Křeče, ale bez období: 7 příznaků časného těhotenství

Intro

Bolí vás prsa, jste unavená a nevrlá a toužíte po sacharidech jako blázen. Můžete také pociťovat nepříjemné křeče.

Zní to, jako by vám měla začít menstruace, že? Možná vás překvapí, když zjistíte, že všechny tyto příznaky mohou být časnými příznaky toho, že jste těhotná, nikoli premenstruační.

Zde je sedm běžných příznaků raného těhotenství.

Časné příznaky těhotenství

Každá žena a každé těhotenství jsou jiné. Ale mnoho budoucích maminek pociťuje rané příznaky těhotenství. Většina těchto příznaků souvisí se stoupajícími hladinami hormonů. Je důležité pochopit, že všechny tyto příznaky se netýkají pouze těhotenství. To znamená, že existují jiné důvody, proč je můžete zažívat.

Podle průzkumu Americké asociace pro těhotenství 29 procent dotázaných žen uvedlo, že vynechání menstruace je jejich prvním příznakem těhotenství. Často existují další běžné příznaky raného těhotenství.

1. Křeče

Křeče jsou typickou součástí vašeho měsíčního menstruačního cyklu, ale věděli jste, že se mohou objevit i na začátku těhotenství? Některé ženy zaznamenají mírné děložní křeče v prvních týdnech těhotenství.

2. Vaše prsa jsou jiná

Prsa, která jsou citlivá, bolavá nebo oteklá, mohou být známkou blížící se menstruace. Ale stejné příznaky mohou také naznačovat, že jste těhotná. Hormonální změny během raného těhotenství mohou způsobit, že prsa budou citlivá nebo bolestivá. Mohou se také cítit těžší nebo plnější. Můžete si všimnout, že vaše dvorce nebo kůže kolem bradavek jsou stále tmavší.

3. Cítíte se nevolno

Ranní nevolnost je klasickým příznakem raného těhotenství. Může přetrvávat i v pozdějších trimestrech. Navzdory jménu mohou budoucí maminky pociťovat nevolnost kdykoli během dne nebo v noci, nejen ráno. Ranní nevolnost může někdy začít již tři týdny po početí.

4. Bolesti hlavy

Svalte tento příznak na hormony v raném těhotenství a na zvýšení objemu vaší krve. Společně mohou znamenat častější bolesti hlavy. Pokud trpíte migrénami, můžete jich v těhotenství zaznamenat více. Některé ženy také trpí méně migrénami.

5. Jste úplně vyčerpaní

Únava je dalším vedlejším produktem prudce stoupajících hormonů na začátku těhotenství. Zde je na vině zejména progesteron: Může vás velmi unavovat.

6. Averze k jídlu

Chuť na jídlo a nechuť k jídlu jsou dalším klasickým znakem těhotenství. Opět za to mohou hormony.

7. Závratě

Můžete zaznamenat pocity závratě nebo točení hlavy, pokud se rychle přesunete z lehu do sedu nebo pokud náhle vstanete. Během těhotenství se vám rozšiřují cévy a klesá krevní tlak. Společně mohou způsobit, že se budete cítit bezhlavě.

Příznaky těhotenství: 10 časných příznaků, že můžete být těhotná

Další příznaky těhotenství

Existují další příznaky raného těhotenství, které můžete zaznamenat, včetně:

 • Krvácíš, ale jen mírně. U některých žen je časným příznakem těhotenství špinění. Říká se tomu implantační krvácení a dochází k němu asi 10 až 14 dní po početí, kdy se oplodněné vajíčko připojí k děložní výstelce. Tento druh krvácení netrvá dlouho a obvykle k němu dochází přibližně v době, kdy byste normálně měli menstruaci. To může být zavádějící. Rozdíl je v tom, že krvácení z implantace není obvykle tak silné jako menstruační krvácení.
 • Máte výkyvy nálad. Pokud se cítíte obzvláště emocionálně nebo se přistihnete, že propukáte v pláč, může to být důsledek těhotenských hormonů.
 • Máš zácpu. Není to pohodlné, ale pomalý trávicí systém je dalším problémem souvisejícím s hormony, který některé ženy během těhotenství zažívají.
 • Trápí vás bolesti zad. Zatímco bolest dolní části zad může být problémem po celou dobu těhotenství, některé ženy si toho všimnou velmi brzy.
 • Koupelnu musíte používat častěji. Někde mezi šesti až osmi týdny po početí můžete zjistit, že máte zvýšenou potřebu močit, ale necítíte žádnou bolest ani nutkání.

Další kroky

Zatímco všechny tyto příznaky mohou být příznaky raného těhotenství, mohou také znamenat něco úplně jiného. Platí to i obráceně: Nemusíte mít žádný z těchto příznaků, ale jste těhotná.

Vynechání menstruace také nemusí souviset s těhotenstvím. Může to být způsobeno:

 • stres
 • nemoc
 • změna ve vaší antikoncepci
 • únava
 • nadměrné změny vaší hmotnosti
 • hormonální nerovnováha

I přesto, pokud vám vynechá menstruace, nebo zaznamenáte některý z těchto příznaků, není na škodu udělat si domácí těhotenský test. Pozitivní test znamená, že byste si měli naplánovat schůzku se svým lékařem.

Příznaky těhotenství: 10 časných příznaků, že můžete být těhotná

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY