Erleada a náklady: Co potřebujete vědět

Erleada (apalutamid) je lék na předpis, který se používá k léčbě rakoviny prostaty. Náklady Erleady mohou záviset na faktorech, jako jsou dostupné programy spoření a zda máte zdravotní pojištění.

Erleada se používá u dospělých k léčbě určitých druhů rakoviny prostaty, konkrétně:

  • rakovina prostaty, která je citlivá na chemickou kastraci a rozšířila se do dalších částí těla
  • kastračně rezistentní rakovina prostaty, která se nerozšířila do dalších částí těla

Erleada přichází jako tableta, kterou spolknete. Jeho účinnou látkou je apalutamid. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Další podrobnosti o Erleadě naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Erleada?

Cena, kterou zaplatíte za Erleadu, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu a vašem pojištění (pokud ho máte).

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Erleadu, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Erleadu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Erleadu ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Erleada vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Erleada vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Erleadě

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Erleady a nákladů.

Stojí 60mg síla Erleady méně než ostatní síly léku?

Síla 60 mg Erleady může stát méně než síla 240 mg. Cena, kterou zaplatíte za předpis na Erleada, bude záviset na několika faktorech, včetně vašeho léčebného plánu a vašeho pojistného krytí (pokud jej máte).

Chcete-li zjistit cenu, kterou zaplatíte za předpis na přípravek Erleada, promluvte si se svým poskytovatelem pojištění nebo se svým lékařem.

Pokrývá Erleada Medicare?

Podle výrobce léků bude většina plánů Medicare Part D pokrývat Erleadu. Ale vaše hotové výdaje budou záviset na konkrétním plánu, který máte.

Chcete-li zjistit, zda je Erleada pokryta vaším plánem Medicare, promluvte si s poskytovatelem plánu.

Je Erleada dostupná jako generikum?

Erleada přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generika obvykle stojí méně než značkové léky.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce léku značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Erleadu dlouhodobě, můžete získat zásobu Erleady na 90 dní. To by mohlo pomoci snížit náklady na Erleadu. Pokud máte zájem o 90denní zásobu tohoto léku, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Mohu získat pomoc s platbou za Erleadu?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Erleadu nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Podpora pacientů Erleada
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Erleada, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Erleadu.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Závisí cena, kterou zaplatím za přípravek Erleada na dávce, kterou mi lékař předepíše?
  • Jaké jsou náklady na přípravek Erleada v porovnání s náklady na jinou léčbu rakoviny prostaty?
  • Pokud si nemohu dovolit Erleadu, jaké mám možnosti?
  • Mohu si vybrat speciální lékárnu, která mi vydá a pošle můj předpis na Erleada?
  • Pokud potřebuji často pracovně cestovat, jak si vyzvednu předpis na Erleadu?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY