Správa výdajů vašeho dítěte na ekzém

Ekzém, nazývaný také atopická dermatitida, způsobuje suchost a svědění kůže a často postihuje kojence a malé děti.

Pro pečovatele o děti s ekzémem může být obtížné zvládnout kapesné náklady a výdaje spojené s léčbou ekzému. Mnohé z těchto nákladů jsou přímo spojeny s pokračující léčbou stavu.

Existuje řada způsobů, jak řídit výdaje na potřeby léčby ekzému dítěte, včetně různých léků, pokrytí zdravotním pojištěním, programů státní pomoci a budování správného týmu péče, který udrží ekzém pod kontrolou.

Kolik stojí ekzém u dětí?

A studie 2022 zjistili, že je dražší pečovat o dítě s ekzémem než mít tento stav v dospělosti. Kapesné výdaje na pečovatele o děti s ekzémem činily v průměru 860 USD ročně ve srovnání s 500 USD pro dospělé s ekzémem.

Pečovatelé také s větší pravděpodobností utratí více než 1 000 $ ročně ve srovnání s dospělými s ekzémem.

Náklady byly rozděleny do několika kategorií:

  • Zdravotnický tým: Spoluúčast na pojištění, předpisy, laboratorní testy, služby duševního zdraví, hospitalizace
  • Zdravotní produkty bez předpisu: Zvlhčovače, léky proti svědění, hygienické výrobky, doplňky stravy, obvazy, léky proti bolesti
  • Doplňkové přístupy: Specializované oděvy a lůžkoviny, speciální čisticí prostředky

Pečovatelé měli také vyšší náklady na návštěvy pohotovosti než dospělí s ekzémem.

Zeptejte se na alternativní léky

Vaše léky na předpis nebo volně prodejné mohou mít generickou verzi, která stojí méně. Generické léky jsou regulovány Food and Drug Administration (FDA) a musí fungovat stejně jako verze se značkou.

Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, zda existuje generická alternativa. Můžete se také zeptat na plniva a neaktivní složky, protože mohou způsobit podráždění u dítěte s ekzémem.

Všimněte si, které předpisy jsou kryty pojištěním

Vaše pojištění nemusí pokrývat náklady na léky předepsané lékařem vašeho dítěte nebo může pokrývat pouze část nákladů. Zkontrolujte si seznam schválených léků vašeho pojistného plánu, nazývaný také formulář.

Možná budete chtít požádat svého lékaře, aby přešel na podobný lék, který je krytý. Váš plán může například zahrnovat generický lék, ale ne název značky.

Může být také možné získat předpis na volně prodejný lék, který váš plán pokrývá. I když nepotřebujete lékařský předpis, jeho užívání vám může pomoci pokrýt náklady pomocí vašeho pojistného plánu.

Zkontrolujte své pokrytí zdravotním pojištěním

Pečovatelé o děti s ekzémem mají vyšší náklady na hospitalizaci a návštěvy na pohotovosti než dospělí. Autoři studie 2022 výše uvedl, že to svědčí o tom, že dětský ekzém není pod kontrolou a že pečovatelé nemají dostatečný přístup k ambulantní péči.

Možná by stálo za to zkontrolovat krytí zdravotního pojištění, abyste zjistili, zda máte správný plán na pokrytí nákladů na ekzém vašeho dítěte. To může zahrnovat vhodnou ambulantní péči.

Můžete si také ověřit, zda máte nárok na „snížení sdílení nákladů“. Když se přihlásíte k plánu prostřednictvím Tržiště zdravotního pojištění, systém vám sdělí, zda máte nárok.

Chcete-li však získat výhody sdílení nákladů na hotových výdajích, musíte se přihlásit ke stříbrnému plánu.

Sledujte své limity zásad a data obnovení

Vaše zdravotní pojištění má hotovostní maximum, které se každý rok obnovuje. Poté, co dosáhnete svého maxima, plán pokryje 100 % většiny vašich krytých výhod po zbytek roku.

Maximální kapesné závisí na vašem plánu, ale nemůže překročit limit stanovený vládou každý rok.

Veďte si záznam o návštěvách lékaře a obnovení receptů na výdaje dítěte na ekzém. Pokud jste dosáhli svého kapesného maxima, může být možné získat doplnění předpisu nebo navštívit zdravotnického odborníka za nízkou nebo žádnou cenu, než se plán resetuje.

Kontaktujte programy protidrogové pomoci

Existuje mnoho státních vládních programů, které pomáhají nepojištěným nebo nedostatečně pojištěným lidem s náklady na léky na předpis. Pomoc mají také neziskové organizace a farmaceutické společnosti.

Asthma and Allergy Foundation of America má seznam mnoha programů pomoci v oblasti drog po celých Spojených státech, včetně některých úsporných programů řetězců lékáren na léky na předpis.

Zapojte všechny do zvládání ekzému

Udržování dětského ekzému pod kontrolou může pomoci předejít dalším výletům k lékaři nebo na pohotovost. Zvažte zapojení rodinných příslušníků do péče o ekzém, aby byla zajištěna důslednost.

Pokud například dítě pobývá v domě příbuzného, ​​můžete je navést na rutinu zvlhčování dítěte.

Sejděte se s učitelem dítěte na začátku školního roku a proberte ekzém. V případech těžkého ekzému se dítě může kvalifikovat pro plán 504.

Ve školách je k dispozici mnoho možností ubytování, jako je vykonávání činností, které nezhoršují ekzém, a používání materiálů, které nezpůsobují bolest ani nepohodlí.

Vypracujte ekonomický dietní plán

O 30 % děti se středně těžkým až těžkým ekzémem mají potravinovou alergii. Zvládání alergie jde ruku v ruce s léčbou ekzému.

Zvažte plánování nákupů potravin týden nebo dva předem, abyste získali správné potraviny za nejnižší ceny. Porovnejte obchody s potravinami, sledujte prodeje v obchodech a přihlaste se do programů odměn.

Pečovatelé o děti s ekzémem mohou být značně finančně zatíženi.

Mezi způsoby, jak snížit kapesné, patří nalezení levných a účinných léků, maximalizace pokrytí zdravotním pojištěním a zapojení učitelů a rodinných příslušníků do důsledného zvládání ekzému, aby se předešlo jeho vzplanutí.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY