamená zdravou polohu pro celou nohu.

Ortotika jsou tvrdé vložky, které drží nohu v určité poloze. Ortotika se liší od polštářových vložek, které dělají měkčí přistání pro každý krok. Polohu nohou a chodidel můžete ovládat bez protetiky. To neznamená, že ortotika nefunguje, ale že to můžete udělat bez nich. Je to levnější a zároveň získáte zdarma cvičení stability svalů nohou.

Pamatujte, nenutit. Pokud to bolí, je to špatně. Vytváření nového napětí místo obnovení funkce není zdraví ani dobré myšlení. Vše, co děláte, je obnovit délku svalů a pomocí toho se naučit, jak stát neutrálně, ne nakloněni natolik, že stlačujete klouby.

Související fitness fixer:

  • Vaše svaly jsou vaše ortotika pro oblouky, klepání kolen a bolest kolen
  • Podpora oblouku není z obuvi
  • Zdravá kolena

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY