Jak mluvit se svým kadeřníkem nebo holičem o psoriáze

Psoriáza způsobuje zrychlený růst kožních buněk. Nahromadění kožních buněk má za následek silné červené, fialové a stříbřité plaky nebo šupinatou kůži. Psoriáza pokožky hlavy se může rozšířit na vaše čelo, kůži kolem uší a zadní část krku.

Psoriáza je autoimunitní onemocnění. Není to nakažlivé a není to vaše chyba, že to máte. I tak je to stav, který může způsobit sebevědomí. Tyto pocity mohou vést k úzkosti a depresi. Mohou také způsobit, že se budete zdráhat navštívit kadeřníka.

Pokud máte psoriázu, nemusíte vynechávat návštěvu holičství nebo kadeřnictví. Ale možná budete chtít udělat nějakou přípravu před schůzkou.

Tato příprava zahrnuje připravenost promluvit si se svým stylistou o psoriáze. Nejen, že můžete zvýšit povědomí o psoriáze tím, že vysvětlíte svůj stav, ale můžete také snížit pravděpodobnost vzplanutí, ke kterému dojde po návštěvě salonu ze spouštěče, jako je stres nebo poranění kůže.

Tipy pro přípravu na návštěvu salonu nebo holičství

Nalezení správného stylisty může zlepšit zážitek ze salonu nebo holičství.

Zdravotní sestra Dr. Cynthia Cobb doporučuje získat doporučení k nalezení vhodného stylisty. “Pokud víte o někom, kdo má také psoriázu na hlavě, zeptejte se, zda má doporučení stylisty,” navrhuje.

Pokud nemůžete najít užitečné doporučení, stále existují kroky, které můžete podniknout, abyste získali péči o vlasy, která je vhodná pro psoriázu.

Zavolejte předem do salonu

“Zavolejte předem vybranému salonu a dejte jim vědět o svém stavu a zeptejte se, zda nemají stylistu, který je s ním obeznámen,” radí Cobb.

“Možná budete muset zavolat na několik míst, abyste našli někoho, s kým byste se cítili dobře a komu také vyhovuje pracovat s vaším stavem,” říká.

Cobb také doporučuje ptát se na produkty, které salon používá, a „pokud je to nutné, zeptejte se, zda je v pořádku, abyste si přinesli své vlastní produkty k použití, protože produkty salonu jsou často drsnější než ty, které jsou k dispozici pro „širokou veřejnost“. “

Promluvte si se svým lékařem

O lupénce a péči o vlasy je dobré si promluvit s lékařem. Mohou pro vás mít užitečné rady, které byste měli zvážit při plánování schůzky s kadeřníkem nebo holičem.

Například American Academy of Dermatology nabízí následující doporučení dermatologů:

  • Při kartáčování se vyhněte škrábání nebo poškrábání pokožky hlavy.
  • S kulmami a natáčky buďte opatrní, abyste se vyhnuli zahřívání pokožky hlavy a nechtěnému tahání vlasů.
  • Volte volné účesy, které netahají k pokožce hlavy.
  • Vyhněte se určitým ošetřením během vzplanutí, jako jsou trvalá, barvy, vyfukování a relaxace.

Umyjte si vlasy den předem

Cobb doporučuje umýt si vlasy den před návštěvou salonu nebo kadeřníka a používat předepsané produkty.

“To by mělo pomoci snížit plaky a zabránit tomu, aby vaše pokožka hlavy reagovala na jiný použitý produkt,” vysvětluje.

Naplánujte si, co chcete, aby stylista udělal

Většina lidí těží z toho, že mají při návštěvě stylisty na mysli konkrétní cíl. To platí zejména, pokud máte onemocnění, jako je lupénka, které může být ovlivněno stylistickými technikami nebo produkty salonu.

Když budete předem znát požadovaný střih nebo styl, pomůže vám to sdělit vaše očekávání stylistovi.

Tipy pro rozhovor s kadeřníkem

Psoriáza může způsobit nepohodlí, takže je důležité sdělit své potřeby všem potenciálním stylistům.

„Vysvětlete, že se snažíte najít někoho, kdo by s vámi spolupracoval na získání nejlepšího stylu pro váš stav,“ navrhuje Cobb.

Pamatujte, že mnoho lidí má psoriázu

Národní nadace pro psoriázu odhaduje, že 3 % dospělých v USA žije s psoriázou. To je více než 7,5 milionu lidí.

Je velká šance, že váš stylista pracoval s předchozím klientem, který žije s lupénkou. Přesto je důležité se zeptat, zda mají s tímto onemocněním zkušenosti a zda mají nějaké dotazy ohledně vaší pleti.

Spolupracujte se svým stylistou

“Je dobré před začátkem schůzky zmínit, že jste v péči poskytovatele zdravotní péče o stav pokožky hlavy a bylo vám doporučeno, že s pokožkou hlavy musí být zacházeno šetrně,” říká Cobb.

Můžete také ukázat svému stylistovi umístění plaků na pokožce hlavy a sdílet své předchozí úspěšné strategie péče o vlasy.

Popište svou domácí rutinu péče o vlasy

„Podělte se o to, že by se vaše pokožka hlavy neměla drhnout, aby se odstranily plaky (žádné trauma na vaší pokožce hlavy), že na vaše vlasy lze použít nástroje, které používají jejich běžní klienti, ale že vás váš poskytovatel zdravotní péče nařídil, abyste se vyhnuli horká voda, těsné účesy, horké fény a drsné kartáčování,“ dodává Cobb.

Nemusíte se cítit nepříjemně ptát se na produkty salonu nebo požadovat, aby váš stylista používal ty vaše. Je užitečné mluvit o své domácí rutině péče o vlasy, aby váš stylista věděl, co funguje.

Je také užitečné informovat svého stylistu o všech relevantních doporučeních lékaře.

Mějte na paměti, že vy jste zákazník

Jsi člověk, který musí žít se vzplanutím vyvolaným neslučitelnou péčí.

Takže neváhejte a ozvěte se, pokud váš stylista nesleduje vaše požadavky nebo pokud jeho činy zhoršují vaši pokožku hlavy. Je důležité najít stylistu, který bude naslouchat. To může znamenat změnu salonu, ale prioritou je najít stylistu, který je pro vás ten pravý.

Služby kadeřnických salonů, kterým je třeba se přizpůsobit nebo se jim vyhnout

Cobb doporučuje vyhnout se následujícímu:

  • Produkty ze salonu: Místo toho si přineste vlastní.
  • Horká voda: Požádejte o vlažnou vodu.
  • Horké vysoušeče vlasů: Vyžádejte si chladné nastavení.
  • Peeling pokožky hlavy: Požádejte stylistu, aby byl jemný při šamponování, česání a kartáčování vlasů.
  • Barva na vlasy: Zeptejte se, zda mají produkt vhodný pro citlivou pokožku.

Pokud máte texturované vlasy, může to znamenat, že se vyhnete stylům, které zatěžují pokožku hlavy, jako jsou copánky nebo vazby, a procesům, jako je rovnání teplem a chemické uvolňovače.

„Uvědomte si také, že produkty, které používáte, způsobí, že aplikovaná barva nevydrží tak dlouho, jak se očekává,“ říká Cobb.

Tipy pro následnou péči

Správná následná péče může pomoci zlepšit váš zážitek z péče o vlasy.

Pokud váš stylista použil produkt, který jste nikdy předtím nezkoušeli, je rozumné sledovat případné alergické reakce po návštěvě. Můžete se také zeptat na produkty následné péče, které jsou kompatibilní s léčbou, kterou jste podstoupili.

Péče o pokožku hlavy po návštěvě salonu vám může pomoci učinit z ní příjemný zážitek.

Jídlo s sebou

Každý si zaslouží pozitivní zážitek z kadeřnictví. Pokud žijete s psoriázou, nějaké plánování před schůzkou vám může pomoci mít příjemnou návštěvu.

Mytí vlasů večer předtím a předání přípravků na předpis pro vašeho stylistu jsou dva způsoby, jak zajistit hladký průběh schůzky.

Nalezení stylisty, který dokáže pracovat s vaším stavem, vám může pomoci zpříjemnit si návštěvu holičství nebo kadeřnictví.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY