Je pití horkého toddy prospěšné proti kašli?

Neexistuje žádný akademický výzkum o účincích horkého toddy. Byl však proveden výzkum účinnosti jeho základních složek a v tom se říká, že je to kouzlo.

Martí Sans/Stocksy United

Jaká je stručná odpověď?

Hot toddy je domácí lék vyrobený z běžných domácích surovin k léčbě příznaků nachlazení a chřipky. Ingredience se zahřívají a požívají jako nápoj, který pomáhá při bolestech v krku, rýmě a kašli.

Ingredience pro horké toddy jsou kombinace citronu nebo citronové šťávy, medu a horké vody. U těchto tří složek bylo samostatně prokázáno, že pomáhají zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, ale neexistuje žádný dostupný výzkum o výhodách horkého toddy.

Další přísady, jako je zázvor nebo máta peprná, se mohou objevit v receptu v závislosti na jeho původu.

Některé recepty přidávají do nápoje whisky, brandy nebo rum, ale alkohol není nutný, abyste zažili úlevu od horkého toddy. Výzkum z roku 2015 naznačuje, že přidání alkoholu může být kontraproduktivní, protože zhoršuje schopnost těla bránit se infekci.

Co říká výzkum?

Neexistuje žádný akademický výzkum o účincích horkého toddy. Existují však výzkumy o účinnosti jeho základních složek proti některým příznakům nachlazení a chřipky, a právě v tom je prý kouzlo.

Základní ingredience hot toddy jsou:

Miláček

Med je dlouholetý domácí lék používaný k úlevě od kašle. V studie 2007, med skóroval lépe při zmírňování příznaků kašle u dětí ve věku od 2 do 18 let než dextromethorfan, volně prodejný (OTC) prostředek na potlačení kašle.

Med má také antimikrobiální vlastnosti, které mohou zpomalit nebo zabít šíření bakterií, virů a dalších mikroorganismů.

Horká voda

Výzkum z roku 2008 naznačuje, že horké nápoje jsou prospěšné při léčbě většiny příznaků nachlazení a chřipky. Konzumace zapařeného nápoje, jako je čaj nebo vývar, může pomoci uklidnit kašel a zlepšit průtok nosu.

Hlavní je, že nápoj je horký. Směs tepla, tekutiny a páry může pomoci vyčistit nosní cesty a zmírnit bolest v krku.

Do horké vody můžete přidat další přísady, abyste oživili svůj recept. Jablečný mošt, tyčinky skořice a zázvor jsou několik dalších přísad, které můžete vidět namočené v horké vodě, aby podpořily úlevu od příznaků.

Citron (citronová šťáva)

Existuje jen málo vědeckých důkazů o léčivých vlastnostech citronu, ale citron je bohatý na vitamín C. Vitamín C najdete v mnoha populárních lécích proti nachlazení, které jsou dnes na trhu k dispozici.

Výzkum z roku 2013 ukazuje, že vitamín C může zkrátit trvání a závažnost příznaků běžného nachlazení. Výzkum uvádí, že pravidelné užívání vitaminu C může také snížit pravděpodobnost vzniku nachlazení.

Může horký toddy pomoci zmírnit další příznaky?

Komponenty horkého toddy mohou pomoci zmírnit další příznaky spojené s nachlazením a chřipkou.

V studie z roku 2008Účastníci uvedli, že konzumace horkého nápoje poskytla okamžitou a trvalou úlevu od příznaků rýmy, kašle, kýchání, bolesti v krku, zimomřivosti a únavy.

Ale konzumace stejného nápoje při pokojové teplotě poskytla pouze úlevu od kašle, rýmy a kýchání.

Jak se dělá horké toddy?

Hot toddy je poměrně jednoduché vyrobit a obsahuje pouze tři přísady, aby bylo účinné. Některé z lepších variací mohou vyžadovat výlet na trh, kde nasbírají speciální přísady.

Základní komponenty potřebné k výrobě horkého děcka jsou:

  • voda
  • Miláček
  • citrón

Další přísady mohou zahrnovat:

  • čaj
  • Zrzavý
  • máta peprná
  • tymián
  • jablečný ocet
  • skořice

Chcete-li připravit horké toddy, začněte tím, že přivedete vodu k rychlému varu, poté nalijte med, citron a další přísady do hrnku. Přidejte vroucí vodu do hrnku a dobře promíchejte.

Na ozdobu přidejte čerstvý citron nebo tyčinku skořice. Ujistěte se, že konzumujete teplý.

Musíte použít alkohol, abyste udělali horké toddy?

Alkohol je široce používán v lécích na horké toddy po celém světě, ale jeho účinnost při zmírňování příznaků nachlazení vyžaduje další výzkum.

Alkohol se sice přidává do léků tlumících kašel, není to však proto, že by kašel zmírňoval. Alkohol pomáhá při míchání určitých složek lépe než voda a používá se v lécích proti nachlazení čistě jako pojivo pro jiné složky.

Alkohol je také dehydratátor. I v malých množstvích alkohol odvádí tekutinu z těla přes ledviny. Když jste nemocní, zůstat hydratovaný je zásadní pro funkci vašich orgánů a imunitního systému, zejména při boji s infekcí.

Je tu někdo, kdo by neměl ochutnat žhavé toddy?

Podávat jakékoli nápoje obsahující alkohol nezletilým se nedoporučuje a je ve Spojených státech nezákonné. Každý, kdo konzumuje horké toddy obsahující alkohol, musí být plnoletý.

Kojenci do 12 měsíců by neměli konzumovat med kvůli riziku botulismu. Med může obsahovat škodlivé bakterie nevhodné pro mladé trávicí trakty. Konzumace medu je však pro děti starší 1 roku bezpečná Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Jaké další domácí prostředky mohou pomoci s kašlem?

Existují další domácí prostředky, které mohou pomoci při zmírnění přetrvávajícího kašle. Některé mohou být použity společně, aby pomohly zmírnit příznaky.

Zkuste zvlhčovač

Suchý vzduch může dráždit dutiny a tím zhoršovat kašel. Kouzlo kašle může být obzvláště nepříjemné, když se snažíte spát.

Používání zvlhčovače před spaním dodává vlhkost vzduchu, který dýcháte, když spíte. Vlhký vzduch více uklidňuje krk a dutiny, potlačuje kašel a podporuje dobrý noční odpočinek.

Americká akademie pro alergii, astma a imunologii doporučuje 40% až 50% vlhkost v ložnici, aby se alergeny jako plíseň udržely na uzdě.

Kloktadlo slané vody

Lžička soli smíchaná s 6 uncemi teplé vody může pomoci uklidnit podrážděné hrdlo.

Tady je nějaké důkazy že kloktadlo slané vody vyplaví nežádoucí patogeny z krku, i když k prokázání definitivního uzdravení je nutný další výzkum.

Bylinky a éterické oleje

Specifické bylinky jako tymián a prvosenka mají protikřečové, antimikrobiální, protizánětlivé, imunomodulační a antioxidační vlastnosti. Přidání těchto bylin do vašeho horkého toddy může nabídnout další výhody.

Začlenění esenciálních olejů do vašeho léčebného plánu může pomoci odstranit infekce dýchacích cest. Podle výzkum z roku 2015eukalyptus a máta peprná jsou slibné při léčbě kašle a dalších příznaků, když se dostanou do vzduchu pod nosem.

Potlačující kašel a další OTC možnosti

Mnoho léků lze zakoupit přes pult, které pomáhají zmírnit příznaky kašle. Expektorancia rozkládají hlen, což usnadňuje jeho vypuzení, a léky tlumící kašel mohou blokovat kašlací reflex.

Zkontrolujte štítky volně prodejných léků a nezapomeňte si promluvit s lékařem o možných interakcích. Některé léky mohou interagovat s alkoholem a některé léky mohou také obsahovat kodein, který není vhodný pro nezletilé.

Kortikosteroidní nosní sprej může také snížit zánět v dutinách a pomoci zmírnit postnazální kapání. Postnazální kapání může dráždit hrdlo a podněcovat kašel.

Sečteno a podtrženo

Bylo prokázáno, že přísady v horkém toddy mají vlastnosti potlačující kašel. Alkohol není v receptu potřeba, abyste zažili tyto výhody.

Konzumace teplé vody, citronu a medu je klíčem k úlevě od příznaků. Podle chuti lze přidat další položky, jako je čaj, hřebíček a zázvor.


Catasha Gordon je sexuální pedagog ze Spenceru v Oklahomě. Je majitelkou a zakladatelkou Expression Over Repression, společnosti postavené na sexuálním vyjádření a znalostech. Obvykle ji můžete najít, jak vytváří materiály pro sexuální výchovu nebo staví nějaký výstřední hardware v nové sadě hřebíků do rakve. Má ráda sumce (ocas), zahradničení, jí manželův talíř a Beyoncé. Následuj ji všude.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY