Jak si vybrat odborníka na duševní zdraví

Terapie je důležitou součástí léčby bipolární poruchy. Hledání terapie u kvalifikovaného terapeuta, kterému důvěřujete, je zásadní pro dobré duševní zdraví. Pomocí těchto ukazatelů si můžete vybrat správného terapeuta.

Vyberte formát terapie

Terapie je nabízena v soukromém i skupinovém prostředí. Výběr správného terapeutického formátu vám pomůže cítit se uvolněně a ochotně sdílet.

Pokud dáváte přednost soukromému prostředí, může být nejlepší volbou individuální konverzační terapie.

Pokud chcete vědět, že ve svém stavu nejste sami, skupinová terapie vám může pomoci tyto pocity překonat. Může vám také pomoci cítit se více propojeni s ostatními, kteří mají podobné problémy.

Další informace o typech lékařů, kteří léčí bipolární poruchu »

Získejte konzultaci

Většina odborníků na duševní zdraví začne telefonickou konzultací. Je načase, abyste popsali, proč hledáte léčbu, a diskutovali o podrobnostech svého stavu. Během této konzultace se můžete na cokoli zeptat. Zkuste si před konzultací promyslet několik otázek, které byste terapeutovi chtěli položit: Jaká je jejich obecná filozofie? Jak se spojují se svými pacienty? Jaké jsou jejich zkušenosti?

Můžete také požádat o osobní konzultaci, abyste se mohli potkat s potenciálním terapeutem osobně. To může ve vašem hodnocení znamenat velký rozdíl. Je naprosto normální setkat se s terapeutem osobně a neklikat s ním hned. Pokud dostanete sebemenší náznak, že se s terapeutem možná necítíte dobře, zdvořile řekněte, že nevěříte, že vztah vyjde. Ale nevzdávej to Místo toho pokračujte v hledání, dokud nenajdete někoho, kdo vám vyhovuje.

Vyhodnoťte metody svého terapeuta

Abyste získali nejlepší dostupnou terapii, musíte mít se svým terapeutem dobrý pracovní vztah. Přispívá k tomu několik faktorů, včetně schopnosti vašeho terapeuta naslouchat a toho, jak blízko jsou vaše hodnoty v souladu.

Například vás nemusí bavit určité techniky, například hypnoterapie. Také nechcete vyhledávat terapii u nikoho, u koho se domníváte, že vaše rozhodnutí soudí nebo nepodporuje. Podobně vám některé terapeutické orientace mohou připadat nepříjemné, pokud jsou direktivnější než jiné.

Celá terapie vyžaduje čas, takže buďte opatrní, pokud vám terapeut poskytne rychlá řešení, aniž by vám poskytl nástroje, které potřebujete pro dlouhodobou stabilitu. To by mohlo zahrnovat přílišnou touhu vás potěšit, například vždy obviňovat ostatní za vaše problémy. Terapeut by měl být na vaší straně, ale měl by vás také vyzvat, abyste se postavili své vlastní roli.

Přečtěte si jemný tisk

Stejně důležité jako styl terapie je, jak ji můžete zařadit do svého života. Při výběru typu terapie existují některé důležité logistické starosti.

Najděte terapeuta, ke kterému se snadno dostanete. Čím jednodušší je cestovat na terapii, tím menší je pravděpodobnost, že zmeškáte schůzku. Budete také moci dorazit na schůzku v klidné náladě a připraveni sdílet.

Když se poprvé setkáte se svým terapeutem, dohodněte se na ceně za sezení a na tom, jak často se budete vídat. Pokud náklady přesahují to, co si můžete dovolit, měli byste vyjednat cenu nebo najít něco, co lépe odpovídá vašemu příjmu. Finanční dopad terapie by neměl být dalším stresujícím faktorem.

Zeptejte se na vzdělání svého terapeuta. Měli byste se cítit spokojení, že mají znalosti, které vám pomohou. Ujistěte se, že mají také licenci, a nebojte se je zkoumat na internetu.

Školení a zkušenosti jsou dvě různé věci. Zeptejte se svého terapeuta, jaké mají zkušenosti, včetně let v oboru.

Vytvořte důvěru

Důvěra je základním kamenem každého dobrého vztahu, zejména takového, ve kterém někomu řeknete své nejhlubší emocionální potíže a tajemství.

Tón, chování a další faktory mohou ovlivnit způsob, jakým na někoho pohlížíme. Pokud nekliknete se svým terapeutem, měli byste mu to zmínit. Pokud jsou opravdu profesionální, váš terapeut vám pomůže najít někoho jiného, ​​s kým se můžete vidět. Pokud se urazí, pak víte, že je čas najít jiného terapeuta.

Terapie zahrnuje týmovou práci, takže je důležité, abyste měli pocit, že vy a váš terapeut jste ve stejném týmu.

Takeaway

Pokud máte problémy s duševním zdravím, je často obtížné kontaktovat odborníka. Terapie však může být vysoce účinnou metodou léčby. Terapeuti jsou vyškoleni, aby pomáhali lidem, jako jste vy. Vědět, jaké otázky si položit a na co se zaměřit, vám může pomoci najít perfektního terapeuta.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY