Mohou esenciální oleje zmírnit mé menstruační křeče?

Funguje to?

Po staletí lidé používali esenciální oleje k léčbě různých stavů, od bolestí hlavy po pálení žáhy. Dnes si tyto silné rostlinné oleje opět získávají na popularitě, protože stále více lidí se obrací k netradičním způsobům léčby.

Esenciální oleje rostlin vydávají vůni, která poskytuje aromaterapii. Esenciální oleje lze také aplikovat na pokožku po zředění nosným olejem. Esenciální oleje by se neměly polykat. Některé jsou toxické.

Ačkoli většina lékařských výzkumů podporuje oleje jako aromaterapeutickou léčbu, jen málo zpráv zjistilo, že mohou být užitečné i jinými způsoby. Zde je to, co potřebujete vědět o používání esenciálních olejů ke zmírnění menstruačních křečí.

Co říká výzkum

Esenciální oleje se běžně používají v produktech péče o pleť a některých potravinách. Jsou také uznávány jako silné aromaterapeutické nástroje pro zmírnění stresu a úzkosti. Jen málo olejů však ve skutečnosti má dostatek klinicky významného výzkumu, který by podpořil jejich použití jako lékařské ošetření mimo aromaterapii.

Pokud prozkoumáte výzkum, který byl proveden, můžete najít mírnou podporu pro používání těchto olejů jako alternativních terapií. Tyto esenciální oleje mohou být užitečné pro léčbu menstruačních křečí:

Levandule

Použití levandulového oleje jako aromaterapeutického masážního oleje může výrazně snížit bolest a nepohodlí spojené s menstruačními křečemi. Ve studii z roku 2012 studenti ošetřovatelství použili buď levandulový olej nebo placebo parafínový produkt, aby zjistili, zda má esenciální olej nějaký přínos. Studenti, kteří používali levandulový olej, hlásili výrazně snížené křeče.

Skořice

Skořice může být nejznámější pro své kulinářské využití, ale aromatické koření se po staletí používá v alternativních léčebných postupech. Je známo, že skořice snižuje zánět v těle. Masáž spodní části břicha skořicovým esenciálním olejem může pomoci snížit zánět a příznaky menstruačních křečí.

Olejové směsi

Kombinace více než jednoho druhu esenciálního oleje může být prospěšná. v jedna studie z roku 2012, výzkumníci použili kombinaci, která zahrnovala levandulový, šalvějový a majoránkový olej. Oleje byly smíchány s neparfémovaným krémem.

Účastníci studie byli instruováni, aby si krémovou směs vmasírovali do podbřišku od konce poslední menstruace do začátku té další. Ženy, které používaly krém s esenciálními oleji, hlásily méně bolesti a nepohodlí během menstruace než ženy, které používaly syntetické oleje.

Studie z roku 2013 zkoumala kombinaci olejů z:

  • skořice
  • stroužek
  • růže
  • levandule

Tyto oleje byly přidány do mandlového oleje. Ženy ve studii byly instruovány, aby vmasírovaly olejovou kombinaci do břicha. Tato studie také zjistila, že ženy užívající esenciální oleje hlásily méně bolesti a krvácení během menstruace než ženy, které užívaly placebo.

Jak používat esenciální oleje při menstruačních bolestech

Pokud chcete použít esenciální oleje ke zmírnění menstruačních křečí, vmasírování olejů do postižené oblasti je považováno za nejlepší přístup. Přidejte několik kapek preferovaného oleje do nosného oleje.

Nosné oleje jsou neutrální oleje, které pomáhají napínat silné oleje a usnadňují aplikaci a použití během masáže. Mezi běžné nosné oleje patří:

  • kokosový ořech
  • avokádo
  • mandle
  • extra panenská oliva

Vmasírujte si malé množství do břicha jednou denně po dobu alespoň jednoho týdne před začátkem menstruace.

Podívejte se: Jak může užívání antikoncepce ovlivnit křeče »

Rizika a varování

Než si těmito esenciálními olejovými produkty masírujete celé podbřišek, naneste jej nejprve na malou oblast pokožky. Počkejte alespoň jeden den, abyste viděli, zda můžete mít reakci. Pokud zaznamenáte jakékoli podráždění nebo nepohodlí, neměli byste oleje používat. Pokud tak neučiníte, je pravděpodobné, že je bezpečné masírovat si přípravkem celé spodní břicho.

I když vám lékař nepředepisuje tuto léčbu, vždy je dobré informovat lékaře, jakou léčbu používáte. Alternativní léčba může ovlivnit léčbu na předpis, kterou používáte. Informujte svého lékaře o všem, co používáte, aby mohl sledovat interakce nebo možné problémy.

Další léčba menstruačních křečí

Mezi nejčastější způsoby léčby menstruačních křečí patří:

Léky proti bolesti

Jak volně prodejné (OTC), tak léky na předpis, jsou obvykle úspěšné při léčbě menstruačních křečí. Můžete začít užívat nízkou dávku léků proti bolesti den nebo dva před očekávaným datem začátku menstruace. To vám může pomoci vyhnout se bolestivým křečím. Pokračujte v užívání pilulek dva nebo tři dny po menstruaci nebo dokud křeče nepřestanou.

Odpočinek

Některé ženy nacházejí úlevu od bolestivých menstruačních křečí pouhým odpočinkem. Být aktivní během prvních dnů menstruace může křeče zhoršit. Udržujte normální rozvrh, jak nejlépe můžete, a zároveň nechte své tělo odpočívat.

Hormonální antikoncepce

Antikoncepce není jen pro ženy, které se snaží zabránit otěhotnění. Antikoncepce může také pomoci snížit menstruační křeče. V některých případech může antikoncepce menstruaci zcela zabránit.

Pokud OTC léky proti bolesti nebo antikoncepce nezmírňují vaše příznaky, poraďte se se svým lékařem. Mohou doporučit lék na předpis.

Co můžete udělat teď

Pokud máte zájem léčit své menstruační křeče pomocí esenciálních olejů, mějte na paměti tyto tipy:

Najděte si důvěryhodného dodavatele

US Food and Drug Administration (FDA) nereguluje esenciální oleje. FDA uvádí esenciální oleje, které jsou „obecně uznávány jako bezpečné“, ale nekontrolují ani netestují jejich čistotu, protože neuvádějí žádné nároky na léčbu. Už jen z tohoto důvodu je důležité, abyste našli ropnou společnost, které důvěřujete a která vám dodává čisté oleje. Mnohé z těchto olejů mohou být drahé. Nevyhazujte peníze za levnější produkt.

Proveďte svůj výzkum

Jakmile najdete olej, kterému důvěřujete, je důležité, abyste se s jeho používáním cítili dobře. Najděte si aromaterapeuta nebo se poraďte se svým lékařem o správném používání těchto olejů. V obchodě nebo na webových stránkách, kde oleje nakupujete, by měl být také vyškolený odborník, který vám může pomoci a zodpovědět vaše dotazy.

Sledujte vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, že esenciální oleje nebyly široce studovány, je možné, že některé vedlejší účinky ještě nejsou známy. Pokud po použití esenciálních olejů začnete pociťovat něco neobvyklého, přestaňte produkt používat. Kontaktujte svého lékaře a zjistěte, co by mohlo být příčinou problémů.

Další informace: Bezpečné způsoby použití antikoncepce k přeskočení menstruace »

4 jógové pozice pro uvolnění křečí

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY