Nurtec ODT a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby migrény, možná se budete chtít dozvědět více o Nurtec ODT (rimegepant).

Nurtec ODT je ​​lék na předpis, který se u dospělých používá k:

 • k léčbě akutní migrény s aurou nebo bez aury
 • pomáhá předcházet epizodickým epizodám migrény

Nurtec ODT přichází jako tableta, která se rozpouští na nebo pod jazykem. (ODT znamená orálně se rozpadající tableta.) Obsahuje účinnou látku rimegepant. Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.

Pokračujte ve čtení podrobností o Nurtec ODT a nákladech a jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Nurtec ODT naleznete v tomto podrobném článku.

Jaká je cena Nurtec ODT?

Cena, kterou zaplatíte za Nurtec ODT, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Nurtec ODT, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Nurtec ODT. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Nurtec ODT ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Nurtec ODT vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Nurtec ODT vyžaduje předchozí povolení.

Mohu získat pomoc s platbou za Nurtec ODT, například pomocí karty copay?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Nurtec ODT nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Nurtec OneSource
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na platební karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Nurtec ODT

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Nurtec ODT a nákladů.

Jaká je cena Nurtec ODT s pojištěním vs. bez pojištění?

Vaše náklady na Nurtec ODT s pojištěním závisí na vašem konkrétním zdravotním pojištění. A budete se muset ujistit, že váš pojistný plán pokrývá Nurtec ODT.

Pokud nemáte pojištění, pravděpodobně za Nurtec ODT zaplatíte více. Chcete-li zjistit, kolik přesně zaplatíte za Nurtec ODT, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Kolik stojí Nurtec ODT s Medicare?

Vaše cena za Nurtec ODT s Medicare závisí na vašem konkrétním plánu Medicare. Plány Medicare Advantage a plány Medicare Part D mohou mít různé poplatky za značkové léky.

Chcete-li se dozvědět více o tom, kolik bude Nurtec ODT stát s vaším plánem Medicare, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Je Nurtec ODT dostupný jako generikum?

Nurtec ODT přichází pouze jako značkový lék. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generika obvykle stojí méně než značkové léky.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Nurtec ODT dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní dodávku Nurtec ODT, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Nurtec ODT. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Nurtec ODT. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na Nurtec ODT, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Nurtec ODT.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Ovlivní počet předepsaných tablet moje náklady?
 • Existují jiné levnější léky, které by mohly léčit mé epizody migrény?
 • Jaké další možnosti léčby mám, pokud si nemohu dovolit Nurtec ODT?

Chcete-li se dozvědět více o Nurtec ODT, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Nurtec ODT
 • Nežádoucí účinky Nurtec ODT: Co potřebujete vědět
 • Dávkování pro Nurtec ODT: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY