Mohu použít tampon s NuvaRingem?

Přehled

NuvaRing je vaginální antikoncepční kroužek. Pokud zkoumáte možnosti antikoncepce pro ženy, možná jste slyšeli o NuvaRingu. Můžete mít také otázky ohledně toho, jak funguje a jak jej používat, včetně toho, zda je bezpečné používat prsten s tamponem. Přečtěte si odpovědi na tyto a další otázky.

NuvaRing, používání tamponu a váš menstruační cyklus

Mnoho žen zajímá, jak NuvaRing ovlivní jejich menstruaci a používání tamponů. Při používání NuvaRingu je zcela v pořádku používat tampon. To nezmenší účinnost prstenu. Uvědomte si však, že při vyjímání tamponu můžete svůj NuvaRing náhodně vyjmout. Pokud se prsten vysune, opláchněte jej vlažnou vodou a ihned jej vložte zpět.

Možná se také divíte, jak může NuvaRing ovlivnit samotnou menstruaci. Vaše menstruace může být slabší a kratší, když používáte NuvaRing. Tento efekt může nastat po několika cyklech používání prstenu. Když poprvé začnete používat NuvaRing, můžete si také všimnout špinění mezi menstruacemi. Toto se nazývá krvácení z průniku. Je to velmi časté při užívání hormonální antikoncepce, jako je NuvaRing. Skvrny by měly zmizet během několika cyklů. Pokud se však špinění zesílí (jako menstruační krvácení) nebo nepřestane, určitě to sdělte svému lékaři. Mohou rozhodnout, že je to normální, nebo vám mohou navrhnout jinou formu antikoncepce.

Nedělejte si starosti o svůj NuvaRing, když špiníte nebo pokud stále krvácíte z menstruace, když je čas zavést nový kroužek. Krvácení nesníží účinnost přípravku NuvaRing. Pozdní vložení kroužku by však mohlo snížit jeho účinnost, takže se ujistěte, že dodržujete svůj plán.

O NuvaRingu

NuvaRing je malý, pružný, plastový kroužek, který si vkládáte do pochvy, abyste zabránili otěhotnění. Během používání uvolňuje do vašeho těla malé množství hormonů. Tyto hormony pomáhají předcházet těhotenství třemi způsoby:

  • Zabraňují ovulaci. Ovulace je, když jeden z vašich vaječníků uvolní vajíčko.
  • Zahušťují váš cervikální hlen, což je látka, kterou vaše tělo vylučuje v blízkosti děložního čípku. Zahuštěný hlen ztěžuje spermiím proplouvat vaším vaginálním kanálem. Pokud by vaše tělo uvolnilo vajíčko, bylo by to pro spermie obtížnější dosáhnout.
  • Změní vaše endometrium. Toto je výstelka vaší dělohy. Změny této výstelky znesnadňují implantaci oplodněného vajíčka do ní.

Váš poskytovatel zdravotní péče vám vysvětlí, jak zavést NuvaRing. Později si to vložíte sami doma. Prsten budete nosit tři týdny a poté jej na týden sundáte. Během tohoto minulého týdne pravděpodobně dostanete menstruaci. Až tento týden skončí, vložíte nový prsten.

Pokračujte ve čtení: Podrobné informace o NuvaRing »

Promluvte si se svým lékařem

NuvaRing je snadný a pohodlný způsob, jak zabránit těhotenství. Zavedete si ho sama, nemusíte na něj každý den myslet a můžete ho používat i s tamponem.

Chcete-li se o přípravku NuvaRing dozvědět více, promluvte si se svým lékařem. Nezapomeňte prodiskutovat svou zdravotní anamnézu, jakékoli léky a doplňky, které užíváte, a své osobní preference pro antikoncepci. Váš lékař vám může pomoci rozhodnout, zda je pro vás NuvaRing nebo jiná antikoncepční metoda dobrou volbou.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY