Výhody a rizika arašídů pro lidi s diabetem

O arašídech

Arašídy jsou plné různých výživných vlastností, které mohou být přínosem pro lidi s diabetem 2. Konzumace arašídů a arašídových produktů může pomoci:

  • podporovat hubnutí
  • snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění
  • kontrolovat hladinu cukru v krvi
  • v první řadě zabránit lidem v rozvoji cukrovky

Arašídy však s sebou nesou i některá potenciální rizika. Pokud máte cukrovku 2. typu, čtěte dále, abyste se dozvěděli více o rizicích a výhodách konzumace arašídů.

Výhody arašídů pro lidi s diabetem 2

Přidání arašídů a arašídového másla do vaší stravy může být prospěšné, zvláště pokud máte cukrovku 2. typu. I když to nejsou technicky ořechy, arašídy poskytují mnoho stejných zdravotních výhod jako stromové ořechy, jako jsou vlašské ořechy, mandle a pekanové ořechy. Arašídy jsou také levnější než většina ostatních ořechů, což je skvělé, pokud chcete ušetřit peníze, ale přesto chcete nutriční odměny.

Arašídy pomáhají kontrolovat hladinu cukru v krvi

Pokud máte cukrovku, musíte vzít v úvahu glykemický obsah potravin, které jíte. Glykemický obsah je založen na tom, jak rychle vaše tělo přeměňuje sacharidy na glukózu nebo krevní cukr. Glykemický index (GI) je 100bodová stupnice, která hodnotí potraviny podle toho, jak rychle způsobují zvýšení hladiny cukru v krvi. Potravinám, které způsobují rychlý vzestup hladiny cukru v krvi, se dává vyšší hodnota. Voda, která nemá žádný vliv na hladinu cukru v krvi, má hodnotu GI 0. Arašídy mají hodnotu GI 13, což z nich dělá potravinu s nízkým GI.

Podle článku v British Journal of Nutrition může konzumace arašídů nebo arašídového másla ráno pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi po celý den. Arašídy mohou také pomoci snížit špičku inzulínu u potravin s vyšším GI, když jsou spárovány dohromady. Jedním z důvodů, proč arašídy mohou pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi, je to, že obsahují velké množství hořčíku. Jedna porce arašídů (asi 28 arašídů) obsahuje 12 procent denního doporučeného množství hořčíku. A hořčík podle zprávy Journal of Internal Medicine pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi.

Arašídy mohou snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění

Výzkumný článek z Journal of the American College of Nutrition ukazuje, že konzumace arašídů může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění, což je běžná komplikace cukrovky. Přidání ořechů do vaší stravy může také pomoci snížit vysoký krevní tlak, další běžnou komplikaci cukrovky. Zjistěte více o hypertenzi u lidí s diabetem.

Arašídy mohou pomoci s kontrolou hmotnosti

Arašídy vám mohou pomoci cítit se plnější a mít méně hladu, což vám může pomoci udržet si zdravou váhu a lépe kontrolovat hladinu glukózy v krvi.

Arašídy mohou snížit celkové riziko cukrovky

Konzumace arašídů nebo arašídového másla může snížit riziko vzniku cukrovky 2. typu, podle studie Journal of the American Medical Association. Arašídy mají vysoký obsah nenasycených tuků a dalších živin, které napomáhají schopnosti vašeho těla regulovat inzulín.

Rizika arašídů pro lidi s diabetem 2

Pro všechny výhody, které mohou arašídy poskytnout při léčbě diabetu 2. typu, se doporučuje určitá opatrnost. Zde je několik obav z konzumace arašídů, na které je třeba dávat pozor.

Omega 6 mastné kyseliny

Arašídy obsahují více omega-6 mastných kyselin než jiné ořechy. tam je důkaz že příliš mnoho omega-6 může být spojeno se zvýšeným zánětem, který může zvýšit příznaky diabetu a riziko obezity. Takže se ujistěte, že máte ve své stravě dobrý poměr omega-3 a omega-6 tuků.

Sůl a cukr

Arašídové produkty často obsahují přidanou sůl a cukr, které budete chtít omezit, pokud máte cukrovku. Arašídové máslo může zejména obsahovat přidaný tuk, olej a cukr. Nejlepší volbou je vybrat si přírodní arašídové máslo s několika, pokud vůbec, jinými přísadami než arašídy.

Alergie

Snad největším rizikem arašídů je, že mohou u některých lidí způsobit vážnou alergickou reakci. Naučte se rozpoznat příznaky, abyste mohli pomoci sobě nebo svým blízkým, pokud k tomu dojde.

Kalorie

Zatímco arašídy mají mnoho výhod pro osoby s diabetem 2. typu, mají relativně vysoký obsah kalorií a měly by být konzumovány s mírou. Podle USDA nutriční databázeJedna polovina šálku syrových arašídů obsahuje více než 400 kalorií. Chcete-li snížit příjem kalorií, zkuste jíst arašídy namísto rafinovaných obilných produktů a červeného a zpracovaného masa, nikoli jako doplněk.

Jak jíst arašídy

Nejlepší způsob, jak jíst arašídy, je v jejich nejčistší formě, bez extra soli a cukru.

Článek z British Journal of Nutrition ukazuje, že konzumace arašídového másla k snídani může snížit vaši chuť k jídlu a kontrolovat hladinu cukru v krvi po celý den.

Alternativy

Pokud jste alergičtí nebo jednoduše nemáte rádi arašídy, existují další možnosti, které mají mnoho stejných výhod:

  • Jiné ořechy. Stromové ořechy, jako jsou vlašské ořechy a mandle, mají podobné nutriční profily jako arašídy a jsou prospěšné při léčbě diabetu 2. typu.
  • Semena. Pokud jde o alternativy arašídového másla, myslete na semena! Máslo ze slunečnicových semínek je například skvělým zdrojem bílkovin a obsahuje asi dvakrát více hořčíku než arašídové máslo.

Jídlo s sebou

Více než 16 milionů lidí ve Spojených státech má diabetes 2. typu, který může způsobit komplikace, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, slepota a selhání ledvin. Vaše strava je důležitou součástí prevence a zvládání této nemoci.

Výzkum ukázal mnoho výhod zařazení arašídů a arašídových produktů do vaší stravy.

Arašídy poskytují mnoho stejných zdravotních výhod jako stromové ořechy a jsou levnější alternativou.

Arašídy by se měly jíst s mírou a v co nejčistší formě.

Food Fix: Potraviny, které jsou dobré pro diabetes

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY