Správa vašich výdajů souvisejících s cukrovkou

Diabetes si může vybrat daň na vás – a na vaší peněžence. I když více než 9 procent populace USA žije s touto nemocí, to neusnadňuje placení za to!

Kromě nákupu potřeb a léků na cukrovku se lidé s cukrovkou musí během dne potýkat s mnoha dalšími úkoly, jako je správa a udržování zdravé stravy, pravidelné cvičení a testování hladiny cukru v krvi.

Proč jsou náklady na diabetes tak vysoké?

Podle Americké asociace diabetiků (ADA) mají lidé s diabetem náklady na zdravotní péči asi 2,3krát vyšší než u jejich vrstevníků bez diabetu.

Léky, testovací proužky a další zásoby potřebné ke kontrole a sledování hladiny glukózy v krvi člověka se mohou rychle sčítat. Jeden testovací proužek obvykle stojí kolem 1 $. Někdo s diabetem by mohl utratit několik stovek dolarů za tuto základní položku každý měsíc. Mohou se také přidat častější návštěvy lékaře a potřeba návštěv specialistů, nemluvě o případných návštěvách v nemocnici. Dlouhodobé zdravotní komplikace, jako je dialýza, léčba očních onemocnění a péče o duševní zdraví, také zvyšují účet. Pojištění kryje některé z těchto poplatků pro ty, kteří mají to štěstí, že je mají. Mnoho nákladů je však ponecháno na pacientovi, aby je zaplatil z vlastní kapsy.

Výzkum ADA zjistil, že lidé s diabetem utratí ročně asi 13 700 dolarů na léčebné výlohy, z čehož 7 900 dolarů lze připsat jejich nemoci. Není tedy divu, že se mnoho lidí cítí ohromeno ekonomickou zátěží způsobenou jejich fyzickou kondicí.

Jak mohu ušetřit peníze, když mám cukrovku?

Zde je několik tipů, které mohou pomoci lidem s cukrovkou spravovat své finance.

Prozkoumejte své možnosti pojištění:

 • Pokud nemáte zdravotní pojištění, můžete najít seznam federálně financovaných zdravotních středisek na Health Resources and Services Administration (HRSA). Částka, kterou zaplatíte, závisí na vaší finanční situaci.
 • Některá komunitní centra mohou poskytovat základní zdravotní péči za sníženou sazbu. Zkontrolujte ve své komunitě, jaké zdroje můžete mít k dispozici.
 • Pokud máte pojištění, poraďte se se svým lékařem, abyste se ujistili, že užíváte léky s nejnižší cenou, které jsou k dispozici ve vašem pojistném plánu. Mnoho pojišťoven má odstupňované poplatky pro různé skupiny léků. Můžete ušetřit peníze přechodem na levnější variantu, pokud to váš lékař schválí.

Ušetřete na lécích:

 • Když budete myslet dopředu a objednáte si 3měsíční zásobu léků online, můžete ušetřit peníze.
 • Zeptejte se svého lékaře, zda existuje generická forma jakéhokoli léku, který užíváte. Jsou mnohem levnější než značkové léky a některé lékárny mají speciální nabídky na generické léky.
 • Mnoho farmaceutických společností poskytne léky za nižší nebo žádné náklady těm v nouzi, kteří nemají pojištění. ADA k tomu poskytuje informace na svých webových stránkách, nebo se můžete na tyto programy zeptat svého lékaře.

Ušetřete na testovacích pomůckách:

 • Ověřte si volné měřiče v ordinaci svého lékaře nebo na zdravotní klinice nebo v týdenním prodeji v lékárně. Mnoho společností poskytne bezplatné měřiče, aby přiměli lidi, aby si koupili jejich testovací potřeby.
 • Pokud máte pojištění, ujistěte se, že měřidlo, které získáte, má nejnižší náklady na testování spotřebního materiálu.
 • Některé společnosti mohou nabízet bezplatné nebo levné testovací pomůcky, pokud splňujete podmínky. Lékárny mohou mít také nabídky na testovací zásoby nebo zásoby léků.

Podívejte se na zdroje komunity:

 • Informujte se u své místní diabetologické asociace, zda ví o jakýchkoli nabídkách na úsporu nákladů dostupných na národní úrovni nebo ve vaší komunitě.
 • Pokud jsou náklady na jídlo problémem, vyhledejte ve své komunitě programy, které mohou poskytovat jídlo nebo jídlo zdarma nebo za sníženou cenu.

Co teď?

Někteří lidé, kteří naléhavě potřebují finanční pomoc na léčebné výlohy, se mohou zdráhat obrátit se o pomoc na ostatní. Pamatujte, že mnoho z uvedených programů bylo zavedeno, aby vám pomohly, a jsou k dispozici, pokud o to požádáte. Promluvte si se svým týmem zdravotní péče, pokud potřebujete finanční pomoc.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY