8 způsobů, jak přijmout sebelásku a poděkovat svému tělu

Říct „děkuji“ druhým je něco, co se naučíte v raném věku. Ale jak často si poděkujete?

Říct „děkuji“ svému tělu je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, zvláště když vedete život plný sebelásky a zdraví. Není to zvyk, který je přirozený, protože společnost nám neustále říká, abychom se změnili, abychom odpovídali společensky akceptovanému standardu.

Svůj život jsem zavázal pomoci změnit očekávání společnosti a učinit ze sebelásky a přijetí těla mainstreamový koncept.

Zde je osm způsobů, jak můžete ocenit své tělo pomocí jednoduchých rituálů pro sebelásku a pohodu.

1. Meditace

Meditace je krásný způsob, jak se vycentrovat. Když je život stresující nebo vaše mysl závodí, vždy se můžete obrátit na meditaci. Je také přístupný všem, protože to můžete dělat kdekoli. Vše, co musíte udělat, je najít si klidné, pohodlné místo, zavřít oči a jednoduše dýchat.

Pokud nevíte, kde začít, nebo jen preferujete řízenou meditaci, doporučil bych si stáhnout aplikaci. Je tam spousta skvělých! Jeden z mých oblíbených se jmenuje Insight Timer. Má 5- až 60-minutové nebo delší meditace, které vám pomohou uvolnit se a obnovit rovnováhu. Když se každý den věnujete uvolnění své mysli, budete sklízet výhody meditace jako váš vlastní zastánce wellness.

2. Všímavý pohyb

Hýbat své tělo všímavým způsobem je mnohem jiný než cvičení nebo posilování. Nejde o to nutit se dělat něco, co nenávidíš. Jde o to, naladit se na své tělo a zeptat se sami sebe, co potřebujete. Jedním z mých oblíbených způsobů, jak hýbat svým tělem, jsou procházky venku se svými psy. Dívám se na oblohu, květiny, stromy a krásu všude kolem mě. Stávám se přítomným a vědomým. Miluji, jak se moje tělo cítí.

Najděte způsob pohybu, při kterém se vaše tělo i mysl budou cítit dobře. Možná, že hledáte túru nebo lekci jógy? Pokud jste nenašli svůj uvědomělý pohyb, který byste si vybrali, hledejte dál. Protože nejlepší na tom, jak to najít, je, že si můžete vybrat něco, co vás baví!

3. Dobré čtení

Když jsem poprvé začal zkoumat sebelásku, opravdu jsem nevěděl, co to znamená. Věděl jsem, jak milovat někoho jiného, ​​ale jak sakra miluji sám sebe? Moje osobní sebeláska nakonec začala na hodině jógy. Když jsem vešel do studia, otočil jsem se doleva a uviděl knihu, která mi okamžitě zazpívala. Název byl „Mistrovství lásky“ od Dona Miguela Ruize. Zvedl jsem to a koupil přímo tam. Netušila jsem, že se můj život navždy změní.

Najít knihu (nebo knihy!), které k vám promlouvají, je nesmírně důležitou součástí sebelásky a zdraví mysli. Jdi se ztratit v knihkupectví. Projděte uličkou knih o sebelásce a uvidíte, co si vybere vás.

3. Obklopte se radostí

Kde trávíš většinu času? Je to váš stůl v práci? Je to vaše auto? Když se rozhlédnete kolem sebe, cítíte nával radosti? Pokud ne, dalším krokem je vytvořit prostředí, které absolutně milujete.

Moje oblíbené věci, kterými se obklopuji, jsou čerstvé květiny, pozitivní zprávy, obrázky lidí, které miluji, solné lampy, esenciální oleje a mé oblíbené knihy. Je to akt sebelásky, když jste v příjemném prostředí plném věcí, které vám přinášejí radost. Když se můžete usmívat pouhým rozhlížením se kolem sebe, cvičíte sebelásku!

4. Požádejte o pomoc

Sebeláska žádá o pomoc. Když máte těžké časy, budete překvapeni, že většina lidí tu chce být pro vás. Může být těžké být zranitelný a požádat o pomoc, ale jedním z nejlepších způsobů, jak překonat těžké období, je získat podporu, kterou potřebujete.

Je v pořádku nebýt v pořádku. Jde o to, že si tím nemusíte projít sami. Požádat o podporu, kterou potřebujete, je dar, který si můžete dát sami.

5. Najděte své místo blaženosti

Všichni bychom měli mít jedno místo, kam můžeme jít a cítit se blaženě. Když například potřebuji odvoz nebo místo na omlazení duše, zamířím do kavárny. Něco o sezení u stolu, obklopené pozitivní energií, práci na počítači a popíjení latté naplňuje mé potřeby.

Přemýšlejte o tom, kam rádi chodíte. Je to procházka po pláži? Setkání s přáteli? Cvičení? Výtvarný kurz? Sebeláska je o naplnění vlastního poháru. Když je váš pohár plný, můžete lépe sloužit ostatním.

6. Zpomalte

Žijeme v tak rychlém prostředí. Dejte si svolení zpomalit, užít si výjimečné chvíle a postarat se o sebe. Zde je několik různých způsobů, jak zpomalit ve svém každodenním životě.

Jezte pomalu. Pokaždé, když jíte, dejte si záležet, abyste se posadili bez rušení. Ujistěte se, že žvýkáte pomalu a skutečně ochutnáváte, co jíte. Tato jednoduchá praxe mění hru v tom, jak se cítíte ve svém těle každý den.

Dýchat. Během dne se na pár minut nadechněte. Zhluboka se 10 nadechněte a kontrolujte se svým tělem. Dovolte si znovu se soustředit a zaměřit se, než budete pokračovat ve svých každodenních úkolech.

Odpočinek. Pokud můžete říct, že vaše tělo nebo vaše mysl je příliš vyčerpaná, je důležité, abyste si dovolili dát svému tělu to, co potřebuje. Jít brzy spát, aniž byste dojedli nádobí, je v pořádku. Vynechat cvičení, abyste se mohli brzy vrátit domů a vyvenčit se na gauči, je v pořádku. Je v pořádku nechat své tělo odpočinout. Koneckonců, je to loď, která nás nese každým okamžikem – potřebuje vaši pozornost a lásku. Odpočinek po svém vám pomůže mnohem rychleji omládnout a cítit se dobře ve svém těle.

7. Práce se zrcadlem

Jsem si jistý, že se denně díváš do zrcadla. To může být pro mnohé velmi negativní zkušenost kvůli nevlídnému vnitřnímu dialogu, který slyšíte. Neposlouchej ta slova. Místo toho, když se podíváte do zrcadla, podívejte se sami sobě do očí a řekněte „Miluji tě“. Udělejte to, i když se cítíte hloupě!

Je prokázáno, že samomluva funguje. Můžete si také dát na zrcadlo několik poznámek s pozitivními, láskyplnými připomínkami. Probouzet se každý den s laskavým a láskyplným vzkazem pro sebe a své tělo změní vztah, který k sobě máte, tím nejpozitivnějším způsobem.

8. Vděčnost

Mít ranní a noční rutinu, která je věnována vděčnosti, je úžasný způsob, jak posílit svou sebelásku. A vše, co potřebujete, je deník.

Když se každé ráno a každou noc před spaním probudíte, zapište si tři věci, za které jste vděční. Je to krásný způsob, jak uctít sebe a svůj život. Je ideální čas poděkovat svému tělu!

Pamatujte, že sebeláska je mnohostranný koncept. Jako každý jiný vztah ve vašem životě, i ten, který máte sami se sebou, vyžaduje péči, trpělivost a laskavost. Existuje mnoho způsobů, jak praktikovat sebelásku, a toto je jen několik. Prozkoumejte různé metody péče o sebe a najděte to, co vám přináší radost a zdraví – ve vaší mysli, těle i duši.

Může to začít jednoduchým „děkuji“.


Lauren McAulay je léčitelka lásky k tělu, obhájkyně sebelásky a spoluzakladatelka Společnost lásky k tělu. Pevně ​​věří, že každý by se měl cítit dobře ve svém vlastním těle a cítit se svobodně v jídle. Držte s ní krok Instagram.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY