Jak používat aloe vera na akné

Přehled

Aloe vera je rostlina z čeledi sukulentních. Roste divoce a má silné, pilovité listy. Čirý gel uvnitř listů aloe vera se používá lokálně ke zklidnění pokožky, která byla spálená nebo podrážděná, a někteří lidé jej používají k léčbě akné. Antibakteriální vlastnosti aloe jsou pravděpodobně tím, co ji činí účinnou pro místní použití k léčbě akné.

Existuje také myšlenkový směr, který věří, že užívání aloe vera orálně může být prospěšné pro hydrataci a hojení pokožky zevnitř, ale existuje mnohem méně důkazů, které by tuto myšlenku podpořily.

Používá se na akné

Aloe vera byl studován při použití ve spojení s tradičními léky proti akné a výsledky byly slibné. Pokud je vaše akné mírné až středně těžké a hledali jste jemný způsob, jak zklidnit pokožku, vyzkoušejte tyto domácí prostředky.

Lokální použití čistého aloe vera

Můžete získat výsledky, které hledáte, pokud budete používat aloe vera zcela samostatně. Víme že aloe vera má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační vlastnosti. Po staletí se používá k čištění ran, zabíjení bolesti a hojení popálenin. Jen velmi málo lidí je na něj alergických a jeho topická aplikace představuje extrémně nízké riziko (pokud na to nejste alergický).

Jak

Zakoupením čistého aloe vera a jeho velkorysým nanášením na obličej místo čisticího prostředku podpoříte průtok krve v pokožce a zničíte škodlivé bakterie. Můžete také bodově ošetřit místa s výskytem akné, nechat aloe působit přes noc a ráno smýt, abyste snížili zarudnutí a podráždění.

Nakupujte online čistý gel z aloe vera.

Pleťová maska ​​s aloe vera, medem a skořicí

Aloe vera má antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci kontrolovat a redukovat bakterie způsobující akné. Další dvě ingredience byly studovány a zjistilo se, že mají stejný účinek, jsou skořice a med. Kombinací všech tří pro domácí lázeňskou léčbu zvýšíte své šance na hladkou pleť bez akné.

Jak

Začněte se 2 lžícemi čistého medu a vmíchejte 1 lžíci čistého aloe vera. Směs by se měla snadno roztírat, ale neměla by být tekutá. Před nanesením masky na obličej vmíchejte 1/4 polévkové lžíce mleté ​​skořice a po dobu 5 až 10 minut relaxujte, zatímco maska ​​dělá své kouzlo. Po aplikaci důkladně opláchněte.

Nakupujte online čistý med.

Pleťová maska ​​s aloe vera a citronovou šťávou

Pleťová maska ​​s aloe vera a citronovou šťávou dodá vaší tváři svěží a povzbuzený vzhled, zároveň vyčistí vaše póry a zabíjí některé bakterie, které by mohly být příčinou vašeho akné. Některé klinické studie prokázali, že ovocné kyseliny, jako jsou ty obsažené v citrónové šťávě, jsou účinnými čisticími prostředky při léčbě akné.

Jak

Pro tuto masku použijte jako základ čisté aloe vera, na 2 polévkové lžíce aloe vera přidejte asi 1/4 lžičky citronové šťávy. Pokud potřebujete více, abyste tuto masku nanášeli rovnoměrně na pokožku, ujistěte se, že dodržujete poměr citronové šťávy k aloe asi 8 ku 1, abyste si nepodráždili nebo nezahltili pokožku kyselostí citrusů. Před úplným opláchnutím nechte směs na pokožce 5 až 10 minut.

Antibakteriální sprej s aloe vera

Protože aloe vera může stimulovat zdravý růst kožních buněk, možná by stálo za to si koupit nebo vyrobit vlastní čistící aloe sprej. Tato mlha bude hydratovat váš obličej, aniž by způsobovala lesk nebo nadprodukci olejů, které mohou ucpávat vaše póry.

Jak

Pomocí 2-oz. sprejová láhev, kombinovat 1 1/4 oz. čištěné vody, 1/2 oz. aloe vera a kapku nebo dvě vašeho oblíbeného netoxického esenciálního oleje. Dávejte pozor, abyste se vyhli očím, když si na obličej nastříkáte tuto chladivou mlhu proti akné, a před každým použitím dobře protřepejte.

Nakupujte online esenciální oleje.

Peeling z aloe vera, cukru a kokosového oleje

Pokud vás zajímají přírodní prostředky na akné, možná budete chtít zkombinovat aloe vera s kokosovým olejem a cukrem pro domácí peeling. Peelingem se zbavíte odumřelých kožních buněk, které mohou blokovat póry. Surový nebo bílý třtinový cukr může tyto staré buňky jemně smet a uvolnit cestu pro aloe vera, aby pronikla do vaší pokožky a stimulovala zdravý růst pokožky. Kokosový olej má své vlastní antibakteriální vlastnosti a funguje také jako přírodní změkčovadlo. Hlavní kyselina v kokosovém oleji byl studován a zjistilo se, že je to slibná léčba akné. Smíchání všech tří dohromady může zanechat pokožku hladkou a osvěženou.

Jak

Jako základ použijte kokosový olej, přidejte asi 1/2 šálku kokosového oleje do 1/2 šálku surového nebo bílého cukru a dobře promíchejte. Nalijte 1/4 šálku čistého gelu z aloe vera pro exfoliační směs, kterou můžete uchovávat v lednici. Chcete-li použít, jemně vydrhněte směs po obličeji a vyhněte se očnímu okolí. Po použití dobře opláchněte vodou.

Nakupujte online kokosový olej.

Čisticí prostředek s aloe vera a tea tree olejem

Vzhledem k tomu, že čajovníkový olej je a prokazatelně antibakteriální a složka bojující proti akné, smíchání s aloe vera má potenciál produkovat viditelný přínos. Toto není směs, kterou byste měli nechat na obličeji, protože tea tree olej je extrémně silný a kyselý.

Jak

Použijte aloe vera jako základ, přidejte čištěnou vodu a 2 až 3 kapky tea tree oleje, než směs opatrně nanesete na obličej. Asi po minutě opláchněte a osušte si obličej.

Nakupujte online olej z čajovníku.

Aloe vera krémy

Mnoho krémů na akné a volně prodejných přípravků na léčbu akné obsahuje aloe vera. Pokud nepoužíváte produkty s aloe vera, můžete zvážit hledání nějakých, které byste přidali do své rutiny. Aloe vera má protizánětlivé schopnosti které z něj činí oblíbenou přísadu v komerční léčbě akné. Podívejte se na seznam ingrediencí v sekci léčba akné v drogerii, abyste viděli, jak můžete přidat více aloe vera do svého režimu péče o pleť.

Rizika a komplikace užívání aloe vera na akné

Někteří lidé obhajují používání čajů z aloe a šťávy z aloe k léčbě akné, ale zatím není mnoho důkazů, že to funguje. Je tam také nějaké důkazy že požití vysokého množství aloe vera by mohlo poškodit vaše tělo a vystavit vás většímu riziku určitých typů rakoviny. Vyhněte se pití aloe ve významných množstvích, dokud nebude známo více o rizicích, které může představovat.

Aloe vera může mít také interakce s jinými léky, podle Mayo Clinic. Informujte svého poskytovatele o tom, že užíváte aloe vera na akné, pokud se rozhodnete vyzkoušet ji interně.

Než použijete jakoukoli novou látku na obličej, proveďte náplastový test na zápěstí, za uchem nebo na horní části paže, abyste otestovali svou pokožku. Pokud máte po použití aloe na kůži nějakou reakci nebo zarudnutí, nepokoušejte se používat aloe k léčbě akné.

Odnést

Existuje mnoho způsobů, jak vyzkoušet aloe vera jako domácí léčbu akné. Pokud je vaše akné mírné nebo střední, výzkum je na vaší straně. Bylo zjištěno, že aloe vera je účinným zabijákem bakterií a léčbou akné. S velmi malým rizikem a vysokou možností úspěchu by se většina lidí měla cítit optimisticky ohledně používání aloe vera jako součásti své rutiny péče o pleť.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY