5 nejlepších cvičení a léčby pro ženy s hyperaktivním močovým měchýřem

Naléhavý problém

Přiznejme si to: hyperaktivní močový měchýř (OAB) může být velmi nepohodlný. Je to nepříjemné. To vás pošle hledat koupelnu častěji, než byste chtěli. Přerušuje vaše aktivity. Může to vést k epizodám inkontinence a pocitům trapnosti.

Ale co když vám pár jednoduchých cvičení pomůže překonat příznaky OAB? Podívejte se na naše tipy, které vám pomohou tento stav léčit.

Kegelovy cviky

Chcete-li pomoci při léčbě OAB, zkuste do své každodenní rutiny přidat Kegelova cvičení. Kegelova opakování může posílit svaly močového měchýře a zlepšit kontrolu močového měchýře.

Chcete-li provádět Kegelovy cviky, jednoduše zmáčkněte svaly pánevního dna. Pokud si nejste jisti, jak tyto svaly izolovat, přestaňte močit střední proud, až půjdete příště na záchod. Svaly, které používáte k odříznutí moči, jsou stejné, jaké byste měli zatnout během Kegelových cvičení.

The Národní institut diabetu a onemocnění trávicího traktu a ledvin(NIDDKD) doporučuje držet každé „zmáčknutí“ po dobu tří sekund. Postupně vytvořte až tři sady po 10 opakováních každý den.

Biofeedback

Technika zvaná biofeedback vám může pomoci dělat Kegelovy cviky efektivněji. V biofeedbacku váš lékař používá počítačové grafy a zvukové signály, aby zjistil, které svaly stahujete během Kegelových cvičení. Pokud stahujete nesprávné svaly, lékař vám pomůže najít a zapojit ty správné, abyste dosáhli lepších výsledků.

Trénink močového měchýře

Trénink močového měchýře může také pomoci symptomům OAB. Toto cvičení trénuje močový měchýř, aby zadržel více moči, než jej vyprázdníte. Když váš močový měchýř pojme více moči, můžete mezi návštěvami koupelny čekat déle.

Nejprve zjistěte, jak často během průměrného dne močíte. Poté, co určíte tuto základní linii, trénujte svůj močový měchýř, aby zadržel více moči tím, že mezi přestávkami v koupelně počkáte co nejdéle, i když je to nepříjemné. Po několika týdnech cvičení byste měli být schopni prodloužit dobu mezi návštěvami koupelny.

Elektrická stimulace

Elektrická stimulace vám také může pomoci získat kontrolu nad močovým měchýřem.

Při této léčbě se používá dočasný drát nebo implantovaná elektroda k dodání elektrických impulzů do vašeho močového měchýře. Tyto signály způsobují stažení svalů močového měchýře, což může pomoci svaly v průběhu času posílit.

Vaginální čípky

Vaginální kužely fungují jako posilovací nástroj pro svaly pánevního dna.

Chcete-li začít, umístěte kužel do vagíny. K jeho zvednutí použijte svaly pánevního dna. Poté, co můžete držet lehčí kužely bez nepohodlí, můžete trénovat svaly, aby zvedly těžší kužely. Vaše svaly pánevního dna se během tohoto procesu posílí.

Kromě symptomů močového měchýře

Existuje mnoho důvodů, proč přidat cvičení OAB do své každodenní rutiny. Kegelova cvičení a další aktivity na posílení močového měchýře vám mohou pomoci získat kontrolu nad močovým měchýřem, zmírnit příznaky a vyhnout se potenciálně trapným nehodám. Mohou také snížit riziko souvisejících komplikací, jako je narušený spánek a emoční úzkost. Pokud i po vyzkoušení těchto cvičení stále máte potíže s ovládáním močového měchýře, poraďte se se svým lékařem. Mohou vás povzbudit ke kombinaci těchto technik s léky nebo jinými léčebnými postupy.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY