Jak tucking funguje a je to bezpečné?

Co je to tucking?

Tucking je definován Transgender Health Information Programem jako způsoby, jak lze skrýt penis a varlata, jako je pohyb penisu a šourku mezi hýžděmi nebo posun varlat nahoru do tříselných kanálků. Tříselné kanály tvoří tělní dutinu, kde před narozením sedí varlata.

Tucking mohou používat lidé, kteří se identifikují jako:

  • trans ženy
  • trans femme
  • genderově nekonformní
  • nebinární
  • agens

Někteří lidé se mohou také zastrčit pro estetické účely, pro cosplay nebo drag. Tucking umožní všem těmto jedincům dosáhnout hladkého vzhledu a skrýt případné vnější genitálie.

Terminologie částí těla

Je důležité používat jazyk, který přesně odráží identitu osoby. Zatímco výrazy „penis“, „varlata“ a „varlata“ se v tomto článku používají k označení částí těla, ne všichni trans jedinci nebo jedinci, kteří se s těmito výrazy zabývají, se ztotožňují, aby označovali své tělo. Zjistěte více o tom, jak mluvit s lidmi, kteří jsou transgender nebo nebinární.

Jak zastrčit

Stahování může být mírně nepříjemné, ale nemělo by být bolestivé. Nenuťte své genitálie do pohybu. Pokud máte potíže nebo pociťujete velké nepohodlí, přestaňte. Dejte si pauzu a vraťte se později.

Než půjdete ven, nacvičte si párkrát zastrčení, když jste uvolněni a v pohodlném prostoru doma. To vám může pomoci vyhnout se jakékoli panice nebo stresu na veřejnosti, pokud je to vaše první zastrčení.

Dodávky

Prvním krokem k zastrčení je nastavení spotřebního materiálu, který potřebujete. To zahrnuje:

  • lékařská páska
  • pohodlné spodní prádlo
  • gaff, je-li to žádoucí, pro druhou vrstvu, aby se vytvořil rovný a hladký povrch

Gaff je kus látky, který zplošťuje spodní část těla. Často jsou vyrobeny z střižených punčochových kalhot nebo je lze zakoupit online nebo v obchodech, které se zabývají LGBTQIA jednotlivci. Punčochové kalhoty lze nalézt ve většině obchodů s potravinami a obchodních domů a umožní vám přizpůsobit velikost gaffu vašim potřebám.

Někteří lidé mohou také použít slipovou vložku před oblékáním spodního prádla. Slipové vložky najdete v lékárnách nebo obchodech v sekci dámská péče. Tato sekce se často nachází poblíž sekce plánování rodiny.

Stahování varlat

Poté, co shromáždíte své zásoby, můžete začít se zastrčením varlat. Varlata sklouznou zpět do tříselných kanálků. Můžete použít dva nebo tři prsty, abyste je navedli do jejich odpovídajícího kanálu. Tento krok neuspěchejte. Pokud pocítíte nějakou bolest nebo nepohodlí, zastavte se a zkuste to znovu po krátké přestávce.

Dále můžete zastrčit šourek a penis. To lze provést a zajistit společně s páskou nebo bez ní.

Zajištění páskou

Pokud se chystáte použít pásku, měli byste vždy použít lékařskou pásku místo lepicí pásky nebo jakéhokoli jiného druhu pásky. Je to proto, že nechcete, aby vám lepidlo poškodilo pokožku. Lékařskou pásku byste měli najít ve své místní lékárně nebo v sekci první pomoci ve většině obchodů s potravinami a obchodních domů.

Pokud plánujete použít pásku, před aplikací pásky opatrně odstraňte z oblasti všechny chloupky. Vyhnete se tak tahání chloupků při pozdějším odstraňování. Odstranění chloupků vám také může pomoci vyhnout se bolesti způsobené páskou tahání chloupků při pohybu.

Jakmile jsou varlata zajištěna v kanálcích, jemně obtočte šourek kolem penisu a zajistěte lékařskou páskou. Jednu ruku držte na genitáliích, aby bylo vše přiléhavé, a zastrčte genitálie zpět mezi nohy a hýždě. Dokončete proces stahování tím, že si natáhnete pár těsně přiléhajícího spodního prádla nebo gaffe.

Tato metoda ztíží chození na toaletu, protože budete potřebovat více času na odstranění pásky a opětovné použití. Také vám hrozí vyšší riziko podráždění pokožky. Výhodou lepicí pásky je, že vaše zastrčení bude bezpečnější a bude méně pravděpodobné, že se rozpojí.

Bez pásky

Stahování bez pásky používá podobný proces, ale nemusí být tak bezpečné jako s páskou. Při pozdějším odstraňování pásky však nehrozí stejné riziko zhoršení nebo roztržení kůže.

Začněte tím, že si natáhnete spodní prádlo nebo gaff až po kolena nebo stehna. Snížíte tak riziko ztráty rovnováhy během posledního zajišťovacího kroku. Usnadní také zajištění všeho na místě. Pokud tento krok omezí vaši schopnost bezpečně zajistit své genitálie dostatečně daleko vzadu, můžete jej přeskočit. Jen mějte spodní prádlo nebo gaffe blízko sebe, abyste se nemuseli moc pohybovat, než bude vše v bezpečí.

Dále zajistěte varlata v kanálcích a poté šourek těsně obtočte kolem penisu. Jednu ruku držte na omotaném orgánu a stáhněte jej zpět mezi nohy a hýždě. Volnou rukou vytáhněte spodní prádlo nebo gaff a zajistěte vše oběma rukama. Jakmile budete mít jistotu, že je vše v bezpečí, můžete to nechat být.

Zastrčení bez pásky umožňuje snazší a rychlejší přístup, pokud potřebujete použít toaletu při zasouvání. Po přeskupení však můžete mít potíže s opětovným zajištěním do stejné přítulnosti.

Jak odblokovat

Stejnou trpělivost a péči, jakou používáte k zastrčení, musíte praktikovat také při odtahování. Pokud jste použili pásku, opatrně pásku odlepte od šourku a přesuňte penis zpět do jeho klidové polohy. Pokud páska nejde snadno a bez větší bolesti sundat, aplikujte mokrou žínku nebo místo namočte do teplé vody, aby se lepidlo rozbilo. Můžete také použít odstraňovač lékařského lepidla.

Pokud jste nepoužili pásku, pomocí rukou jemně veďte penis a šourek zpět do původní klidové polohy.

Erekce a tucking

Pokud se při zasouvání vzrušíte, neodtrhnete se, pokud nemáte problém s lékařskou páskou, gaffem nebo spodním prádlem nebo pokud jste nebyli bezpečně zastrčeni před začátkem erekce. Možná se budete muset přeskupit. Můžete také pociťovat určité nepohodlí a mírnou bolest.

Tucking a velikost penisu

Pokud máte širší obvod, může vám zastrčení stále fungovat. Možná však budete muset strávit trochu více času zajištěním zastrčení. Možná budete muset použít ještě několik vrstev lékařské pásky, když připevňujete šourek k penisu, nebo druhou vrstvu spodního prádla, abyste dosáhli maximální hladkosti.

Dávejte pozor, abyste při pokusech o vytvoření více vrstev nebo rovnějšího povrchu neuřízli žádný krevní oběh.

Je to bezpečné?

O dlouhodobých účincích tuckingu bylo publikováno jen málo výzkumů. Některá rizika, která se mohou vyskytnout, jsou močové trauma, infekce a varlata. Můžete pociťovat lehké příznaky tření od zastrčení. Před zastrčením a po něm vždy zkontrolujte, zda není otevřená nebo podrážděná kůže, abyste zabránili infekci.

Zastrčení nezpůsobí, že se stanete sterilní. Pokud však užíváte hormonální substituční terapii, můžete mít problémy s plodností. Promluvte si se svým lékařem o krocích, které můžete podniknout, pokud máte zájem mít v budoucnu biologické děti a obáváte se komplikací plynoucích ze zastrčení.

Poškození tkáně a svalů se můžete vyhnout tím, že při pokusu o zastrčení nikdy nebudete tlačit ani silně za ně netahat žádnou část genitálií. Měli byste si dělat přestávky v zastrčení, abyste zabránili stresu na těle.

Pokud se obáváte zastrčení nebo rizik pro vaše tělo z dlouhodobého zastrčení, promluvte si se svým lékařem nebo poskytovatelem lékařské péče. Pokud nemáte okamžitý přístup k poskytovateli lékařské péče, kontaktujte své místní centrum transgenderových zdrojů a zeptejte se, zda nemají někoho, s kým byste si mohli promluvit o rizicích a otázkách.

Odnést

Není mnoho výzkumů o bezpečnosti a praxi tuckingu. Většina informací pochází z osobních účtů. Měli byste se cítit pohodlně, když si promluvíte se svým lékařem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče o jakýchkoli obavách, které máte ohledně zastrčení. Můžete také navštívit transgender komunitní centrum.

Pokud ve vaší oblasti neexistuje transgender komunitní centrum, existuje mnoho zdrojů dostupných také online. Hledejte organizace, které se specializují na poskytování zdrojů komunitě LGBTQIA.


Kaleb Dornheim je aktivista pracující v NYC v GMHC jako koordinátor sexuální a reprodukční spravedlnosti. Používají oni/je zájmena. Nedávno promovali na University of Albany s magisterským studiem žen, genderu a sexuality se zaměřením na transstudijní vzdělávání. Kaleb se identifikuje jako divný, nebinární, trans, duševně nemocný, přeživší sexuálního násilí a zneužívání a chudý. Žijí se svým partnerem a kočkou a sní o záchraně krav, když zrovna neprotestují.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY