Vše, co potřebujete vědět o Claw Hand

Přehled

Drápová ruka je stav, kdy jsou vaše prsty znatelně zakřivené nebo ohnuté. Tento stav může postihnout jeden nebo více vašich prstů na jedné nebo obou rukou.

Tento stav dostal svůj název podle zakřivení prstů, díky kterému ruce připomínají medvědí dráp.

Drápová ruka může být vrozená vada (vada přítomná při narození) nebo může být způsobena určitými poruchami nebo zraněními.

V závislosti na závažnosti stavu můžete mít potíže s používáním rukou ke zvednutí a uchopení předmětů.

Co způsobuje drápovou ruku?

Mezi běžné příčiny drápové ruky patří:

Vrozená vrozená vada

Drápová ruka se někdy vyskytuje jako vada při narození.

Poškození nervu

K poškození nervů může dojít v paži nebo ruce v důsledku zranění nebo onemocnění. Cervikální spondylóza, obrna ulnárního nervu a sevření loketního nervu jsou všechny stavy, které mohou způsobit poškození nervů vedoucí k drápové ruce.

Abnormální opotřebení chrupavky nebo kosti ve vaší páteři může způsobit kompresi vašich nervů, což může také vést k drápům ruky.

Zjizvení kůže

Dráp ruka může nastat v důsledku zjizvení kůže na paži nebo ruce je důsledkem popálení.

Bakteriální onemocnění

Bakteriální onemocnění, jako je lepra, může způsobit poškození kůže a nervů. Ve Spojených státech je však lepra extrémně vzácná.

Podle Health Resources and Services Administration (HRSA) je ve Spojených státech odhadem 6500 lidí s leprou. Pouze polovina z těchto případů způsobuje dostatek příznaků, které vyžadují léčbu.

Jak se diagnostikuje drápová ruka?

Zavolejte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud si všimnete, že se vám vyvíjí drápy. Měli byste je také kontaktovat, pokud máte dráp a vaše příznaky se zhoršují nebo nereagují na léčbu.

Poskytovatelé zdravotní péče mohou provést diagnózu drápové ruky na základě vzhledu vašich prstů. Mohou však provést testy k určení příčiny a závažnosti stavu.

Zdravotní historie

Váš poskytovatel zdravotní péče může klást otázky týkající se vaší anamnézy, aby zjistil, zda vaše příznaky způsobuje minulé zranění nebo nemoc.

Vyšetření

Váš poskytovatel zdravotní péče vás může požádat, abyste kromě jiných testů ohýbali prsty a uchopovali předměty, abyste zjistili, jakou sílu a flexibilitu máte v prstech a rukou.

Elektromyografie

Elektromyografický test (EMG) kontroluje, jak dobře fungují vaše nervy. Chcete-li provést EMG, váš poskytovatel zdravotní péče vloží tenké jehly přes vaši kůži do svalů vaší ruky.

Jehly se připojují ke stroji, který měří elektrické impulsy z vašich nervů, když se pohybujete.

Můžete cítit trochu nepohodlí z malých jehlic, ale obvykle je to mírné. Můžete mít také lehké modřiny nebo pociťovat menší bolestivost několik dní po testu.

Pokud výsledky EMG testu ukazují, že máte abnormální nervovou aktivitu, váš poskytovatel zdravotní péče může provést další testy, aby určil příčinu vašeho poškození nervů.

Testy, které váš poskytovatel zdravotní péče provádí, budou záviset na vaší anamnéze a jakýchkoli dalších příznacích, které zažíváte.

Jaké jsou možnosti léčby drápové ruky?

Drápová ruka je často léčitelná. Při léčbě se vaše příznaky mohou zlepšit nebo úplně vymizet v závislosti na příčině a závažnosti vašeho stavu.

Typ léčby, který je pro vás nejlepší, závisí na tom, co způsobuje vaše příznaky.

Fyzikální terapie

Váš poskytovatel zdravotní péče může doporučit fyzikální terapii, která vám pomůže získat větší flexibilitu prstů a ruky. Fyzikální terapie může sestávat z protahovacích a posilovacích cvičení.

Fyzikální terapie může být jedinou léčbou, nebo ji lze použít v kombinaci s jinými léčbami.

Domácí léčba

Pokud je zakřivení vašich prstů způsobeno zraněním, může být jediným ošetřením, které potřebujete, odpočinek ruky. Váš poskytovatel zdravotní péče může také navrhnout, abyste nosili ortézu, která udrží vaše zápěstí rovné, aby se zabránilo dalšímu zranění.

Chirurgická operace

Možná budete potřebovat operaci k opravě poškozených nervů, vazů nebo svalů, které způsobují vaše příznaky.

Pokud je vaše zranění způsobeno napjatou kůží, jak je vidět u lidí, kteří mají popáleniny, mohou být nutné kožní štěpy a operace k odstranění jizvy.

U vážných defektů a popálenin může být zapotřebí více operací.

Léky

Váš poskytovatel zdravotní péče může předepsat léky k léčbě základního onemocnění, které způsobuje vaše příznaky. Například antibiotika jsou léčbou lepry.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY