Cefalexin a alkohol: Je bezpečné je používat společně?

Úvod

Cephalexin je antibiotikum. Patří do skupiny antibiotik nazývaných cefalosporinová antibiotika, která léčí různé typy bakteriálních infekcí. Patří mezi ně ušní infekce, infekce dýchacích cest a kožní infekce. Cephalexin léčí bakteriální infekce, jako jsou infekce močových cest (UTI). Tento lék neinteraguje s alkoholem, ale některé jeho vedlejší účinky jsou podobné účinkům alkoholu. Alkohol také může ovlivnit vaši infekci samotnou.

Cefalexin a alkohol

Alkohol nesnižuje účinnost cefalexinu. Informace obsažené v příbalovém letáku pro cefalexin rovněž neuvádějí, že alkohol interaguje s tímto lékem.

Některé z častějších vedlejších účinků tohoto léku jsou však podobné některým obtěžujícím účinkům alkoholu, jako jsou závratě, ospalost a nevolnost. Pití během užívání tohoto léku může tyto účinky zvýšit. Pokud k tomu dojde, může být nejlepší odložit pití alkoholu, dokud nedokončíte léčbu. Můžete se dokonce rozhodnout počkat s pitím až několik dní poté, co jste přestali užívat cefalexin. To může pomoci zajistit, aby se ve vašem těle již žádná droga nenacházela.

Přečtěte si více: Cephalexin (Keflex) pro léčbu UTI »

Alkohol a infekce močových cest

Pití může mít také přímý vliv na infekce, jako jsou UTI. Pití alkoholu může snížit schopnost vašeho těla bojovat s infekcí močových cest a prodloužit dobu, za kterou se zotavíte. Pití by také mohlo způsobit, že budete náchylnější k získání nové infekce.

Přečtěte si více: Účinky alkoholu na léčení z infekce »

Promluvte si se svým lékařem

Interakce mezi cefalexinem a alkoholem nebyla prokázána. Přesto může být dobrý nápad vyhýbat se alkoholu, když užíváte tento lék. Alkohol může snížit schopnost vašeho těla bojovat s UTI. Je důležité si promluvit se svým lékařem, který zná vaši anamnézu. Pouze oni vám mohou říci, jak by vás pití alkoholu při užívání cefalexinu mohlo konkrétně ovlivnit.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY