Masážní terapie deprese

Co je masážní terapie?

Během masážní terapie bude terapeut manipulovat s vašimi svaly a jinými měkkými tkáněmi, aby zlepšil jejich funkci, podpořil relaxaci nebo obojí.

Masážní terapie se v Číně používá již více než 3000 let. Někteří lékaři věří, že může pomoci zmírnit pocity deprese. Naznačují, že dotyk uvolňuje ve vašem těle hormony, které vytvářejí pocit emocionálního spojení. Masáž může pomoci uklidnit vaši mysl a zlepšit vaši náladu, stejně jako zmírnit fyzické bolesti a bolesti.

I když je zapotřebí další výzkum, vědci našli důkazy na podporu myšlenky, že masážní terapie může poskytnout výhody pro duševní zdraví. Podle Národní centrum pro doplňkové a integrované zdravíKlinické studie naznačují, že masážní terapie může pomoci zmírnit depresi. Může to být také užitečný doplněk k vašemu celkovému léčebnému plánu.

Jak může masážní terapie pomoci zmírnit depresi?

Když vaše svaly a pojivové tkáně ztuhnou nebo ztuhnou, může to způsobit bolest a omezit váš pohyb. Masážní terapie může pomoci zmírnit toto napětí ve svalech a pojivových tkáních. Také zvyšuje průtok krve a podporuje relaxaci.

Pokud máte depresi, masážní terapie pravděpodobně váš stav nevyléčí. Ale může pomoci zmírnit fyzické příznaky s tím spojené. Například masáž může pomoci zmírnit pomalost, bolesti zad, kloubů a svalů. Může také pomoci zmírnit únavu a problémy se spánkem.

Co zahrnuje masážní terapie?

Během masážní terapie bude váš terapeut třít, protahovat a vyvíjet tlak na svaly ve vašem těle. Některé styly masáže zahrnují dotyky přes oblečení. Jiné zahrnují přímý kontakt s pokožkou, často s vonnými oleji. Některé zahrnují akupunkturní jehly, teplé kameny nebo složité kroucené pozice.

Zde jsou některé běžné typy masáží používané ve Spojených státech:

  • Švédská masáž:V této běžné metodě váš terapeut aplikuje hladké, kruhové, hnětací akce na vaše svaly.
  • Masáž na židli: Při této metodě budete sedět na speciální židli a předklonit se do opěrky hlavy. Toto je dobrý úvod do masáže, protože sezení jsou obvykle krátká a nevyžadují, abyste se svlékali.
  • Masáž hlubokých tkání: Váš masážní terapeut může tuto metodu použít k léčbě napjatých svalů způsobených stresem nebo jinými problémy. Zaměří se na svaly nejblíže vašim kostem a také na jejich pojivové tkáně.
  • Shiatsu:Při této technice bude váš terapeut vyvíjet pevný tlak na konkrétní body na vašem těle, podobně jako akupunktura. Tlak je silnější než u mnoha typů masáží, ale jen zřídka způsobuje ztuhlost.
  • Reflexní terapie: Při tomto typu masáže bude váš terapeut vyvíjet tlak na oblasti vašich nohou, o kterých se předpokládá, že odpovídají jiným systémům a orgánům ve vašem těle.
  • Aromaterapeutická masáž: Při této metodě váš terapeut zkombinuje masáž s vonnými oleji, aby pomohl snížit stres nebo načerpal energii.
  • Masáž lávovými kameny: Během této metody vám váš terapeut položí na tělo teplé ploché kameny, které vám pomohou uvolnit svaly. Budou také vyvíjet tlak na kameny, aby uvolnili svalové napětí.

Výhody masážní terapie

Pokud je masáž prováděna vyškoleným profesionálem, je pro většinu lidí obecně bezpečná. Zjistíte, že poskytuje okamžité uspokojení. Od začátku masáže se můžete cítit uvolněně a klidně. Můžete ji kombinovat s konvenčnější léčbou deprese, jako jsou léky a psychoterapie.

Limity masážní terapie

Masážní terapie sama o sobě neposkytne dlouhodobou úlevu od vaší deprese. Neřeší emocionální nebo chemické problémy, které způsobují vaše příznaky, způsobem, který lze udržet. Neměl by být používán jako náhrada za konvenčnější možnosti léčby.

Co na to říká odborník?

Dr. Mason Turner, primář psychiatrie v nemocnici Kaiser Permanente v San Franciscu, naznačuje, že masážní terapie může pomoci při léčbě deprese uvolněním svalového napětí a zlepšením fyzického zdraví. Masáž, řekl, pomáhá posílit spojení těla a mysli.

„Cokoliv, co člověku pomůže propojit jejich mysl a tělo dohromady, může být užitečné,“ řekl Healthline.

Cvičení může pomoci zlepšit vaše celkové zdraví a pomoci při zvládání stresu. Může pomoci uvolnit vaše tělo, což zase může uvolnit vaši mysl.

Jídlo s sebou

Pokud máte podezření, že trpíte depresí nebo jiným duševním onemocněním, domluvte si schůzku se svým lékařem. Pravděpodobně doporučí léky, terapii nebo kombinaci obojího. Některé doplňkové léčby, jako je masážní psychoterapie, mohou také pomoci zmírnit vaše příznaky. Zeptejte se svého lékaře na potenciální výhody přidání masážní terapie do vašeho léčebného plánu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY