3 důvody, proč zvážit připojení k podpůrné skupině pro endometriózu

Endometrióza je poměrně častá. Postihuje asi 11 procent žen ve Spojených státech ve věku od 15 do 44 let, podle Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb USA, Úřad pro zdraví žen. Navzdory tomuto vysokému počtu je tento stav mimo lékařské kruhy často špatně chápán.

V důsledku toho mnoho žen nenachází podporu, kterou potřebují. Dokonce i lidé s milujícími, soucitnými přáteli a rodinou nemusí mít přístup k někomu, kdo sdílí jejich zkušenosti.

Endometrióza je specifická lékařská diagnóza. Ženy se musí vážně rozhodnout o lékařské léčbě, která jim změní život. To může být těžké udělat sám.

Podpůrná skupina nabízí fórum pro útěchu, povzbuzení a výměnu informací. Zde mohou ženy získat pomoc v náročných časech. Mohou také získat techniky, které jim pomohou tento stav zvládnout.

Toto životně důležité sociální spojení často zlepšuje kvalitu života a umožňuje ženám činit informovaná rozhodnutí o svém zdraví. Ať už online nebo osobně, skupina je jedním ze způsobů, jak získat přístup k důležitému záchrannému lanu, které zlepšuje pohodu.

1. Vědět, že v tom nejste sami

Endometrióza může přinést náročné zážitky. Mohli byste se cítit izolovaní a sami. Ale ve skutečnosti můžete mít více společného, ​​než si uvědomujete s jinými ženami, které mají také endometriózu. Mnoho žen s tímto onemocněním sdílelo fyzické, emocionální a sociální zkušenosti kvůli tomu, jak endometrióza ovlivnila jejich životy.

Například je běžné, že ženy s endometriózou kvůli svým příznakům vynechávají zábavné akce nebo aktivity. Bolest endometriózy může být obtížné zvládnout. To může vést některé ženy k jiným volbám a plánům, než kdyby se nemusely pravidelně vyrovnávat s bolestí.

Mluvit s ostatními s endometriózou vám může pomoci uvědomit si, že vaše zkušenosti nejsou jen „učebnicí“, ale také skutečnými výzvami, které ostatní ženy sdílejí. Slyšení jejich příběhů vám navíc může pomoci identifikovat příznaky, které jste možná nerozpoznali.

Zapojením se s ostatními můžete tento pocit izolace prolomit. Vědět, že ostatní se cítí stejně jako vy, může tento stav lépe zvládnout.

2. Učení se novým technikám zvládání

Váš lékař předepisuje léky. Ale se svým tělem žijete 24 hodin denně. Zůstat aktuální o možnostech terapie vám může pomoci cítit se lépe pod kontrolou, abyste se cítili lépe.

Ostatní ve vaší podpůrné skupině vám mohou poskytnout tipy na zvládání bolesti. Mohou vám navrhnout nové cvičení, naučit vás novou relaxační techniku ​​nebo doporučit novou knihu. Když budete mluvit s ostatními, získáte nové nápady na akce, které můžete podniknout ke zlepšení své pohody.

Členové podpůrných skupin vám také mohou pomoci s administrativními, lékařskými, právními nebo komunitními informacemi. Často mají facilitátoři seznamy zdravotnických klinik určených pouze pro ženy nebo jména lékařů specializovaných na endometriózu.

Prostřednictvím podpůrné skupiny můžete získat pomoc při řešení dalších sociálních problémů. Můžete se například dozvědět o právní klinice nebo vládní agentuře, která pomáhá lidem s chronickým onemocněním překonat překážky na pracovišti.

3. Sdílení zkušeností

O mnoha aspektech zdraví žen se otevřeně nehovoří. V důsledku toho může být obtížné najít informace o tom, jak běžné je, že vaše příznaky ovlivňují různé oblasti vašeho života. Například mnoho žen s endometriózou má silnou fyzickou bolest. Tento příznak může vést k dalším zkušenostem, jako jsou:

  • problémy s fyzickými
    intimita
  • potíže v práci
  • potíže s péčí
    členové rodiny

Zapojením se do podpůrné skupiny můžete mluvit o překážkách, kterým jste čelili ve všech oblastech svého života, od vašeho pracoviště až po vaše mezilidské vztahy. V podpůrné skupině jsou lidé často schopni zbavit se pocitů nedostatečnosti nebo studu, které se mohou objevit u každého, kdo má vážný zdravotní stav.

Kde najít podpůrnou skupinu

Váš lékař může mít seznam místních skupin osobní podpory, kterých se můžete zúčastnit. Použijte internet k vyhledání skupin ve vaší oblasti. Pokud nechcete, nemusíte se žádné hned účastnit. Myšlenka podpůrné skupiny spočívá v tom, že lidé jsou tu, aby nabídli bezpečné místo, když je potřebujete.

Existuje také mnoho online podpůrných skupin, kde ženy komunikují prostřednictvím chatu a nástěnek. Endometriosis.org má seznam možností online podpory, včetně fóra na Facebooku. Několik národních organizací mimo Spojené státy, jako je Endometriosis UK a Endometriosis Australia, má odkazy pro interakci s ostatními online.

Jídlo s sebou

Pokud žijete s chronickým onemocněním, může být obtížné oslovit. Podpůrné skupiny často nabízejí místo nejen k mluvení, ale také k naslouchání. Vědět, že existují další, kteří se s vámi chtějí spojit, může být zdrojem útěchy a léčení.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY