Albuterol a cena: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby určitých typů dýchacích problémů, možná se budete chtít dozvědět více o albuterolu (ProAir Digihaler, ProAir RespiClick, ProAir HFA, Proventil, Ventolin).

Albuterol je generický lék na předpis, který se používá u dospělých a některých dětí pro následující účely:

 • k prevenci nebo léčbě bronchospasmu způsobeného druhem reverzibilní obstrukční plicní choroby, jako je COPD nebo astma
 • k prevenci nebo léčbě bronchospasmu, který je spuštěn cvičením

Albuterol patří do skupiny léků nazývaných bronchodilatátory. Obsahuje účinnou látku albuterol sulfát. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Albuterol se dodává jako aerosolový inhalátor, roztok k rozprašování, roztok perorálního sirupu a tableta, kterou spolknete.

Pokračujte ve čtení pro podrobnosti o albuterolu a nákladech a jak ušetřit peníze na recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o albuterolu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí albuterol?

Cena, kterou zaplatíte za albuterol, se může lišit. Může to záviset na:

 • váš léčebný plán
 • formu albuterolu, kterou máte předepsanou
 • vaše pojistné krytí (pokud máte pojištění)
 • lékárna, kterou používáte

Pokud máte předepsaný roztok albuterolu pro použití s ​​nebulizérem, možná budete muset koupit nebulizér samostatně. Váš lékař vám pravděpodobně napíše předpis na toto zařízení. A pokud máte předepsaný albuterolový perorální sirup, možná budete muset použít speciální odměrku nebo perorální stříkačku k odměření dávek albuterolu. Více informací o těchto zařízeních vám může poskytnout váš lékař nebo lékárník.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za albuterol, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje albuterol. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou albuterol ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud albuterol vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda albuterol vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a albuterolu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o albuterolu a ceně.

Kolik stojí albuterolový inhalátor bez pojištění oproti s pojištěním?

Cena inhalátoru albuterolu bez pojištění versus s pojištěním závisí na výhodách vašeho pojistného plánu. Může také záviset na lékárně, kterou používáte k vyplnění svého receptu.

Cena inhalátoru albuterolu bez pojištění závisí na:

 • vaše dávkování a léčebný plán
 • kolik je vám předepsáno (například zásoba na 30 dní versus zásoba na 90 dní)
 • lékárna, kterou si vyberete (ceny se mohou lišit)

Váš lékař nebo lékárník vám může poskytnout více informací o tom, co můžete očekávat, že zaplatíte za inhalátor albuterolu na základě vašeho individuálního léčebného plánu.

Náklady na inhalátor albuterolu s pojištěním závisí na vašem poskytovateli pojištění a plánu, stejně jako na vašem léčebném plánu. Možná budete muset splnit určité požadavky na předchozí povolení, než váš pojistitel uhradí tento lék.

Pokud máte pojistné krytí, obraťte se na svého poskytovatele pojištění, abyste se dozvěděli více o ceně inhalátoru albuterolu.

Jsou náklady na Albuterol hrazeny Medicare?

Ano, Medicare obvykle pokrývá náklady na albuterol. Kolik zaplatíte, závisí na vašich konkrétních výhodách plánu Medicare.

Vaše náklady na albuterol s pokrytím Medicare také závisí na vašem léčebném plánu a formě albuterolu, kterou jste předepsali. Některé formy, jako je roztok pro rozprašování, mohou mít zvýšené náklady, protože si musíte koupit rozprašovací zařízení, které budete používat s roztokem.

Promluvte si se svým poskytovatelem Medicare, abyste zjistili náklady na albuterol na základě vašeho předpisu a léčebného plánu.

Mohu získat pomoc při platbě za albuterol?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na albuterol nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Je albuterol dostupný jako značkový lék?

Albuterol je generický lék. To znamená, že obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék a obvykle stojí méně.

Albuterol se dodává ve značkových verzích ProAir Digihaler, ProAir RespiClick, ProAir HFA, Proventil a Ventolin. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na tyto léky v porovnání s albuterolem, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán albuterol a máte zájem o použití značkové verze, promluvte si se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte albuterol dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu albuterolu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na albuterol. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na albuterol. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky ohledně nákladů na albuterol, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za albuterol zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Liší se cena albuterolu v závislosti na předepsané lékové formě?
 • Existují rozdíly v nákladech mezi značkovou a generickou formou albuterolu?
 • Byly by moje denní náklady na albuterol nižší s 90denní dodávkou?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY