Nuplazid a cena: Co potřebujete vědět

Nuplazid (pimavanserin) je lék na předpis, který se používá k léčbě určitých potenciálních příznaků Parkinsonovy choroby. Cena přípravku Nuplazid může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Nuplazid se používá u dospělých k léčbě halucinací a bludů způsobených Parkinsonovou psychózou. Lék je dostupný jako perorální tableta a kapsle.

Další podrobnosti o Nuplazidu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Nuplazid?

Cena, kterou zaplatíte za Nuplazid, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Nuplazid, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Nuplazid. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Nuplazid ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud přípravek Nuplazid vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda přípravek Nuplazid vyžaduje předchozí povolení.

Je Nuplazid dostupný jako generikum?

Nuplazid přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Časté dotazy o ceně a Nuplazidu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Nuplazidu a ceně.

Stojí Nuplazid méně než alternativní léky, které léčí stejný stav?

Je to možné. Nuplazid je atypické antipsychotikum a je jediným lékem schváleným FDA používaným k léčbě Parkinsonovy psychózy. Existují další atypická antipsychotika, která mohou být schopna léčit váš stav mimo označení. (Při použití mimo označení je lék předepsán na stav, k jehož léčbě není schválen.)

Máte-li otázky ohledně užívání jiného léku než Nuplazid, promluvte si se svým lékařem.

Je Nuplazid pokrytý Medicare?

Může to být. Zda je Nuplazid pokryt Medicare, bude záviset na vašem konkrétním plánu Medicare.

Máte-li dotazy ohledně nákladů na Nuplazid, promluvte si se svým poskytovatelem pojištění Medicare.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Nuplazid dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu Nuplazidu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Nuplazid. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Nuplazid. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Nuplazid?

Pro Nuplazid je k dispozici drogový asistenční program s názvem Acadia Connect. Chcete-li získat další podrobnosti a zjistit, zda máte nárok na podporu, zavolejte na číslo 844-737-2223 nebo navštivte webovou stránku programu.

Níže uvedené webové stránky také obsahují informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby:

  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Nuplazid, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete muset mluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Nuplazid.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Mohu změnit, jak často užívám Nuplazid, abych snížil náklady?
  • Existují jiné léky k léčbě mého stavu, které stojí méně?
  • Existuje cenový rozdíl mezi tobolkami a tabletami Nuplazid?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY