Hygienické návyky pro děti

Dobré hygienické návyky začínají brzy

Správné hygienické návyky zahrnují více než jen mytí rukou. Když své děti naučíte dodržovat zdravou hygienu, když jsou malé, můžete si vytvořit návyky, které jim vydrží po celý život. Použijte tohoto průvodce od hlavy až po nehty a naučte své děti správným hygienickým návykům.

Mytí vlasů

Většina malých dětí zvládne mytí vlasů dvakrát nebo třikrát týdně. Příliš časté mytí vlasů může vysušovat mladou pokožku hlavy, takže je náchylnější k tvorbě lupů.

Jak děti vstupují do dospívání a dospívání, hormonální efekty puberty zabírají, někdy se jim vlasy mastí. Mytí vlasů šamponem může být nutné alespoň každý druhý den.

Koupání

Malé děti koupel buď milují, nebo nenávidí. Ve dnech bez šamponování můžete z důkladné koupele udělat zábavnou hru. Nechte své dítě, aby si obléklo plavky a vložte je do vany s žínkou, miskou s teplou mýdlovou vodou a miskou s teplou vodou na opláchnutí. Ujistěte se, že vědí, že mají vložit žínku do mýdlové vody před drhnutím části těla a poté do oplachové vody před opakováním.

Péče o kůži

Batolata a předškoláci stále potřebují rodiče, aby jim pomohli s péčí o pleť. V tomto věku jsou běžné kožní vady, jako jsou následující:

  • vyrážky
  • hrboly
  • strupy

Než se vaše dítě po koupeli oblékne, pomozte mu prohlédnout si kůži od hlavy až k patě, abyste se ujistili, že nemá žádné nové vady, které vyžadují péči.

Péče o pleť pro dospívající

Stejně jako jejich vlasy se pokožka teenagerů s pubertou mastí. Na trhu je řada léků na snížení akné, ale lidé mohou někdy přehlédnout výhody prostého mytí vodou a jemným mýdlem. Naučte své dospívající děti mýt si obličej dvakrát až třikrát denně a vyhýbat se hromadění pupínků.

Pokud jde o make-up, ujistěte se, že vaše dítě ví, že sdílení může šířit infekci a že spát s make-upem může způsobit zmatek na jejich kůži.

Ústní hygiena

Čisté zuby a dásně mohou zabránit široké škále zdravotních problémů, včetně špatného dechu, zubního kazu a srdečních chorob v pozdějším životě. Vaše dítě by mělo čistit a používat zubní nit alespoň dvakrát denně, ne-li po každém jídle. Větší děti mohou nosit sady zubních kartáčků v batohu, aby si mohly čistit ve škole. Mladší děti vám mohou pomoci načasovat celé 2 minuty, které dobré čištění zubů vyžaduje.

Péče o podpaží

Mytí v podpaží a nošení deodorantu je rituál, který mnozí doplnění a dospívající nemusí mít rádi nebo je ignorovat. Z potu se začíná měnit tělesný pach v různém věku, ale často začíná kolem 9 nebo 10 let. Promluvte si se svým dítětem o důležitosti mytí v podpaží, zejména po sportovním tréninku. V závislosti na tom, jak silně se vaše dítě potí, možná budete chtít vybrat antiperspirant, nejen deodorant. Deodorant reguluje bakterie a dodává vůni, zatímco antiperspirant také pomáhá minimalizovat pocení.

Mytí rukou

Mytí rukou je nedílnou součástí správné hygieny. Mytí před jídlem a po něm, po hraní ve špíně nebo s domácími mazlíčky a po kontaktu s někým, kdo je nemocný, je nejlepší způsob, jak se zbavit bakterií. Řekněte svému dítěti o důležitosti drhnutí mýdlem, jak dlouho trvá, než dvakrát zazpívá „Happy Birthday“. Dezinfekční prostředky na ruce nejsou tak účinné jako mýdlo a voda, takže je používejte jen v malé míře.

Hřebíky

Nehty jsou živnou půdou pro bakterie. Bakterie, které žijí pod nehty vašeho dítěte, se mohou snadno přenést do jeho očí, nosu a úst. Investujte do dobrého kartáčku na nehty a pomozte svému dítěti před spaním vydrhnout špínu zpod nehtů. Týdenní stříhání pomůže zbavit se nečistot a sníží možnost bolestivého zarůstání nehtů.

Toaleta

Jakmile se malé děti naučí na záchod, budete se muset zaměřit na návyky, které udržují malé části čisté. Naučte je důkladně se otřít zepředu dozadu a po dokončení si umýt ruce. Tyto zdravé návyky pomohou minimalizovat podráždění a udržet infekce na uzdě.

Menstruační cyklus

Jakmile dívky začnou nosit make-up a začnou menstruovat, existují určité hygienické návyky specifické pro jejich potřeby. Povzbuďte svou dceru, aby si vedla tabulku svého cyklu, aby věděla, kdy má mít k dispozici dámské hygienické výrobky. Menstruace může být první dva roky nepravidelná, tak jí pomozte naučit se být připravená.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY