DCA a rakovina

Léčba rakoviny DCA

Dichloracetát nebo DCA je syntetická chemikálie používaná pro kosmetické a klinické účely. Je komerčně dostupný jako kauterizační činidlo, což znamená, že pálí kůži.

Tato droga se stala populární v roce 2007 po Kanaďanovi studie navrhl, že DCA by mohla být schopna zvrátit růst rakoviny. Zatímco některé experimentální léčby ukázaly zajímavé výsledky, DCA dosud nebyla prokázána jako bezpečná nebo účinná při léčbě rakoviny.

Není schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako léčba rakoviny.

Dokud nebude proveden další výzkum, nedoporučuje se používat DCA jako alternativní léčbu rakoviny. DCA farmaceutické kvality není běžně dostupná široké veřejnosti a není ani bezpečné ji podávat samostatně.

Co je dichloracetát?

DCA se typicky používá, lékařsky a kosmeticky, jako kauterizační činidlo. Kauterizační látky pálí kůži. DCA je účinná při kosmetických ošetřeních k odstranění:

  • mozoly
  • tvrdé a měkké kuří oka
  • zarostlé nehty
  • cysty
  • bradavice
  • tetování

Lék byl zkoumán jako potenciální léčba rakoviny, cukrovky a familiární hypercholesterolémie.

DCA se v současnosti používá jako klinická léčba stavu známého jako vrozená laktátová acidóza.

DCA studie pro léčbu rakoviny

V roce 2007 provedl Dr. Evangelos Michelakis experiment s použitím DCA k léčbě lidských rakovinných buněk implantovaných do potkanů. Studie ukázala, že DCA pomohla zabít rakovinné buňky a zmenšit nádory potkanů, aniž by ovlivnila zdravé buňky.

Rakovinové buňky je těžké zabít, protože potlačují mitochondrie, které buňku pohání. Michelakisova studie ukázala, že DCA reaktivovala mitochondrie v buňce. Tento proces zabil rakovinné buňky.

Podle Michelakise DCA „ukazuje cestu k vývoji lepších léků aktivujících mitochondrie“.

Další výzkum zjistil, že je neúčinný proti určitým formám rakoviny, jako je rakovina tlustého střeva. V některých případech to dokonce způsobilo růst určitých nádorů.

V roce 2010 byla provedena první klinická studie DCA s lidskými subjekty. Lidé v této studii měli zhoubné nádory mozku, známé jako glioblastomy.

Navzdory nadějnému výzkumu American Cancer Society nedoporučuje lidem sledovat DCA jako alternativní léčbu rakoviny.

DCA bude vyžadovat více času, výzkumu a důkazů z klinických studií, než bude moci být doporučena jako alternativní léčba rakoviny.

Bezpečný nákup DCA

Ačkoli je možné koupit legitimní DCA online, nedoporučujeme to. Droga ještě není schválena FDA jako léčba rakoviny. To znamená, že neexistuje způsob, jak regulovat to, co prodejci vkládají do svých produktů. To je nebezpečné: Neexistuje způsob, jak zjistit kvalitu nebo bezpečnost položky, kterou kupujete.

Například jedna osoba přistižená při prodeji padělků DCA online lidem skutečně prodávala směs škrobu, dextrinu, dextrózy a laktózy. Byl odsouzen k 33 měsícům vězení a nařízeno zaplatit pokutu 75 000 dolarů.

jaký je výhled?

Na krátkou dobu se DCA jevil jako příslib jako možná alternativní léčba rakoviny. To však stále není prokázáno. Na základě současného výzkumu FDA neschvaluje DCA jako léčbu rakoviny. Pokud máte rakovinu, lékaři vám doporučují pokračovat v tradičních formách léčby, jako je chemoterapie.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY