5 typů orgasmů a jak dosáhnout jednoho (nebo více)

„Velké O“

Hodně se mluví o „Velkém O“, ale věděli jste, že existuje více než jeden druh O, o kterém můžete zpívat? Orgasmus u žen se může zdát trochu těžší rozpoznat, protože neexistuje žádný zjevný sprej, který by hru ukončil. Ale existují a s trochou vědomí a pozornosti můžete získat Os, kterou si zasloužíte, od ohňostrojů na displeji až po klidné ó-moji-bozi.

Když zjistíte, že vám chybí velké O, jsou zde tři pravděpodobní viníci: očekávání, komunikace a metoda. A vedle toho všeho je potřeba experimentovat. Najdete stránky, které uvádějí, že existuje kdekoli od 12 orgasmů po pouhý 1. My se ale zaměřujeme na pět, kterých může průměrný člověk dosáhnout, pro definitivní šťastný konec, který si zaslouží.

Jaké jsou druhy orgasmů?

Zde je seznam nejběžnějších typů orgasmů a jejich typických pocitů, i když se to liší od člověka k člověku:

Typ orgasmu Jak se cítí
klitorisu Tyto orgasmy jsou často pociťovány na povrchu těla, jako brnění na kůži a v mozku.
vaginální Tyto orgasmy jsou hlouběji v těle a mohou být snadno pociťovány osobou pronikající do vagíny, protože vaginální stěny budou pulzovat.
anální Před velkým O sice pocítíte intenzivní potřebu čůrat, ale kontrakce rozhodně nebudou cítit v okolí genitálií. Místo toho budou kolem análního svěrače.
kombo Když jsou vagína – zejména bod G – a klitoris stimulovány současně, má to tendenci vést k výbušnějšímu orgasmu ve filmovém stylu, který může mít křečovité nebo doslova ejakulace (čtěte: ženská ejakulace není mýtus).
erotogenních zón Méně známé části vašeho těla, jako jsou uši, bradavky, krk, lokty a kolena, mohou stále způsobit příjemnou reakci, když se líbáte a hrajete si s nimi. U citlivějších lidí může nepřetržité hraní vést k orgasmu.

Nyní, jak tyto orgasmy docílíme?

Pojďme mluvit o klitorisu

Klitoris je malý orgán se spoustou nervových zakončení, který vykukuje ze špičky vulvy, je často zakrytý kápí a sahá dovnitř stydkých pysků. Nejlepší způsob, jak stimulovat klitoris, je jemné tření prsty, dlaní nebo jazykem dopředu a dozadu nebo krouživými pohyby.

Řešení nepolapitelného vaginálního orgasmu

Vaginální orgasmus je často mylně považován za „nejlepší“ způsob pro ženy k orgasmu (čti: nejsnazší pro penisy), ale pro ženy je to často nejtěžší. Místo penisu zkuste prsty nebo sexuální hračku. Vložte prsty nebo hračku do vagíny a udělejte pohyb „pojď sem“ směrem k pupku.

Na této stěně je bod potěšení zvaný G-bod a když do něj zasáhnete pravidelným silným tlakem, může to vést k orgasmu. Stimulace bodu G je také cestou, ke které vede ženská ejakulace, protože stimuluje Skeneovy žlázy na obou stranách močové trubice.

Zkoumání análního orgasmu

Anální orgasmy jsou mnohem častější u mužů kvůli prostatě, ale lze jich také dosáhnout jednoduše třením vnější strany análního otvoru a stimulací vnitřku řitního otvoru prstem. Když dojde na anální sex, prosím, prosím, prosím použijte lubrikant. Zadečky přirozeně neprodukují lubrikant a kůže v okolí je velmi náchylná k slzám, což může vést k nechtěné infekci.

Nakupujte maziva online.

Pokud toužíte oplatit laskavost svému mužskému partnerovi, stimulujte prostatu jemným vložením prstu přímo dopředu a masírujte žlázu.

Jít do kombinovaných a erotogenních zón

Abyste dosáhli kombinovaného orgasmu, kombinujte klitorisální a vaginální stimulaci současně, buď v paralelních nebo opačných rytmech – podle toho, co je pro vás nebo vašeho partnera nejlepší. Toto je také nejběžnější způsob, jak dosáhnout ženské ejakulace, protože dochází ke stimulaci klitorisu a zapojení bodu G nebo Skeneho žlázy.

A konečně, erotogenních zónových orgasmů je dosaženo výhradně prostřednictvím velkého množství experimentů. Můžete být schopni dosáhnout orgasmu z polibků na krku, zubů na bradavkách nebo prstů na vnitřní straně loktů. Nejlepší způsob, jak najít své erotogenní zóny, je použít pírko nebo jiný lehký vnější předmět a poznamenat si, kde cítíte největší potěšení.

Orgasmy nepřijdou bez komunikace

V každém druhu sexuální hry je komunikace klíčová. Nejen, že je souhlas doslova vyžadován zákonem, ale sdělte svému partnerovi, co chcete, jak a kde je nejlepší způsob, jak zajistit maximální potěšení. Ideální je vést tyto rozhovory před zahájením sexuální hry, ale stejně účinné je vést partnera během sexu. To znamená požádat o to, co chcete, buď slovy, nebo řečí těla. Pamatujte, že partneři nejsou čtenáři myšlenek, i když to chceme.

To také znamená být otevřený experimentům. Pokud vás vaše pravidelná sexuální rutina nedostává, pak je dalším nejlepším krokem k vyřešení vaší záhady orgasmu experimentování s dotýkáním se nových oblastí v různých časech různými částmi těla (genitálie, prsty, ústa).

Je také důležité poznamenat, že experimentování a dosažení orgasmu nevyžaduje partnera. Potěšení není závislé a vy také ne – čím lépe znáte svůj rytmus s prsty a hračkami, tím rychleji naučíte svého partnera, jak tango.

Co se vlastně děje při orgasmu?

Co se fyzicky děje v ženském těle během skutečného orgasmu, je toto: vagína, děloha a řitní otvor (a někdy i další části těla, jako jsou ruce, nohy a břicho) se rychle stahují. 3-15krát, mačkání po dobu 0,8 sekundy najednou. Ženy mohou také ejakulovat a uvolňovat tekutinu z močové trubice, která obsahuje směs bělavé tekutiny z periuretrálních žláz a moči Skene. Nebojte se – moč je velmi sterilní a tekutina obvykle vychází čirá.

Ale ne každý prožívá sex a orgasmus stejným způsobem. Výše uvedená vysvětlení jsou skvělými výchozími body, ale sex nemá manuál. Proto je naprosto klíčové prozkoumávat v daný okamžik a najít to, co vaše tělo miluje.

Pochopení fází, které vedou k orgasmu, vám může pomoci

Masters a Johnson napsali knihu, která podrobně popisuje cyklus sexuální reakce, která uvádí, že existují čtyři fáze sexuální reakce:

  • Vzrušení. Zpočátku zapnutý.
  • Plošina. Opakující se pohyb, který je příjemný.
  • Orgasmus. Výbuch slasti a uvolnění.
  • Rozlišení. Refrakterní období.

I když je to většinou přesné, je to příliš obecné – zvláště když se tyto fáze kříží a neexistuje žádné výbušné rozlišení. Je také nepřesné tvrdit, že sex končí orgasmem, protože to mnoha ženám upírá jejich orgasmy tím, že se prosazuje myšlenka, že sex je ukončen, když skončí jejich mužští partneři. Navíc ne každý sex vyžaduje orgasmus a orgasmy neznamenají, že je sex skvělý.

Orgasmy mohou být malé. Mohou se stát mnohokrát za sebou nebo jen jednou a ne vždy se stávají. Nedefinujte své orgasmy popisem někoho jiného… to je v konečném důsledku zkrácení o potěšení. Váš klidný klitorální orgasmus může být stále ohromující, stejně jako váš kombinovaný orgasmus může být zábavný a ejakulace vašeho partnera může být vzrušující.

Těla jsou různá. Orgasmy jsou různé. Ale cesta, kterou se tam dostanete, je celá o experimentování, komunikaci a zkoušet znovu. Dovolte si nasávat pocity slastného procesu stejně, nebo dokonce více než finále.

Opakujte po nás: Orgasmy nejsou konečným cílem sexu.


Hannah Rimm je spisovatelka, fotografka a obecně kreativní osoba v New Yorku. Píše především o duševním a sexuálním zdraví a její psaní a fotografie se objevily v Allure, HelloFlo a Autostraddle. Její práci najdete na HannahRimm.com nebo ji následujte Instagram.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY