Podrobný popis operace kolenní náhrady

TKR: Podrobná kontrola

Totální náhrada kolene (TKR) je složitý postup, který vyžaduje, aby ortopedický chirurg provedl přesná měření a obratně odstranil nemocné části vaší kosti, aby se zbývající kost tvarovala tak, aby se do ní uložil kolenní implantát. Během postupu chirurg vytvoří umělé koleno uvnitř vaší nohy, jednu součást najednou, aby vytvořil vysoce realistický umělý kloub.

Pokračujte v čtení, abyste zjistili, co se s vámi stane poté, co vstoupíte na operační sál pro TKR.

Krok 1: Provedení kolenního řezu

Chirurg provede řez přes přední část kolena, aby získal přístup k čéšce, běžněji se jí říká kolenní čepice. Při tradiční náhradě kolene je řez obvykle dlouhý asi 8 až 10 palců. Při minimálně invazivní chirurgii kolene je řez obvykle dlouhý asi 4 až 6 palců. Porota stále neví, zda klady menší jizvy převažují nad zápory menší chirurgické oblasti. Poraďte se se svým lékařem, jaký postup je pro vás vhodný.

Krok 2: Otáčení čéšky (čéšky)

První část vašeho kolena, která je odhalená, je vaše kolenní kloub, nazývaný čéška. Jakmile je vaše koleno otevřené, chirurg otočí čéšku mimo oblast kolena. To umožňuje chirurgovi zobrazit oblast potřebnou k provedení chirurgického zákroku.

Krok 3: Příprava stehenní kosti (stehenní kosti)

První kost, kterou váš chirurg zabrousí, je vaše stehenní kost, běžně známá jako stehenní kost. Jakmile chirurg otevře a odhalí váš kolenní kloub, pečlivě změří vaše kosti a provede přesné řezy pomocí speciálních nástrojů. Poškozená kost a chrupavka z konce stehenní kosti je odříznuta. Konec vaší stehenní kosti je odříznut a upraven tak, aby odpovídal první části umělého kolena, femorální komponentě.

Krok 4: Implantace femorální komponenty

Chirurg připevní kovovou femorální komponentu na konec vaší stehenní kosti a pomocí kostního cementu ji utěsní na místo.

Krok 5: Příprava holenní kosti (holenní kosti)

Další kost, kterou váš chirurg zabrousí, je vaše holenní kost nebo holenní kost. Chirurg odstraní poškozenou kost a chrupavku z horní části holenní kosti a poté tvaruje kost tak, aby odpovídala kovovým a plastovým částem tibie.

Krok 6: Implantace tibiální komponenty

Spodní část implantátu, nazývaná tibiální podnos, je připevněna k tibii a zajištěna na místě pomocí kostního cementu. Jakmile je podnos na svém místě, chirurg zacvakne vložku z polyetylenu (lékařského plastu), aby se posadil mezi tibiální podnos a femorální komponentu, a bude fungovat jako druh pufru. Tato vložka poskytne podporu vašemu tělu při ohýbání a ohýbání kolena.

Krok 7: Přestavba čéšky

Než vrátíte čéšku do její normální polohy, může být nutné, aby chirurg čéšku vyrovnal a opatřil ji další plastovou součástí, aby bylo zajištěno správné přizpůsobení zbytku vašeho implantátu. Plastový kus, je -li to nutné, je cementován k podložní kosti.

Krok 8: Dokončení postupu

Váš chirurg ohne a ohne koleno, aby se ujistil, že implantát funguje správně a že je vhodné zarovnání, velikost a umístění. K dokončení procedury chirurg uzavře řez stehy nebo sponkami a poté jej obviaže a připraví na zotavení. Operační sál můžete opustit s nohou v zařízení na plynulý pasivní pohyb (CPM), které vám v poloze vleže mírně ohne a ohne vaše nové koleno.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY